[ MARK123 @ 21.06.2020. 14:22 ] @
Zdravo,

Imam radio cd30mp3 na opel astru h ,model je delphi grundig 2006 koji nema ugradjeni aux .

Dali neko zna kako se moze resiti da bude aux stereo ?

[ gilopile @ 21.06.2020. 14:52 ] @
Izgleda da on ima vec Aux L/R

Samo ne znam na koju foru odabrati `source` za Aux. Mora da postoji caka.

Ako to ipak ne radi, onda najjednostavnije je da se, ili ugradi jedan mali preklopnik ( Aux/tuner na output pinovima modula tunera )i 3,5mm zenski, ili jednostavno sa tjuner moduka preseci output L/R i tu nalemiti zenski 3,5mm ako se uopste ni ne misli koristiti tuner.

Radio sam pre par meseci na slicnom i to radi odlicno.
[ MARK123 @ 21.06.2020. 15:12 ] @
Na moje radio nema oznaku za aux (prilog slika)
[ gilopile @ 21.06.2020. 15:18 ] @
Da. Izgleda da ima vise verzija.

Nista onda.
Lepo kao sto rekoh, sa pinova tuner modula preseci L/R output vodove i ugraditi jedan mikro preklopnik koji ce preklapati tuner output i Aux input i ubaci se u prednju masku 3.5mm zenski dzek za telefon i to je to.

Vrlo jednostavno, jer te skalamerije imaju u 99% slucajeva zaseban modul za tuner i samo pronaci pinove za L/R sa tujnera u predpojacalo i onda je lako. Mozda ima i napisano na PCB...uglavnom lako resivo.
[ MARK123 @ 21.06.2020. 15:33 ] @
Neznam dali je uopste moguce da se aux ugradi direkno na procesor philips saf7730hv
[ gilopile @ 21.06.2020. 15:38 ] @
Pa nece bas biti lako, s obzirom da `softwerski` ne postoji mogucnost da ic prebacis na Aux.

Trebalo bi pokusati, al ne znam kako bi to izveo.

Najlakse je ici manuelno, ugraditi preklopnik.

Al ako imas ideju kako to resiti, pokusaj.

Tuner ipak nije na zasebnom modulu. Al ne bi trebalo da je problem naci output L/R iz njega.
[ MARK123 @ 21.06.2020. 15:42 ] @
Na predhodni post sam prikacio neke slike sto sam pronasao na neki ruski forumi .
E sad aktivacija aux softverski pise da je moguce kad se promeni firmware index verzija preko op com tester (imam ga).
Mozda se neko bavio ovom problematikom ...
[ MARK123 @ 21.06.2020. 16:05 ] @
Izveo bi ovo sa preklopnikom ,da bude tuner/aux ali tu mi treba malo pomoci kako bi pronasao tuner output L/R .

Nemam sema iz moje radio .
[ gilopile @ 21.06.2020. 16:30 ] @
Da, sve je stvar firmware-a.
Ako imas neko upustvo sta i kako ubaciti komandu za Aux, super. To bi bilo najelegantnije resenje.

Videcu da nadjem semu pa cemo lako.
Mozes videti i po tuner IC-u njegov datasheet...pa ispratiti vodove.
Obicno L/R ide preko dva identicna keramicka kondenzatora...isprati do swich IC-a...i tu ga treba saseci i onda ugraditi preklopnik kako bi zadrzao i tuner.
Ako si raskopao, slikaj sto bolje deo tunera da se vidi i oznaka IC-a.

Da je tuner na modulu bilo bi dosta lakse.
[ MARK123 @ 21.06.2020. 16:56 ] @
Evo slike mog radija
Vidim da pinovu za aux postoje na samom radiju

Tuner ic je TEF6721HL .


[Ovu poruku je menjao MARK123 dana 21.06.2020. u 18:45 GMT+1]
[ zeoN_Rider @ 22.06.2020. 08:30 ] @
Iako ima konektor to ne znači da ima mogućnost prebacivanja na Aux.
[ MARK123 @ 22.06.2020. 10:57 ] @
Mereno unimerom pinovi za aux do pcb ima ih tacno kao na slici sto sam pronasao na net-u ali ... postoji razlika od radio sa aux i bez aux .

