[ Dusan S. @ 15.04.2004. 18:12 ] @
Planiram da kupim digitalni fotoapart do 150 evra. Dvoumim se između Mercury 3.1 Deluxe Classic Cam, koja košta 109 evra, ima 8mb, ali može da bude i diktafon, i web kamera. Zatim u opticaju je i Mercury 5.1 Cyber Pix S450-V (129e), ima 16mb, 5.1mp, ali koliko sam shvatio nema diktafon i sl. Danas sam dobio Neckermanov katalog i ima ponuda Mustek DV3000 sa 32 mb, 3.1mp za 6595 din (oko 95evra). Šta je od ovoga najbolje, i šta mi preporučujete.


Evo dok sam kucao ovo, naleteo sam i na Mercury CyberPix Digital Camera sa 5mp, 16mb i još dosta finih opcija za 150e.

Taj aparat mi trebe čito da mogu da slikam neke gluposti, ništa profesionalno.
[ ddz @ 15.04.2004. 23:42 ] @
3 megapixela za ispod 100€? Možda, ali sa interpolacijom.
Moj otac je na www.jeftino.co.yu našao neku kameru od 4 megapixela (+ diktafon, snimanje videa, webcam itd) za 110€. Kamera ima zapravo 1.3 megapixela (mada je i to diskutabilno), a ta 4 megapixela o kojima pričaju pravi dupliranjem pixela - isto što možeš da uradiš i u Photoshopu ili Gimpu za mnogo manje pare :)

Inače, kvalitet slika je očajan, na diktafonu i filmovima se sve vreme čuje zujanje, blic se puni oko pola minuta...

Doduše, on je zadovoljan kamerom... ja bih ti preporučio da dodaš još bar 50€ i kupiš nešto malo ozbiljnije.