[ H-nitro @ 18.07.2020. 23:59 ] @
Ne znam da li se secate prvog dela kratkog horror filma https://www.youtube.com/watch?v=iGMqyawQSxY
E sad posle duzeg vremena zavrsili smo i drugi ujedno i zavrsni deo, nije bilo lako bez finansija i platom od 280e
ali zavrsili smo film evo ga trailer
https://www.youtube.com/watch?v=BPcaVNSsKLY

Film ima 2 kraja tako da cete vi birati koji hocete kraj

otvoren sam za kritike naravno


samo da se zna da smo snimali u neljudskim uslovima pogotovu zimi
a kuca u kojoj smo snimali se konstantno menjala jer je lik koji zivi u njoj menjao non stop, i gomila finansijskih i tehnickih problema ali jbg ovaj film smo uradili iz entuzijazma i niceg vise tako da...

https://www.youtube.com/watch?v=ao_AbobCJAg
[ Living Light @ 19.07.2020. 01:45 ] @
Brate!

Na ovo bi se i Hičkok "ushhrao" !

Gde nadjose macke koje " Saradjuju" ?

Fenjeri + Mobilni,
Kontraverzna saradnja :)

Sjajno uradjeno!

Čestitam!!!

(Komentar za prvi deo)

Drugi deo sad gledam...

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 19.07.2020. u 02:58 GMT+1]
[ gilopile @ 19.07.2020. 02:04 ] @
Pre pola godine i jace sam dobio film putem mejla, i skroz sam zaboravio da odgledam. Lik sa pcb mi je dobavio :)
Prvi deo sam odgledao, strava.
Ovaj drugi sam samo zakacio 10-ak min i obecava,.
Scena sa iphone je ludilo :) Kakav je lik, hahaa
Ovih dana cu da sednem i odgledam kako Bog zapoveda:)
Sada nisam u stanju, dosta sam se ishororisao danas, odo lepo da spijem, hehe
[ Living Light @ 19.07.2020. 02:06 ] @
Dragane , pusti me u PM,
sad gledam drugi film,

mani me....nemam vremena...

Sad si nasao Android da popravljas.... :)

Jes video gde su smestili kamere?

Pa ovo sve LUDO !!! ...i SJAJNO !
[ Living Light @ 19.07.2020. 02:16 ] @
Dragane,
Zahhebi tehhoriju!

Aj povedi, narod u ...
[ Living Light @ 19.07.2020. 02:18 ] @
Uu, ehhbem ti lehhbarnik,
koliko je ISTINE satkano u ovaj film!!!

Strašno!
[ Living Light @ 19.07.2020. 02:28 ] @
Davide,
Svaka Čast na ovom Filmu!

Gola ISTINA"""
Za neistomišljenike OFF!



[Ovu poruku je menjao Living Light dana 19.07.2020. u 03:43 GMT+1]
[ Living Light @ 19.07.2020. 04:21 ] @
H-nitro,

Od mene nema kritika,
samo pohvale.

Šteta što prvi deo nije u vecoj reziluciji
kao i drugi !

Ostalo ehhhhbe kehhhvu !

S J A J N O !!!
[ Living Light @ 19.07.2020. 04:29 ] @
"Nitro"-- Razredjivac,
umeo si i dobar naslov teme da napravis!

Svaka Ti Čast!!!

