[ vladakru @ 26.08.2020. 20:48 ] @
Pozdrav, da nema mozda neko semu za pomenuti monitor?
Merio sam sve napone na ploci 3.3, 5, 1.8, 14v i svi su prisutni ali i dalje mi ne daje napon od 30v za led pozadinsko...
Mozda neko ima neku ideju sta bi moglo da bude?
[ alexa_pg @ 28.08.2020. 19:41 ] @
Ako moze da ti ovo pomogne
https://pdfslide.net/documents...itor-sa300-service-manual.html
[ gilopile @ 28.08.2020. 20:30 ] @
A da slikas deo drajvera za LED.
Zavisi sta i kako je odradjeno.
Uglavnom ako ima neki kontrol IC, proveri napone za LED dimm, LED ON, treba da na oba ima 3.3V za startovanje.
[ vladakru @ 28.08.2020. 21:03 ] @
Evo slike.


[Ovu poruku je menjao vladakru dana 28.08.2020. u 22:18 GMT+1]
[ vladakru @ 28.08.2020. 21:24 ] @
Citat:

Nasao sam ovo, slaba vajda.
Koliko sam nasao na netu, eeprom hoce kod njih da pravi problem, sutra mi stize programator pa cu ponovo da upisem dump. Videcu da li zbog toga nece da upali pozadinako.

Mali update, komp uredno prepoznaje monitor ali kada sa lampom osvetlim ekran nema slike vec kao da menja pozadine u RGB bojama. Moguce da je prso eeprom.
[ gilopile @ 28.08.2020. 21:39 ] @
Da. Onda tebi generalno nije problem osvetljenja, vec procesor ne salje signal za ukljucenje LED iz razloga sto ne moze signal slike da obradi i onda ne ukljucuje ni pozadinsko...sto bi se reklo gecrk nesto trece.

To sto vrti RGB moze biti sto kazes do dumpa, a moze ujedno biti i do procesora. On ( sam panel ) je sada u nekom test rezimu, dobija 5 ili 12V za napajanje panela ali ne i signal, zato je u RGB rezimu kao nekakav test samog panela. Uglavnom mu dovedes napajanje panela sa iskljucenim fletom i isti efekat ces dobiti.
To sto prepoznaje monitor znaci da je dump u IC-u 24xx OK, ali ti upisi u glavni flesh IC dump.

Proveri dobro i flet kabel i konektore od main ploce do panela...osigurac na samoj ploci panela od 3.3V...glavni za napajanje panela je sigurno OK cim vrti RGB.
[ vladakru @ 28.08.2020. 22:02 ] @
winbond 25x40vsig mu je glavni, da ne znas gde da nadjem dumpove?
[ gilopile @ 29.08.2020. 00:03 ] @
Tesko je naci na drugom mestu, vec samo ovde koliko sam gledao.
https://remont-aud.net/dump/mn...94_04881n/147-1-0-29768?l_6x2g

Ja na zalost nemam vise bodova pa ne mogu skinuti. Mozda se javi neko ko moze.
[ vladakru @ 29.08.2020. 22:00 ] @
Izgleda da ce monitor morati da ceka jer je izgleda da je spi flash ostecen nekako... Programator nece uvek da ga prepozna... Prepozna ga tek iz nekoliko klika na detect i nece da ga izbrise skroz, nece kako treba da upise novi bin fajl :(
Gde li sada da nadjem novi winbond 25x40vsig
[ gilopile @ 30.08.2020. 08:17 ] @
http://www.proelectronic.rs/In...c%2025q/16392-IC%20W25Q32BVSIG

Uzmi ovaj, nema veze sto je druga oznaka i sto je 4mb. Uglavnom mozes bilo koji 25xx spi flash ic kapaciteta vecih od 512kb.
Imas ih na grafickim karticama, ruterima, dvb box-ovima....
[ vladakru @ 30.08.2020. 11:04 ] @
Ipak sam skinuo spi sa ploce i nabaci ga direkt na programator, radio je bez greske, ubacio sam mu onaj bin sa ruskog sajta i jos jedan koji sam nasao ne znam gde..
Sa oba bina se isto ponasa, ne pali pozadinsko i sa lampom i dalje pokazuje rgb kao iz posta iznad gde sam pisao :(
Ne znam ima li svrhe da trazim jos neki bin? Ili je nesto cetvrto u pitanju....?
[ vladakru @ 30.08.2020. 20:04 ] @
Probao sam i drugi bin za eeprom 24cxx, opet isto...
Da nije vrisnuo glavi procesor?
Vidim da od njega ide na gejt od mosfeta koji bi trebao da upali pozadinsko.
[ gilopile @ 30.08.2020. 20:17 ] @
Da, procesor daje signal za kontrolu pozadinskog.

