[ luaay @ 12.07.2020. 12:02 ] @
https://www.phonearena.com/new...round-the-MacGyver-way_id46294

Hteo bih da kupim novi telefon ali pošto većina novih iziskuje proceduru sa iglom da se zameni sim karta a ja puno putujem menjam države i menjam SIM kartice zanima me da li mogu koristiti bilo koju iglu da izvadim sim karticu i zamenim?
Dosad je bilo lako ,samo izvadim bateriju i ne osetim.
Na sajtu piše da je veoma lako međutim kad sam probao bilo jako teško.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.07.2020. 12:29 ] @
Naravno, bilo šta što se neće slomiti, a što možeš pritisnuti. Treba jači pritisak jer faktički guraš SIM tray u kontra smeru.

Recimo, ja imam te dve iglice na privescima sa ključevima.
[ luaay @ 12.07.2020. 12:39 ] @
Na nekom novom kineskom telefonu sam se toliko izmučio. Nije lako.
Lakše bih kamili izvadio zub.
bolje da ko čovek vadim bateriju i SIM kao na starim telefonima a ne da se mlataram iglama.

[Ovu poruku je menjao luaay dana 12.07.2020. u 16:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao luaay dana 12.07.2020. u 16:09 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 12.07.2020. 13:13 ] @
Vrlo je lako ako radiš ispravno. U ovom slučaju, verovatno primenuješ proceduru drugačije nego što bi trebalo i zato ne ide lako. Bilo bi nam jednostavnije da razumemo problem ako bi nam objasnio ili snimio način kako menjaš SIM karticu.
[ luaay @ 12.07.2020. 15:12 ] @
Veliki korak unazad je što su novi telefoni proizvedeni da se SIM kartica vadi kao giljotina.
pre pet godina tako nešto ni u snu nisam očekivao.
veliko razočarenje
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.07.2020. 15:13 ] @
Zaboga, vadi SIM, ne bubreg.
Problem kod igle je što je jako tanka i teže ju je držati kad pritišćeš, pa se stiče utisak da ne ide ili da je potrebno mnogo više sile.
[ vujkev @ 12.07.2020. 15:20 ] @
Ako nemaš originalnu iglu koristi spajalicu. Možeš je naći skoro svugde, a dovoljno je čvrsta i tanka za ovu namenu.
[ luaay @ 12.07.2020. 15:30 ] @
Nadam se da će neki proizvođač telefona opstati na ideji od čuvanja starog sistema.
[ since1986BC @ 12.07.2020. 19:59 ] @
Citat:
vujkev:
Ako nemaš originalnu iglu koristi spajalicu. Možeš je naći skoro svugde, a dovoljno je čvrsta i tanka za ovu namenu.

Amin.
Uz to lako je okacis na kljuceve od stana/auta pa je uvek pri ruci.
[ Zlatni_bg @ 12.07.2020. 21:48 ] @
Citat:
luaay:
Nadam se da će neki proizvođač telefona opstati na ideji od čuvanja starog sistema.


Hoce. Ericsson. Mislim i Siemens isto.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.07.2020. 21:56 ] @
Citat:
luaay:
Nadam se da će neki proizvođač telefona opstati na ideji od čuvanja starog sistema.


Neće, barem ne na telefonima za široke narodne mase. Specijalni telefoni mogu imati tako upakovane baterije, jer im gabariti nisu u prvom planu.
Svim drugim jesu, pa su se ljudi pozdravili sa baterijama i zato danas imamo telefone koji imaju odlične kamere, NFC i antene u leđima, ali ne možeš da vadiš bateriju.
[ luaay @ 12.07.2020. 22:19 ] @
Šta su gabariti ?
hvala Ericsson ako nastavlja tradiciju.
mislim da ove sve stvari koje Voyager pomenuo nisu vredni žrtvovanja baterije i sim karte.
U pitanju je licna bezbednost i integritet licnosti pre svega.
Malo podseća na društvo gde će se sve plaćati karticama i gde će keš biti izbačen iz upotrebe.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.07.2020. 22:39 ] @
Dimenzije.

Zeza te Zlatni, jer tražiš nešto što malo kome treba, a Ericsson je prestao proizvoditi telefone u vreme kada je to bio trend.
[ bokinet @ 12.07.2020. 23:21 ] @
samo bez koriscenja cackalice iz razloga sto je drvena pa se moze desiti da ostatci drveta prilikom loma iste dovedu za zapusenja rupice :)
[ luaay @ 12.07.2020. 23:56 ] @
Ali zaista nekome ko menja non-stop SIM kartice novi telefoni su noćna mora.😕😩
[ Hackman @ 13.07.2020. 00:00 ] @
Čime se vi svi bavite, jer stvarno nema neka blja korisnija tema nego mi
neki moramo da čitamo ovakve budalaštine tipa kako izvaditi sim kartu.
Možda sledeća tema bude kako uključiti mobilni. Vidim da vam je baš
dosadno svima