Prilog slike.

Zadnja slika je od radio sa vec ugradjeni aux .
[ ZAS011 @ 22.06.2020. 12:13 ] @
Pazi, nijerazlika samo u komponentama za AUX ulaz, ima i razlike u softveru kontrolera.
[ MARK123 @ 22.06.2020. 13:00 ] @
Normalno.

Da je bilo tako lako samo ubacis komponente i resio si stvar.

Trazimo alternativno resenje ...
[ ackopk @ 25.06.2020. 06:48 ] @
Radio sam te "zahvate" na plejerima, stvar je sledeca, da nadjes ili direktan aux na pinovima pozadi ili da nadjes pinove za cd sarzer. Povezes signalne vodove kako treba (levi kanal, desni kanal i masa) i treba ti jedan prekidac koji ces po potrebi paliti da bi plejer prepoznao kada ti koristis njegov cd citas a kada "sarzer".
Mislim da imas i da kupise gotove konektore sa aux kablom, ja sam lemio direktno ali je nezgodno ako nekad hoces da skines jer ostace kalaj uvek na pinu.
E sad, kod tebe nema obelezeno da je aux izveden... Mozda ti pomogne ovaj link


https://www.tehnomagazin.com/A...Car-Radio-Wiring-Connector.htm
[ gilopile @ 27.06.2020. 23:38 ] @
Da, Acko.
Receno mu je par puta da nadje output tuner-a- tu ugradi preklopnik. Signal je oko 80-100ma, standard Aux za tel...
Vrlo lako se nadje po semi.
Petljanje sa fw mu ne bih preporucio, jedino da ima proveren dump. Mada se odradi backup...al ga hebi, ima tu i hw zahvata....ma show
Brute force zahvat u ovom slucaju i cao.
[ petar07 @ 27.01.2023. 20:57 ] @
Poz!

Da ne otvaram dzaba novu temu napisaću ovde,znači ujka je pre 4 god. kupio polovnog Opel-a koji ima multimediju sa onim ogromnim displejom ( model pise u naslovu ). E sada,on hoće da gleda filmove i sluša mp3jke sa USBa,pa sam mu pazario DVD koji ima USb port,12V napajanje i činčeve,a kad ono belaj, radio uopšte nema aux video in.

Pa sad da li se može nekako da se nabudže činčevi (video i stereo audio) na radiju da mogu da spojim DVD,te da li se isto tako može ugraditi prekidač koji će da prebacuje sa moda na kojem je trenutno radio setovan (navi,cd,fm...) na nabudženi Video in gde je spojen DVD? Inače zamislio sam da kada upalim DVD,radio automatski prebaci na video i obrnuto ( da se vrati na radio tuner čim ga izgasim ),ali ujka ako ne želi više da gleda,on pauzira film i prebaci na drugi ulaz (mislim na TV koji ima kući da ne bude zabune) i kad želi ponovo da gleda film ponovo stisne play taster,pa sam odustao od toga i dosao na ovu ideju sa prekidačem.

Svaki savet bi mi dobro došo,već se pomalo kidam zbog ovoga,jako želi da gleda filmove u autu...

Unapred hvala i poz !
[ zeoN_Rider @ 27.01.2023. 21:05 ] @
Izvadi taj Simens i pogledaj šta od konektora ima pozadi!
[ petar07 @ 27.01.2023. 21:17 ] @
@zeoN_Rider


Rekoh nema činčeve,ima samo eurođek i ulaz za antenu,valjda sam dobro video..
[ zeoN_Rider @ 27.01.2023. 21:39 ] @
Možda ovo: https://www.youtube.com/watch?v=JtxHN2qSnFo pomogne?
[ petar07 @ 28.01.2023. 17:21 ] @


Koristan tutorijal,ali ja hoću da izvedem video ne samo audio za pleyer da ujak može da gleda filmove...