[ ljupce1 @ 11.05.2020. 21:19 ] @
Pronasao sam ovaj ured, ali ne znam zasta moze da se koristi ili za sta se koristio.
Dali mozda se neko od Vas seca ovog ureda.
Ima samo jedan SCART konektor, ledan mrezni kabel i jedan prekdiac sa signalnom sijalicom.

[ gilopile @ 11.05.2020. 21:36 ] @
Lici na neki test generator slike. Mada bi imao i RF za te namene.
Jer zasto bi imao skart, hmmm

Mozda neka custom made skalamerija za pitaj Boga sto.
[ emiSAr @ 12.05.2020. 10:21 ] @
@gilopile 99% u pravu. Mozda generator slike za CRT televizore za podesavanje geometrije slike. Kod njih je to bila zahtjevna operacija
pa odatle nema i RF stepen. Na ploci postoje samo naponi 12 i 5 V, "ubodi" u tv aparat i ukljuci i vidi da li ista prikazuje-stara naprava a ima
i te trimere koji su dugo stajali.-A moguce i da je samo BAR generator-zavisi sta je u tom EPROM-u upisano.-
pOz

[Ovu poruku je menjao emiSAr dana 12.05.2020. u 11:36 GMT+1]
[ foxhunter1 @ 12.05.2020. 10:44 ] @
A da nije neki dekoder za kriptovane TV kanale sa satelita? Sredinom devedesetih pravio sam napravu za dekodovanje Filmnet-a.
Konstrukcija iz Elektora, imala je kamaru ICova, sigurno dvadesetak...
[ mikikg @ 12.05.2020. 11:43 ] @
98% sanse su da je u pitanju test generator TV slike + zvuka, za kompozitni i/ili RGB signal.

Nije sigurno dekoder skremblovanih TV kanala niti "overlay/logo generator" jer za to bi trebao da ima jos jedan poseban ulaz/kabal + dosta dosta vise elektronike.
[ foxhunter1 @ 12.05.2020. 12:08 ] @
Ako postavljac teme pogleda u kristal, i ako je njegova Freq 4.43, ili 8.86 MHz - that's it!
Mada mi je za kolor i ovo nesto mnogo prosto... moz bidne da je samo za B/W TV patern generator.

Mnogo se ostarilo, i kolor patern generator sam nekad pravio jednom, pokojnom, kolegi. Kupljen kit
od ELVa ... i tu je bila kamara ICova, od kojih je jedan bio i uC, verovatno neki PICic, ali od ELVa je
to uvek dolazilo sa kriptovanim oznakama.
[ zica49 @ 12.05.2020. 12:37 ] @
Test generator za monitore compozitni video, RGB+sync. RF modulator nepotreban.
Imam negdje napredniji,sa adapterom scarat na JAMMA muski PCB konektor. Dok sam sastavljao i servisirao aparate za arkadne video igre bila jako korisna stvar.
[ gilopile @ 12.05.2020. 19:40 ] @
Da, najverovatnije je taj patern generator.
Bilo mi je cudno sto nisu ugradili i rf modulator za TV-e koji nemaju skart...al ko ga zna, mozda relativno `novija` sprava kad se skart udomacio :)

Mozes videti i ako otklopis taj skart konektor, koji pinovi su iskoristeni i bice jasno.
Ako su zauzeti RGB, Video out i Audio L/R onda je definitivno test. Mozda nema audio...al videces po pinovima u skartu.
Po broju zica iz skarta se uklapa sve RGB, video compos. out, L/R i masa
Ako je tako, onda ga ustekaj u TV slobodno i slikaj nam da vidimo koji patern je ugradjen.
Inace vrlo korisna sprava bila. Nema mogucnost promene raznih rastera, al opet ok za neko odokativno dostelavanje.
Za audio test je dovoljan i prst :D


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 12.05.2020. u 20:54 GMT+1]