[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 09:36 ] @
Da li je moguce povecati t2 signal antene pomocu ovog amplifera? Probao sam da ga povezem kako su mi rekli onda ne da nisam imao bolji ili gori signal nego nisam imao nijedan. Rekli su mi da na in ide u tv a out antena i da se montira kod tv a.Tako sam i uradio i nista dzabe bacio 1000 dinara tad kad sam ga kupio.Ako je moguce pojacati ikako bilo bi mi dobro doslo.

Evo kako izgleda
[ Living Light @ 05.05.2020. 09:40 ] @
Mislim da nas ti zezaš, definitivli.

"Rekli su mi da na in ide u tv a out antena i da se montira kod tv a"

da, da

Šta misliš, šta znači to "IN", ili "OUT" ?
Pogodi barem jedan od ta dva, ovaj drugi če sam sa se pogodi.

To može da bude kod TV-a, samo ako je antena u podrumu :)

nego, da te pitam,

Zar ne bi trebalo to pojačalce da se malko napaja iz nečega?
Ne može da radi "nasuvo!".

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 05.05.2020. u 10:52 GMT+1]
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 09:58 ] @
Jel dovoljno napajanje iz set top boxa od napajanja imam ono za rotacionu antenu? Koje da stavim ili treba neko posebno ?

Nije u podrumu na terasi se :D a znaci ne moze da pojacava obican t2 signal pitam jel hteo bi da uvatim vise kanala

in znaci u out napolje pa racuna in u tv out spolja antena izgleda da nemislim dobro :(((((


sta da radim kako da ga aktiviram ? stvarno bih voleo da pojacam signal ako moze sa ovim globom

mnogo sam guglao ovaj amplifer na jutubu nista a na webu samo slika i opis proizvoda ne kako se stavlja na tv i antenu

[ Living Light @ 05.05.2020. 10:00 ] @
Antena-IN OUT-------------------------Ispravljač 12VDC---TV
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 10:12 ] @
Imam dva ustvari isravljaca taj od rotacione i onaj za mrezastu crni zolo , koji je za to bolji

Hvala puno valda sam ukapirao
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 10:21 ] @
Zolo znaci zolo ima 12v 1a a rotacioni ima 17v, a kako da kabli prikljucim na ispravljac jel meni je rastavljeno adapte- rf konektor od zole
[ baresi @ 05.05.2020. 10:24 ] @
Probaj ga dati što bliže anteni, antenu uključi u IN, iz OUT kabel na resiver i uključi napajanje za antenu u risivire(antenna power ON). Ako ne radi, baci ga.
Na pojačalu piše da radi na 5 V.
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 10:48 ] @
Vazi sad upravo tako probam ,jes pise 5v znaci trebalo bi da moze bez napajanja stavicu na stbt2 on ima power on napajanje opciju
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 11:09 ] @
Radi i to extra signal na studio b mi intenziteta sa 9 se povecao na 24 :) HVALA VAM PUNO I ES TIMU
[ Living Light @ 05.05.2020. 12:17 ] @
Koji ES-Tim???
Ne vidim ni jednog učesnika u ovoj temi iz es-tima.

Vidiš da učestvuje sa "Sitna Riba" :)

Jer da "sitna riba" zna da radi posao, bio bi u es-timu,
ovako ostaje da obuče radno odelo, stavi masku, stavi šlem, naočare,
ponese torbu sa alatom i vatrogasni aparat :)

i pravac posao.
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 13:24 ] @
Ma mislim i na vas prvenstveno sam mislio na ceo es forum jer mi je koristan bio milion puta, a i niste vi sitna riba covek se meri po znanju i po tome kolko je ljudima pomogao po meni :)

ej stojo mi amplifer godinu dana malo falilo da bacim al verovao sam u vas da ce mi biti objasnjeno i hvala vam svima punoooo
[ Living Light @ 05.05.2020. 13:59 ] @
Citat:
DUSKEZ: niste vi sitna riba covek se meri po znanju i po tome kolko je ljudima pomogao

Ne možeš Ti, da postaviš toliko pitanja,
koliko ja imam volje da ti pomognem!
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 15:27 ] @
Drago mi je zaista zbog toga i ako je bilo nekih nepravilnosti prastaj brate
[ Living Light @ 05.05.2020. 15:48 ] @
"i ako je bilo nekih nepravilnosti prastaj brate "
Praštam brate od kada Vas čitam.
Sve Vam je oprošteno!- Ne znate šta radite .

DUSKEZ,
Jel mogu nešto da te pitam, ako dozvoliš ?

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 05.05.2020. u 17:14 GMT+1]
[ DUSKEZ @ 05.05.2020. 21:56 ] @
Naravno pitaj brate :)
[ Living Light @ 06.05.2020. 10:57 ] @
Ti sve ovo znaš?

ja mogu samo da ti dodam klješta,
i da počistim metlom radionicu :)
[ DUSKEZ @ 06.05.2020. 11:54 ] @
Ne drug daleko od toga samo imam zelju da znam svasta :) volim da naucim sve i svasta,pa onda vise podsvesno pratim sve to.Moze kljeste brate :) ja cu da pocistim danas to.
[ Living Light @ 06.05.2020. 12:00 ] @
NEMOJ da čistiš ništa!!!!!!

