[ Seyokiller @ 15.06.2020. 23:36 ] @
Da li je neko radio sa ovim uredjajima tj. da li ima iskustva ?
Uz uredjaj je došla i licenca.


https://meraki.cisco.com/products/wi-fi/


[ nkrgovic @ 16.06.2020. 09:56 ] @
Ja jesam.

Fine sprave, skroz lepo rade. Dobar domet, lako se povezuju, same prave mash, kroz web konzolu radis sve - oni se prijave i na dalje sve ide managed. Super je sto mozes sa njima da npr. dizes vise odvojenih mreza, sto imas firewall direktno na njima.... Nema neke super-duper-enterparadajz napredne mogucnosti, ali za dosta toga su fenomenalne. Idealne su za remote instalacije, kad stavis kod klijenta i zabole te - sve radis ti remote.

Mana: Licenca. Kad istekne, koliko sam shvatio, ciglica....
[ Seyokiller @ 16.06.2020. 23:19 ] @
Znači kad istekne licenca, AP prestaje sa radom tj. prestaje i rad internet saobraćaja !

I registracija je mandatorna za njegovu upotrebu ....

https://account.meraki.com/secure/login/dashboard_login




[ bachi @ 17.06.2020. 07:09 ] @
Majko mila, zašto ljudi pristaju na takve stvari?
[ Miroslav Cvejić @ 17.06.2020. 08:17 ] @
Mi ih koristimo na poslu, imamo par hiljada u upotrebi.

Veoma zahvalni i isplativi uređaji.

[ nkrgovic @ 17.06.2020. 16:04 ] @
Citat:
bachi:
Majko mila, zašto ljudi pristaju na takve stvari?

Zato sto se isplati.

Dobijes na AP-u firewall, dobijes podesavanje svega i svacega kroz mrezu, mozes, samo na firewall-ima na wifi ap-ovima da sredis stvari tipa "zabrani file sharing protokole" i slicno. Dodatno, jako su jednostavni za rad - i rade. Jednostavno, rade mnogo dobro. E, da, ako jedan crkne, bilo ko ti ga zameni, on se sam poveze, prijavi, nemas problem, samo par klikova - ne moras da saljes ikoga on-site. Plus ima korektne opcije za pravljenje grupa, pa sve podesavas jednom, plus uvezes sve na LDAP, dodas i firewall i switch u to, podesis VLAN-ove, per-VLAN pravila, per-user VLAN.... I da, ima i skroz korektan API, update svega mozes i kroz neki automation. :)

Znas koliko kosta sat vremena na terenu? Negde u zapadnoj Evropi ili US? E, mislim da ti je licenca par sati necijeg rada... bukvalno. Dodaj sve ovo gore i sve ti je jasno. Za neki SMB, milina su.