[ erorrijus @ 30.12.2001. 01:04 ] @
Ovako narode..
kao prvo ja sam pokushavao neshto oko Jave..ali poshto nisam mogao da nadjem nikakve knjige o tome tj jesam ali jako malo..i uvek mi se ispred nosa vrteo C++ ee sada sam odluchio da pokusham sa tim..Kada mi se vec toliko gura tu..
Poscheo sam da chitam C++ za 21 dan..I sada se postavlja pitanje koje radno okruzenje ja ustvari ja treba da skinem sebi da bih mogao da zapochnem sa pisanjem programa i ostalog..!??
Ja imam P 433 MHz i Win Xp koji me pomalo ali sigurno nervira..ali to je druga pricha..
Nadam se da ste me razumeli i da mozete da mi odgovorite.??
Hvala unapred
____________________________________________________

Just nyt on hetki aloittaa jotaa hyvaa sweet ha??
[ ned @ 30.12.2001. 08:23 ] @
Harver je dovoljna. Posto si pocetnik nabavi neki IDE (integrated development enviroment) da olaksa proces. Licno samo imam iskustva
sa MS Developer Studio ali ima i drugih. Mozes mozda naci i nesto
sto je od Linux sveta, gradjeno za Win32.

Mozda bi bilo bolje da se upoznas sa C ako jos nisi upoznat posto
C++ je gradjen na C.

Ako zelis da probas Java opet onda mozes se dokopati do Borland Java
development enviroment. neke verzije (v3?) ne kostaju nista. Isto
tako ima i dosta web-based dokumentacije za Java.

....

nedeljko


[Ovu poruku je menjao passanger dana 30.12.2001 u 10:23 AM GMT]
[ ned @ 30.12.2001. 08:27 ] @
Pogledaj na sajtu

http://ftp.sun.ac.za/pub/mirro...net/pub/crypto/applied-crypto/

i okolini.


ned
[ Milan Aksic @ 30.12.2001. 09:25 ] @
Borland C++ (Windows)
MS Visual Studio (Windows)
Kdevelop (Linux)

Naravno ima jos, ali ti je za sada ovo dovoljno da pocnes da radis primere iz tvoje knjige.

Poz.
[ kajla @ 30.12.2001. 15:17 ] @
MOTOR za UNIX...

poz.
[ erorrijus @ 30.12.2001. 19:43 ] @
Citat:
ned:
Harver je dovoljna. Posto si pocetnik nabavi neki IDE (integrated development enviroment) da olaksa proces. Licno samo imam iskustva
sa MS Developer Studio ali ima i drugih. Mozes mozda naci i nesto
sto je od Linux sveta, gradjeno za Win32.

Mozda bi bilo bolje da se upoznas sa C ako jos nisi upoznat posto
C++ je gradjen na C.

nedeljko


je{iga..

hvala na odgovorima ali imam i dalje taj problem da sam preshao pola Neta i da nisam nashao nishta odgovarajuce stalno mi nude neshto za Unix..e ja da imam Unix oni bi mi nudili verovatno za windows...
Sada sam opet u rebusu gde tj odakle da skinem neki IDE..poshto sam ukapirao odprilike shta to znachi za poschetnike tj mene..pa sam bash hteo da skinem neshto u chemu ce mi biti lakshe da radim..valjda..ja sam sada u zeshcoj panici..pa ako neko moze da me spase...UPOMOC!!!!AGAIN!!?????


VELIKO HVALA NA STRPLJENJU!!!!


REGARDS Erorrijus

P.S. Narode sretna vam Nova Godina ma gde bili i shta radili hehe..

C yaaa than
[ shaDy @ 01.01.2002. 21:40 ] @
Citat:


Sada sam opet u rebusu gde tj odakle da skinem neki IDE..poshto sam ukapirao odprilike shta to znachi za poschetnike tj mene..pa sam bash hteo da skinem neshto u chemu ce mi biti lakshe da radim..


vise ti se isplati da odes do cd-kluba ili gde vec i kupis cd nego da skidas sa neta.

Licno ti preporucujem C++ Builder. Mislim da je UI sasvim dobar a i ima dobro napisane helpove.

Poz.
[ Ivan Tanasic @ 02.01.2002. 19:38 ] @
Ma Dev-C++ ako oces pod windowsom
[ Dragi Tata @ 07.01.2002. 20:56 ] @
Ma prvo ti nama reci da li zelis iskljucivo legalan softver, ili pirati dolaze u obzir. Ako je ono prvo, "skini" mingw ili borland 5.5 kompajler, a za IDE je dosta dobar VIDE. Ako ces kod pirata, idi uzmi VC++ 6.0 - koliko ja znam 90% Windows C++ programiranja se radi sa njim.