[ samuki @ 25.04.2020. 17:21 ] @
Da li moze od cicscenja ekrana pritiskom da se dobije ova mrlja na ekranu?Do cega moze biti ?


[Ovu poruku je menjao samuki dana 25.04.2020. u 19:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao samuki dana 26.04.2020. u 13:25 GMT+1]
[ samuki @ 25.04.2020. 18:05 ] @
Ta mrlja se vidi samo na ovoj boji pozadine.
[ samuki @ 26.04.2020. 12:26 ] @
Znal neko sta bi moglo biti?

Možel se ostetiti pritiskom ruke?
[ JankoNIS @ 26.04.2020. 16:59 ] @
Ne bi trebalo.
Imam i ja isto takvu mrlju na jednom monitoru koja se vidi samo na beloj pozadini.
Posto ne mogu da ga otvaram, zeljno iscekujem da neko kaze o cemu se radi. Kod mene vlaga nije sigurno.
[ Jordan Čebron @ 27.04.2020. 13:13 ] @
Postoje samo dvije varijante:
-da je došla tečnost -vlaga izmedžu folija u panelu ili da se u prostoriji puši
-da je defekt panela (matrice)
Dok se aparat ne potpuno razturi neče se znat uzrok.
[ samuki @ 28.04.2020. 12:31 ] @
Ima vlage u kuci i zapali se cigareta.
Znaci mora se otvoriti tv, nista trljanjem po ekranu nece e dobiti! Hvala
[ bordzija @ 29.04.2020. 19:44 ] @
Imao sam nešto slično na televizoru koji sam kupio polovan, ogromna količina katrana od duvanskog dima. Pokušavao sam svime i svačim da skinem ali ništa nije išlo pa sam na kraju sasvim slučajno sa vlažnim maramicama obrisao!
Ta masna fleka se samo razmazuje po ekranu jer je masna, probaj sa vlažnim maramicama, nežno i polako kao da skidaš. papir bi trebao polako da preuzme tu katransku masnoću.

Opet imao sam na jednom monitoru davno, fleku od prsta kako ga je neko šabanski nosio, najviše se videla na beloj pozadini.


Ovo tvoje mi liči na kondenzat između folija između samih folija ili između folija i led panela. Probaj da ne gasiš tv par dana ili da ne luftiraš, da nije tv pored prozora itd. Merio sam laserskim termometrom i sama temp sočiva pozadinskog osvetljenja je oko 30-40 stepeni celzijusa, panel ne greje.

U suštini te difuzne folije ako se ne nameste kako treba prilikom servisa, hoće da se iskrive i izgledaju upravo tako.

[ gilopile @ 29.04.2020. 20:20 ] @
Vlaga ili neka druga anomalija u slojevima panela. Sam panel na digitalnom nivou ne moze ovakve greske da prikaze, ukjucujuci i sam graficki cip, memoriju i sve u tom sklopu.
Opravka nije niti malo jednostavna, jer mora sve da se rasklapa i to kosta bez obzira.
[ samuki @ 29.04.2020. 20:47 ] @
Znaci treba otvoriti pa ocistiti ?!
[ bordzija @ 29.04.2020. 20:49 ] @
Ja bi to ignorisao jbg ionako neće dugo, LG posle 4-5 godina pocrkaju led diode pozadinskog osvetljenja i tv mora da se servisira pa o istom trošku i to rešiti. Pod uslovom da se ne baci ceo tv u đubre i kupi nov. Danas ko ne daje 5 godina garancije za svoje nove proizvode je za mene neozbiljan igrač i ne ulazi uopšte u razmatranje prilikom kupovine.

Izvoli u 21 veku ispruži se za 5 godina garancije ili nestani. Nestani sve sa svojim pacovskim kanalima osmišljenim za reciklažu đubreta koji nastaju od prejeftine i prenekvalitetne robe svih fela.
[ ZAS011 @ 30.04.2020. 00:04 ] @
boktemazo, Lukrecija, koliko negativne energije zrači iz tebe

Tebe da stave na respirator, pre bi crko respirator
[ bordzija @ 30.04.2020. 02:06 ] @
Što bi mene stavljali stavi sebe na respirator pa eksperimentiši. Kažem kako stoje stvari sal LG led pozadinskim osvetljenjem. Imao sam jedan star 4 godine 42" crkle dve pozadinske. Treća kada crkne hop pravac servis 200 evra popravka ili novi tv. Krparenje se ne isplati jer već posle nekoliko meseci crkavaju dalje diode jedna za drugom.

I onda negativna energija, najlakše je fantazirati.
[ ZAS011 @ 30.04.2020. 08:59 ] @
Citat:
Što bi mene stavljali stavi sebe na respirator pa eksperimentiši. Kažem kako stoje stvari sal LG led pozadinskim osvetljenjem. Imao sam jedan star 4 godine 42" crkle dve pozadinske. Treća kada crkne hop pravac servis 200 evra popravka ili novi tv. Krparenje se ne isplati jer već posle nekoliko meseci crkavaju dalje diode jedna za drugom.

