[ AvramKovacevic @ 09.08.2020. 23:35 ] @
Pozdrav forumašima!
Listam teme po forumima i ne nalazim domaću diskusiju posvećenu nama dostupnim filamentima za 3D štampu, a prijatno bi bilo naići na mesto gde se razmenjuju utisci, iskustva i cake kod primene različitih materijala koji se daju variti na štampaču.

Pa evo, počeću ja opštim pitanjem, PLA;
Privodim kraju izradu svog štampača (radna zapremina~300x300x280mm) i razmišljam o prvim modelima i prvom podešavanju sistema.. Interesuje me da li je iko radio sa “Mermernim” PLA filamentom, konkretno mislim na ovaj model: https://www.gembird.rs/artikal...tampac-1-75mm-kotur-1kg-mermer ?
Ako bilo ko ima iskustva, a voljan je da to podeli sa ostalima, voleo bih da znam da li zaista jeste “kao u izlogu”?
Da li se lepo zavaruje? Radi se o mrvicama crnog materijala u beloj osnovi, da li to predstavlja problem prilikom štampe? Da li mlaznica ume da se zapuši zbog neistopljenog crnog zrna? Koje veličine mlaznica su prihvatljive? Neki tips n tricks?
Prelistao sam yt i uglavnom hvale i govore o drugim proizvodjačima ove vrste filamenta, a voleo bih da čujem iskustva ljudi koji su koristili baš ovaj, sa linka.


Tema je otvorena, slobodno pišite🙂