[ bordzija @ 01.07.2020. 16:05 ] @
Doneo mi drugar jedna četvrtina ekrana ne radi ili je crna slika ili ima linije. Pošto je ostao bez posla rekoh ajde da pomognem možda je nešto sitno. Proverio sam kontakte, pipkao folije i ništa uvek isto... Tv ko nov star par godina možda rekao bih. Ima li ovde spasa?

Znači kada se prvi put upali ta četvrtina bude crna potpuno nema ništa ali kada se malo zagreje upali ugasi postane ovako šarena kao na fotkama:





[ baresi @ 01.07.2020. 16:15 ] @
Najčešće su to flat kablovi sa one uske ploče na panel. Bar ja imam takva iskustva, obično nepopravljivo.
[ bordzija @ 01.07.2020. 17:01 ] @
da i ja smislim tako ali mi malo čudno da ne reaguje na pipkanje barem malo, kada ga upalim ta četvrtina je crna tj nema je ništa ali kada se malo zagreje tv i restartujem ga pojave se ove linije u toj četvrtini.
[ ademare @ 01.07.2020. 17:30 ] @
To je . Taman ima 4 flat kabla koji idu do panela , jedan ne radi .

Nece to da reaguje na pipanje rukom . Nego na grejanje lemilicom po vodovima na ivici , mozda reaguje .
[ bordzija @ 01.07.2020. 17:39 ] @
A jel može to fenom da se zagreje? Jel ima tu neke pomoći ili ne? Odlepio se? Ljuljao sam ceo ram televizora dijagonalno se uvijao i ceo panel se mrda levo desno. Mislim da je to konstrukcijska greška i da se shebe posle nekog vremena. Najbolje je kupovati sa dve noge tv ili kačiti na zidni nosač. Ovo sa jednom nogom je katastrofa.
[ bordzija @ 01.07.2020. 18:34 ] @
Ništa se nije desilo sa fenom ne menja ništa. Linije su statične.
[ baresi @ 01.07.2020. 18:57 ] @
Ako imaš neko povećalo pogledaj ako nisu neke linije prekinute. Na žalost, sumnjam da se da to srediti.
[ ademare @ 01.07.2020. 19:53 ] @
To zavisi da li je prekid u samom kablu , vrlo cesto ili je u spoju .

Spoj moze biti i sa strane te ploce ili sa strane panela . Na TV-u ja nisam imao prilike da vidim uzivo da je neko uspeo mada imas na netu zilion Kineza i Indijaca koji to navodno popravljaju pa vidi .

Ja sam uspeo da sredim na dzepnoj konzoli LCD koji je imao slican problem . Ali ne takav da ne radi ceo kabl , vec deo kabla , jer konzola ima samo jedan . Falilo 4-5 linija celih vertikalnih sa strane. Posle zagrevanja lemilicom spoja se sredilo .

Ali to je ocigledno na konzoli bio kvalitetnije odradjen kabl .

Ima na netu svasta o tome , flat za TV ali tesko da neko uspe kao oni na filmovima .
[ SASA M. @ 01.07.2020. 19:53 ] @
Flat ribbon kabl, kontakti ili t-con board. U svakom slucaju posao za strpljive
[ bordzija @ 01.07.2020. 22:34 ] @
Pa iskreno mrzi me da ćoravim a takav tv se prodaje za 5000 din :D
Počistim, proverim elektrolite, kontakte, kablove i vraćam nazad.
[ bordzija @ 02.07.2020. 01:11 ] @
Auuu šta ljudi rade da bi uštedeli kukuu pa ovo ne može niko nije prikazao taj panel probno, jedan u 1000 uspe a sa onom mašinom 1 u 999 :D





[Ovu poruku je menjao bordzija dana 02.07.2020. u 02:51 GMT+1]
[ bordzija @ 02.07.2020. 07:28 ] @
Ovo mašinsko varenje je 60 evra po komadu. To se jedino isplati na nekom novo televizoru popraviš i odmah zavališ.
[ SASA M. @ 02.07.2020. 09:50 ] @
Nije svaka popravka zamena LE dioda.
[ bordzija @ 02.07.2020. 18:47 ] @
Nije znam ali pozadinsko je najčešći problem. Ovi jeftini ne mogu ni garanciju da izguraju. Sistem pozajmljivanja piramidalnog. Dok ti radi posle te zavlače u servisu i na kraju vrate pare.
[ SASA M. @ 03.07.2020. 01:06 ] @
jednostavno su prejeftini, pa se ne moze ocekivati da ce unutra da budu iole kvaliteni delovi, izrada, materijali, sve je to potrosna roba. Nije ni namenjeno da se popravlja, vec da se zameni. Kada krene da pravi probleme kupujesh drugi. Govorim naravno pre svega o ovima sa trgovackim markama... Tu nema ni kontrole kvaliteta vec je samo poenta da se novac obrne. Jer takvi koji kostaju novi u radnji 100+evra su u proizvodnji mozda 10-15. Pisao sam mislim negde i ranije... Moj glavi tv koji radi zadnjih mozda vise od 5god skoro po ceo dan i kada se gleda i kada ne, ovde u bgd je kostao 1100e, Kod "Madjara" nekih 850... u zemlji proizvodjnje, u radnji, kostao je 550e. Sad ti vidi koliko on kosta u proizvodnji. Mozda 100e i to za kvalitetan model. Sada takav danasnji model, isti po nekom kvalitetu i mogucnostima, verovatno ovde kosta u radnji oko 500e. Posle samo nekoliko godina, sto znaci da se cena 2x prepolovila u radnjama, a ko zna koliko puta u proizvodnji. Zato je apsurdno zaliti na kvalitet kada je on odavno zrtvovan.
[ bordzija @ 03.07.2020. 01:43 ] @
Iskren da budem, ovaj adler mi deluje kvalitetnije od lg televizora koji sam skoro otvorio adler ima više šrafova, bolji i jednostavniji pristup e sad što ima te folije i kao slučajno loše lepljene to je druga priča. Displej ima bolju sliku od lg koji je koštao preko 300 evra nov. Štampa mi deluje kvalitetnije kod adlera, konstrukcija, plastika ma sve.

Lg ima jedino lepši meni i lepši daljinski. Na lg mogu da se posečem koliko je loša finalna obrada. Da ne veruješ kako je to izletelo iz proizvodnje i prodaje se. Nikad mi nebi palo na pamet da pipkam tv uradnji jer se na crnom to ništa ne vidi.

Evo sad gledam novi fox tv 4k 43" android košta 180 evra nov u kutiji sa računom i garancijom. Kako god obrneš tako nešto je moj sledeći televizor možda veći format sa 5 godina garancije. Lg i samsung me više videtineće možda samsung ali stvarno mise više ne daju pare za brend.