[ RMAN @ 12.06.2020. 10:46 ] @
ovo se desilo posle jednog od update-a. Komp radi savrseno. Medjutim problem nastaje kada ga ne koristim recimo 10-ak min, samo zakuca.
Mis i tastatura ostaju bez struje a monitor zakuca sliku. Sta moze biti?
[ Branimir Maksimovic @ 12.06.2020. 15:37 ] @
Koji komp? Overklok?
[ mjanjic @ 13.06.2020. 02:26 ] @
Pa pogledaš listu tih KB-ova od ažuriranja pa malo pročešljaš po netu, nismo mi vidoviti da znamo šta je to ažurirano, koji hardver imaš i koji drajver ili uređaj na ploči pravi problem (npr. USB drajver, grafička, itd.).
[ ineve74 @ 13.06.2020. 14:22 ] @
Ako imas ati karticu moze da bude drajver.Meni bar ovaj drajver ako mi screen ode u sleep ne moze da se probudi i zato koristim samo sceen saver.
[ jolemisa @ 13.06.2020. 20:10 ] @
Uradi recovery OS-a na dan kada ti je sve bilo u redu i iskljuci automatski apdejt.Namesti ga da te uvek pita sta ces da apdejtujes,a sta da odbijes.
[ valjan @ 15.06.2020. 10:30 ] @
Otvoriš command prompt sa administratorskim pravima (desni klik pa "run as administrator") i onda u command prompt najpre ukucaš "sfc /scannow" a zatim "dism /online /cleanup-image /restorehealth". U većini slučajeva biće dovoljno da ih pokreneš jednom da popraviš većinu problema u Windowsu, međutim ukoliko i sfc i dism prijave greške, trebaće ti instalacioni disk za Windows i malo drugačiji set parametara u dism komandi, no o tome ako dođe do toga.

Ove dve komande su "duct tape" i "wd-40" svakog Windows "majstora", i uz njih najčešće nije potrebno nikakva reinstalacija ili vraćanje pređašnjih stanja. U zavisnosti od toga koliko si uspeo da skršiš sistemske fajlove, one će završiti posao u roku od par minuta pa do par sati...