Nisam ja to komentarisao da bih kritikovao,
lepo je znati da te svašta interesuje.

Ne smeta to nikome tamo, nemoj ništa da brišeš.
[ DUSKEZ @ 06.05.2020. 12:10 ] @
Okej vazi drug,hvala sto to kazes :)
[ DUSKEZ @ 06.05.2020. 13:19 ] @
Ovaj amplifer mi se jako pokazao dobar za povecanja signala nameravam jos 2 3 da uzmem zbog stabilnosti i jacine siganala
[ bordzija @ 18.05.2020. 03:36 ] @
Jel ima takav neki pojačivač al da ima dva izlaza za 2 tv uređaja? Da radi na 5v? Vidim ovaj tvoj košta 550 dinara na internetu. Valjalo bi mi za vikendicu, uskoro idem da nameštam sve komplet al varira signal, naročito u večernjim satima.
[ baresi @ 18.05.2020. 19:45 ] @
Ako nema, možeš to izvesti sa tim globo i dodatnim spliterom. Treba više informacija, dali imaš dva risivera ili samo dva televizora, kako misliš napajati pojačalo, iz risivera ili dodatnim punjačem za mobitel itd.
[ bordzija @ 18.05.2020. 22:04 ] @
Jedna loga 3 koja treba da ide na 2 t2 risivera... Video sam neki razdelnik koji propušta struju za pojačalo?
[ baresi @ 18.05.2020. 23:12 ] @
Bitno je dali taj razdelnik propušta struju sa oba dva izlaza na ulaz, ili samo sa jednog izlaza. Ako propušta sa jednog, a ti gledaš TV na drugom, onda mora biti taj što šalje struju na pojačalo upaljen i u meniju antenna power na on, makar ti ne treba u tom trenutku. Bitno je i gdje se šta fizički nalazi, dali je pojačalo i razdelnik na podkrovlju ili ne, skiciraj neku šemu kako to misliš izvesti, pa ćemo dati neke savjete ili mišljenja, kako je najbolje to uraditi. Ima više rešenja za takve situacije, najbolje je ono što je jednostavno, nije najskuplje i da ti zadovoljava tvoje potrebe.
[ bordzija @ 18.05.2020. 23:18 ] @
Čekaj sad, ako je jedna loga i stavim odmah iza nje ovaj pojačivač globo z3 i preko razdelnika koji propušta napajanje za pojačalo, spojim 2 dvb t2 top boxa od kojih svaki pušta 5 volti, dal se to u slučaju da rade oba duplira na 10v?

Ovde na ovom sajtu piše: Napajanje: 5-12V https://www.avmarket.rs/globo-...sko-pojacalo-z3-amplifier.html
Tehnički gledano može jedan a mogu oba?
[ baresi @ 18.05.2020. 23:54 ] @
Neće se duplirati na 10V, ne brini, može se desiti da risiveri ne "vole" da šalješ struju iz jednog i iz drugog na pojačalo istovremeno, jer ako taj razdelnik pušta struju u oba smera, onda svaki risiver šalje struju pojačalu i onom drugom risiveru.
[ bordzija @ 19.05.2020. 00:09 ] @
U suštini će uglavnom samo jedan raditi, retko kad oba pa verujem da će biti ok. Ako nađem tj ako mi ovi pozitivno odgovore možda i uzmem za sebe u bg taman umesto spojnice kojom sam spojio kablove na krovu pored antene.
[ DUSKEZ @ 19.05.2020. 12:19 ] @
Ja sam onako namestio za t2 tv konektor od mrezaste panel antene i na nju globo z3,a na stb samo globo jel ima svoju power on ,Upravo zato iz razloga sto nocu padaju signali sam i uzeo vise takvih sad imam 3 i odkako sam ih montirao mozda dvaput u 40 dana da nije bilo signala po pola sata na cer maljen muxu
[ bordzija @ 20.05.2020. 02:26 ] @
Znači nije loša investicija, deluje mi kompaktno i da će potrajati neku desetinu godina ako je propisno upakujem u neku foliju i slično, zaklonim od sunca i kiše nekako na neku foru... Ovi mi ništa ne odgovaraju, našao sam je u prodavnici koja je u centru za nekih 550 din po komadu.
[ DUSKEZ @ 21.05.2020. 11:57 ] @
Nije nije ako neradi znaci samo da nisam gledo da in ide na antenu :D hehe onda samo obrnem.Inace ja mislim da sobi nece trebati nikakva izolacija ali ne znam sto bi stavljao na krov ili u tavan kad mi je receno da ide do tv a/stb a i ja se toga drzim.Odlicna stvar ne padaju muxovi nikad.