Sve je moguce sad.
Ako si probao par dump-a i isto se ponasa, on je onda i bio ok.

Moguce da je nesto stradalo od sitnarija, a najverovatnije mislim da je sam procesor. Koji je procesor, jel BGA?
Jel se greje? Mozda ga pokusati produvati duvaljkom pa sta mu Bog da. Al prvo sve ostalo detaljno ispitati.


Koji je to uopste monitor, mislim koja dijagonala i koja mu je rezolucija? Vidim pominje se vise dijagonala sa istom onakom..
Ako mozes, postavi sto bolju sliku maticne ploce da se sve vidi.
[ vladakru @ 30.08.2020. 21:32 ] @
Monitor je Samsung S22A300N 22" FHD


Procesor je SE1059LMHL-NT ne greje se, sasvim je mlak, koliko da se vidi da je "ziv"
Pregledao sam tranzistore, kondenzatore ibdiode, nista nije probilo.

[Ovu poruku je menjao vladakru dana 30.08.2020. u 22:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladakru dana 30.08.2020. u 22:59 GMT+1]
[ gilopile @ 30.08.2020. 22:23 ] @
Probaj ipak sa drugim napajanjem. Ako nemas 14V, probaj sa 12 od nekoliko Ampera.
Zameni i taj kond na ulazu 35V 220uF za svaki slucaj. Ne bi bilo lose i otale zameniti, moze i obicne kond da stavis.
Pa onda dalje.
[ gilopile @ 30.08.2020. 22:32 ] @
Probaj i ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=c5-3nLtNF_Y

Skini odavde Upgrade file i drajver


https://www.samsung.com/hk_en/support/model/LS22A300BS/XK/

Vrag ga zna, mozda nesto povuce i taj procesor...Ne mogu da nadjem dadasheet. Mozda i u njemu ima koja nand memorija i sl.
Vrlo moguce da ce ovo da ga ozivi :D
[ vladakru @ 31.08.2020. 18:32 ] @
Taj apdejt sam probao u samon startu, kaze da nema monitora ili je vec apdejtovan.
Sada sam ga kacio na drugi komp i isto kaze.
Napajao sam ga preko lab napajanja i ponasa se tako sto odmah po prikljucenju povuce 0.05a, zatim posle nekoliko sekundi dodje do 0.36a i seta do 0.42a, pa opet padne oko 0.3a. Mislim da preko ampera treba da vuce kada sve radi.
Cak ide i u stand by , treperi plava dioda, nisam mu merio vreme ali za pola sata-sat ode da spava, pritiskom na menu se budi, sto i lab napajanje kaze.
Ali slike ni za lek.
[ gilopile @ 31.08.2020. 18:38 ] @
E jbg, bas sam se ponadao da ce povuci onaj update sa sajta.


Al prvo instaliras drajver za njega da ga u device manageru prepozna kao Samsung xxx, a ne plug&play monitor i sl. Zato mozda program nece da startuje jer nema info da je taj model monitora nakacen.

Skini prvo drajver, pa ako i dalje nece da ga prepozna, onda idi na rucnu instalaciju.

Raspakuj ovo na desktop, pa u device manageru idi desni klik na monitor, udate drajver, pa have disk...pa browse na folder i .inf fajl i klikni ok.
Tako ce ga instalirati i mozda biti prepoznat od strane upgrade sofwera.
Probaj.
[ vladakru @ 31.08.2020. 20:55 ] @
Ma sve sam toburedno odradio, vidi ga device manager kao sa300/sa350, kao analogni ga inst. a probao sam i kao diigtalni, mada ima samo vga ulaz, i opet nista, prijavljuje da nema update-a.
Ostala su mibjosbona dva elca od 10uf/50v da zamenim posto ih sada nemam pa ako i onda nista... Trazicu drugu plocu.
Ima procesora na Aliju ali su postarine suludo velike.
Mozda probam joa nekoliko bina za eeprom kada nadjem vreme.
U svakom slucaju izvesticu ako nesto uradim.