Poštovanje!
[ SASA M. @ 19.07.2020. 09:16 ] @
Odgledao prvi deo... Imam zamerke, naravno
Prvo mora da se objasni zasto lik u tu kucu, moraju da se daju motivi da bi gledalac mogao da prati pricu. Drugo, ne moze da se pravi ceo film cak ovako kratak sa tako kratkim scenama, samo sec, sec, sec... To je ok kada hoces nesto da naglasish ali ne sme ceo film da bude takav.
U prvoj polovini sam mislio da prodajes alfu... a trebalo je da se vise osvrnesh na predstavljanje psihickog i fizickog stanja glumca. Sve da bi pripremio gledaoce na to sta da ocekuju kako ce se lik ponasati kada se desi nesto nepredvidjeno...
Npr. scena sa babom, moglo je da se uradi klasicno da on nju primeti, izgubi kontrolu i kada se stabilizuje vidi da nje nema... npr. to bi umelo dinamiku u dosta monotonu radnju od stana do kolibe.
Takodje je nejasno zasto lik zaustavlja auto na sred puta i krece peske. Bolje bi bilo da se napravi neka scena da auto ne moze dalje ili se ugasi ili sl. Da se objasni odluka da se stane i nastavi pesice.
Kada se dodje u kolibu, deluje kao da se ulazi prvi put u nju. Niko u svoju ne ulazi sa tolikim oprezom. Pojavljivanje vila treba da prati isto neka prica, da li su se vec pojavljivale takve pojave, da li lik zna za njih od ranije ili mu neko saopstava usput, pa od toga mu se stvori neka moguca nelagodnost.
I epilog bi trebao da bude malo jasniji ili tajanstveniji, npr da sestra kaze npr doktoru: ovaj je sav odlepio kao da je video duha ili nesto sl. jer se ovako ne vidi sta ce biti sa njim, da li ce se oporaviti ili ne. Itd. Dosta konteksta tu fali.
[ Zurg @ 19.07.2020. 16:21 ] @
Odgledao sam ceo film. Pre nego što sam kliknuo na link pomislio sam da se skupilo društvo i snimilo nešto mobilnim telefonima, međutim ovo je ozbiljan film. S obzirom da se radi o domaćem hororu, kada poredim ovaj filim i na primer TT sindrom, ovaj film je neuporedivo bolji. Nadam se da ćete uspeti da ga komercijalizujete.
[ SASA M. @ 20.07.2020. 12:54 ] @
Odgledao i drugi deo ili da kazem, pravi film. Nebo i zemlja u odnosu na prvi kratki koji sam dobronamerno kritikovao. Cestitke.
[ H-nitro @ 29.07.2020. 00:17 ] @
Momci hvala na svakom komentaru nisam stigao da odgovorim na poruke totalno sam zaboravio,
Living Light hvala stvarno ako tako mislis i dalje smo mi amateri ali trudimo se svaki naredni da bude bolji, ima dosta da se uci, pogotovo sto niko nema iskustva nego ga sticemo uz put

trenutno se pise scenario za skrom drugi film horror naravno isto

Sasa sto se tice kritike hvala na odgovoru prihvata i slazem se oko dosta stvari oba filma imaju propusta, samo sto smo prvi film snimili bukvalno za mesec dana manje vise iz zezxancije, drugi film smo seli i napisali pricu jer su ljudi imali dobar odziv na prvi

dinamicna montaza je ono sto radim ali recimo nama se dosta stvari slucajno uklopilo i dosta stvari smo izbacili iz filma jer nije bilo kakao sam ja zamislio, ali opet nadam se za sledeci da cu imati filmsku kameru i naravno bolju produkciju, ali mislim da je od svega toga najbitnija dobra prica a ja cu se truditi do sledece godine da krenemo sa snimanjem

poz ljudi znace mi kritike jer to gura film dalje...
[ gilopile @ 29.07.2020. 01:18 ] @
Da da, drugi je mnogo ozbiljniji i vidi se napredak.

Nitro, nema tu sta, vrenmenom steknes iskustvo kao redatelj i to je to.
Recimo, imas mnogo scena jako kratkih koje u biti nisu bitne za neki dojam, tok...kao da prezentujes svoje ( ili necije ) vestine montaze , snimanja i ostalog. ) izbaci u startu scene sa dronom. Te gluposti su se pojavile sa dolaskom jeftinih letjelica i trebale ili ne, takve scene se ubacuju, ne znam ni sam zasto.
Pre 30 godina si morao da angazujes helikopter :D Bar tada su se radile tako neke scene koje su bile `moranje` i kostale su Boga oca :) Da li bi tada angazovao helikopter zbog neke nebitne scene snimanja krajolika?

To su te zaebane stvari koje izgleda svako mora da prodje.
Posao rezisea nije niti malo lak, al jbg, mora se odnekud poci :) Polako i icice to.
Sve mora da se uklopi jednog dana. Samo rad, rad i rad i sto manje gledanja `kako to drugi rade`, jer tako neces nikada nista postici :D
A realno, ovo danas sto se snima i kako se snima je katastrofa.
Ne bacaj pare na opremu, usavrasavaj se kao redatelj. Mozes i VHS kamerom napraviti dobar film ako imas dobru viziju kako to treba da izgleda i oko sebe dobre glumce, ostalo je sve sviranu....
Ima vremena za filmske kamere i ostalo...sada to ne gledaj kao prioritet.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 29.07.2020. u 02:42 GMT+1]