[ karson @ 28.05.2020. 15:54 ] @
Baterija na laptopu se ne puni.LENOVO B570e

Od pre oko 6 meseci baterija se ne može puniti. Koristio sam laptop samo na punjaću.

Pretpostavio sam da je možda crkla neka baterija(ima ima ih 6, 3x po 2)

Rasklopio sam bateriju i pokušao da je napunim direktno ,ogoljene žice sam povezao sa baterijamaq unutra ,punjač je 12v neki univerzalan. Inaće na bateriji piše 10,8 v.

Baterija je napunjena i kad je stavim u laptop ,on normalno radi(bez punjača) ali kad stavim punjač neće uopšte da puni- piše;

0 % available,(plugged in,not charging) Consider replacing yor battery

Probao sam ;

Device manager i deinstalirao

Microsoft AC adapter
ACPI kontroler


restartovaoj laptop -ovi programi su se sami instalirali-ali ništa ne vredi...
[ SASA M. @ 28.05.2020. 17:40 ] @
Ti ciklusi punjenja i praznjenja se zapisuju u chip-u u samoj bateriji. Kad program procita podake zakljuci da bat. nije vishe bezbedna za koristenje i ne dozvoljava punjenje. Naravno to je nepostena praksa koja tera korisnika da kupi drugu misleci za ovu da je neispravna. Postoji mogucnost da se stanje "popravi" ali ne znam ko to radi.
Postoje firme koje menjaju celije unutar baterije, ali da li to urade ili ne, i da li je potrebno ili ne, ne znam, jer kazem, postoji nacin da se testira, i da se stanje resetuje. Cak i sam windows ima neku komandu da se kaze da ne obraca podatke iz bat. vec da krene da je koristi kao "novu". Probaj da potrazish neku informaciju vishe, jer se ne secam konkretno kako se to radi, mozda se i neko javi sa kojom informacijom vishe.
[ Mix994 @ 26.12.2022. 19:04 ] @
Pozdrav ljudi,
Imam jedan problem i voleo bih da ga rešim što pre.
Pokušaću da budem koncizan, ali ne znam hoće li mi to upaliti, konciznost mi je slabija strana.

Imam laptop "DELL LATITUDE E4310", malo je stariji. Baterija se pokvarila i ja sam ga koristio na punjaču tako duže vreme, možda godinu ili čak i dve. Sad sam kupio odgovarajuću bateriju, ali ne puni je, stoji na 7%.

Kad priključim staru bateriju, i adapter uključim u laptop (ali ne uključim laptom) na lampici signalizuje da je baterija istrošena, a kada uključim laptop pokazuje da nema baterije uopšte, i da je ne detektuje. Kad izvučem adapter iz laptopa dok je uključen, normalno, ugasi se. Što pokazuje da je baterija neispravna.

Zato sam i kupio novu, dakle nova, sa fiskalnim računom.
Ali problem je sledeći...

Kad ubacim tu novu bateriju u laptop i adapter uključim u laptop (ali ne uključim laptop) na lampici ne pokazuje ništa, ne svetli i ne signalizuje ništa, a kad uključim laptop, pokazuje da ima baterije i da je na 7% ali lampica i dalje ne svetli. Kad isključim adapter dok je laptop uključen, naravno, on se ne ugasi već izlazi poruka da je baterija slaba i da je 7% i tek tada lampica svetli. Kad ponovo priključim adapter, lampica prestaje da svetli i tako stoji satima na 7%. Može se koristiti...

Da li je problem do baterije ili ne znam ni ja do čega, možda do adaptera, poslaću i snimke da vidite. Molim Vas za pomoć, hitno mi je.

Ovako radi sa starom baterijom:
https://youtu.be/ZfZn5MeGL1M

A ovako radi sa novom:
https://youtu.be/cvGDU5p2x5k

Sliku adaptera ću takođe priložiti.

P.S. znam da nisam bio koncizan, daleko je ovo od toga.