[ somi11 @ 27.04.2020. 02:11 ] @
Pozdrav, imam Huawei Honor 7 lite i greskom sam izbrisao neke napomene iz kalendara na telefonu, ne google calendara vec fabrickog kalendara iz telefona. Skinuo sam razne programe za backup i recovery ali nisam uspeo da vratim ono sto sam obrisao, vec sam samo uspeo da uradim backup napomena koje mi trenutno stoje u kalendaru. Jedino sto jos nisam probao je preko Phonerescue aplikacije na kompu i Huawei Suite aplikacije ali tu je problem jer mi ne radi usb prikljucak na telefonu i ne mogu da povezem telefon sa kompom. Sto se tice google backupa, gmail nalog mi nije stalno ulogovan na telefonu, tj. ulogujem se da eventualno skinem neku aplikaciju sa play store i onda se izlogujem a i nisam siguran da li google backup uopste moze ovo sto meni treba.

Sto se tice usb problema, skinuo sam USB OTG checker i on pokazuje da telefon nije kompatibilan za usb i pise da mi fali android.hardware.usb.host.xml fajl i da treba da ga ubacim u system/etc/permissions folder. Ja taj folder ne vidim u telefonu, a pise da bi se ubacio ovaj fajl navodno treba da se odradi root telefona, sto tek ne znam sta i kako.

Ako moze pomoc ako neko ima neki predlog u vezi restore napomene iz kalendara ili nesto drugo ili u vezi usb kako da ga osposobim pa da probam da povezem telefon sa kompom.

Hvala.
[ somi11 @ 01.05.2020. 20:04 ] @
Ima li neko neki predlog?
[ iculibrk @ 01.05.2020. 22:41 ] @
Za kopiranje tog fala, skines nesto poput ove aplikacije. Tamo ces videti taj folder i moci da pre toga kopiras zeljeni fajl. Za povratak dogadjaja iz kalendara, mislim da od toga nema nista.
Pozdrav.
[ dimnicar @ 21.08.2020. 14:27 ] @
Evo ja probao,i ne radi File Explorer za superuser.
pa on mi cak ne vidi ni USB fleskicu nit SD karticu,a hoce da ga kupim ...
Znam da sam pre mogao veoma lepo da kopiram cele fajlove i foldere bilo na SD karticu bilo na USB flesku,ali mi sada ne dozvoljava...
Doduse uradio sam mu fabricki reset,sve mu ostalo radi kako treba ,ali ovo ne,pa ne znam u cemu je problem?
[ dimnicar @ 22.08.2020. 10:22 ] @
proradio...devalopment,i cekira se usb debuging...,