[ dracoli @ 05.05.2020. 21:49 ] @
Pozdrav!
Molim za pomoć!Pumpa za vodu Novoterm 2.2kw, stara tri meseca,zadnjih mesec dana prilikom startovanja zuji pa krene.Sve češće izbacuje sigurnosni prekidač na pumpi.Zvao sam servis jer je u garanciji ali oni puni posla kao brod (i ne bili kada su ovi novi motori očigledno kršine) i ne mogu da mi rade pumpu za najmanje dve nedelje a pumpa nam napaja dva stana.Ja sam bio Tv mehaničar pa imam neko predznanje ali da budem siguran,da li je kondenzator ili je "gecrkt" neki namotaj,mada nisam utvrdio da li se greje?
[ ziki_the @ 05.05.2020. 22:04 ] @
Prvo proveri kondezator, mozda ih ima i 2.
Otkaci ga i izmeri kapacitivnost, uporedi sa napisanom na njemu.
[ kajgo @ 06.05.2020. 10:34 ] @
Takav Novoterm 2,2kW sam popravljao tj mijenjao kondenzator, stari je explodirao stavio sam koji sam imao od 22mkf i radi već dvije god, a isti su simptomi, zuji izbija osigurač.. odnosno DM.
[ dracoli @ 06.05.2020. 13:19 ] @
Citat:
ziki_the:
Prvo proveri kondezator, mozda ih ima i 2.
Otkaci ga i izmeri kapacitivnost, uporedi sa napisanom na njemu.

Ima samo jedan kondenzator.Već smo imali takvu istu pumpu,radila je 5 godina bez kvara dok se nije skoro raspala ,zato smo kupili istu takvu novu.
[ dracoli @ 06.05.2020. 13:23 ] @
Hvala na odgovoru!Pretpostavio sam da bi možda bio kondenzator jer je i u elektronici on čest krivac ali bolje je da pitam iskusnije u ovom poslu.Dvoumio sam se jer je motor NOV,radio samo tri meseca.Nova proizvodnja-čisto smeće.Pozdrav!