I onda negativna energija, najlakše je fantazirati.

Što bi plaćao 200€ servisu kada lepo kupiš kod žute braće nove trake i sâm zameniš. Menja se cela traka a ne jajari se sa promenom pojedinačnih LEDara (da ne bi Lukrecija frktao kako je platio popravku pa mu sad crkla sledeća LEDara )

BTW respirator je primer šta bi mu se dogodilo u susretu sa tobom.
Na svu sreću ne držim servis pa sam pošteđen oduvavanja filozofa (ima nekih ovde kod mene u komšiluku, pitaji dal' bi moglo... i odmah kreću sa pričom kako bi trebalo..., odma' dobiju odgovor da "nemam vremena" da se jave za koji mesec )
[ bordzija @ 30.04.2020. 12:40 ] @
Što da kupiš od kineza, kakvo razbacivanje, uzmeš pa sam napraviš nove led diode i trake.
[ samuki @ 30.04.2020. 13:53 ] @
Nisam znao da dim cigarete moze ovo napraviti!
[ samuki @ 30.04.2020. 15:28 ] @
Kako li je tek u plucima?!
[ bordzija @ 30.04.2020. 20:35 ] @
Jel bio katran? Bolje da ne znaš, i virus korone crkne, jednostavno se zalepi u katran
[ samuki @ 30.04.2020. 20:47 ] @
Nisam otvorio tv, nije kod mene još, pitaju me da li se ovo može napraviti?

Preci na elektricne cigarete! 😀
[ bordzija @ 01.05.2020. 16:47 ] @
Koliko je mator taj tv? Ako ima više od 4-5 godina onda je verovatno otvaran i popravljan tj menjane led diode. Meni se desilo da sam loše vratio te folije i kao posledicu imao fleku u donjem levom uglu. Napela se. Sledeći put kada sam menjao pažljivo sam pakovao folije i super su legle.

[ samuki @ 01.05.2020. 17:01 ] @
Skoro nov 2017 g. Nije otvaran!
[ bordzija @ 01.05.2020. 17:57 ] @
Ako su pušači onda je sigurno smola na površini i to je neko brisao pa razmazao tj razbrljao i onda se pojavila fleka. Znači vlažne maramice i blago kao da gladiš tim potezima, da skineš što više strukturom papira.

Tako sam ja rešio moj 2017 god lg i mislim da se KUVALO pored! Sve zajedno katastrofa.

jednom kada sam došao kod mojih matoraca ja gledam tv zlatno bakarno braonkast... Čekaj bre kupili smo srebrni televizor?!?? Uzmem ja da obrišem a ono... Braon krpa.
[ iculibrk @ 01.05.2020. 23:29 ] @
Pre dve godine sam uzimao komplet tehniku za kuću, pa i tv, čitajući razne što domaće što strane forume, od lg-ja sam odustao izmedju ostalog bas zbog problema sa panelima televizora pravljenih 2017. i 2018. godine Dosta ljudi je imalo probleme sa slicnim. Pričalo se o problemima sa pregrevanjem...
[ bordzija @ 01.05.2020. 23:36 ] @
To sve pravi ista fabrika, ja otvorio filips a unutra samsung, normalno sve pocrkalo od pozadinskog. 3-4-5 godina i raspad. Verujem da je za sve televizore ista priča. Ništa ispod 5 godina garancije i onda valjneš poslednje godine i kupiš novo. nema šanse da išta radi duže od 5 god.
[ gilopile @ 02.05.2020. 01:45 ] @
Nije problem pusenje,. U kladionicama imas milion TV-a, ni jedan nisam video da ima taj problem....a fuma se sve u 16 na tim mestima godinama...Menjao sam tih TV-a na hiljade.
Problem je vlaga. Nekako je dospela u slojeve ili degradacija, curenje raznih hemikalija iz istih iz pitaj Boga kojeg razloga.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 02.05.2020. u 03:24 GMT+1]
[ filip3ff @ 04.05.2020. 22:32 ] @
Slažem se da je najverovatnije vlaga problem, a i dobra je i neka minimalna ventilacija, cirkulisanje vazduha.Generalno, u zadnje tri godine kvalitet televizora je najniži.
[ gilopile @ 04.05.2020. 22:34 ] @
Pusenje 100% nije razlog. Al vragu i briga...Problem svakako treba traziti u slojevima panela, ciscenjem istih....
Obcno je problem da se zamagli/matira sam panel ( sa zadje strane ) ili sloj. U svakom slucaju ne gine rastavlljanje.
Ko nije vican bojlje da ne pokusava tretman i opravku. U biti LG je laganica.
[ samuki @ 05.05.2020. 10:00 ] @
Ko ce to rastavljati .😀

Nek gledaju ovako , primjeti se samo na ovoj boji, dok se nekupi novi😀