[ zexxxx91 @ 29.08.2020. 20:10 ] @
Imam Samsung S4 mini i desava se, kada je ukljucen WiFi, da se baterije prazni jako brzo, a kada WiFi nije ukljucen traje i dva cela dana.
Kupio sam novu bateriju i isto se desava.
Telefon se koristi samo povremeno za neke oglase, odnosno vise stoji nego sto se koristi, a WiFi mi je potreban zbog Vibera.
Ujutru je telefon imao 87% baterije i nije koriscen ceo dan, stajao je na stolu i evo sad oko 20h kad sam hteo da proverim da li imam poruka vidim da je ugasen, sto znaci da se mozda ugasio i ranije.

Jel mozda neko zna razlog zasto se baterija tako brzo prazni?

Dok je telefon bio konstantno koriscen baterija je, sa normalnim koriscenjem, trajala ceo dan, nekad malo duze. Znaci bio je prikacen stalno na WiFi i koriscen je fejsbuk, igrana po neka igra plus zvanje i poruke i nije se tako brzo praznio.
Nakon sto sam uzeo drugi telefon, ovaj je odlozen u fijoku i neko vreme nije radio i sad kada sam ga ponovo aktivirao trosi bateriju bas brzo.
Kad bi ga konstantno koristio kao ranije nisam siguran da li bi izdrzao dva sata.
[ bakara @ 29.08.2020. 20:16 ] @
Prazni se od starosti

losa baterija
[ zexxxx91 @ 29.08.2020. 21:13 ] @
Da ali kupio sam novu i isto se prazni.
[ iculibrk @ 29.08.2020. 21:36 ] @
Jesi li proverio da li ti se automatski azuriraju aplikacije, jer kazes da je telefon bio iskljucen neko vreme? Mozda da izbacis sve od aplikacija koje ti ne trebaju pa da vidis onda sta se desava.
[ bakara @ 29.08.2020. 21:43 ] @
Citat:
zexxxx91:
Da ali kupio sam novu i isto se prazni.

Kupio si novu kinesku bateriju sumnjivog kvaliteta.
[ tox master @ 29.08.2020. 21:44 ] @
Da li si uzeo original ili neku kinesku zamenu za bateriju?
Koliko si je platio?
Nove zamenske baterije znaju bas tako da se ponasaju sto od starosti (stoje dugo kod prodavaca) sto zbog samog loseg kvaliteta.
Ja sam tako kupio zamensku bateriju za s3 mini pre par godina i za nijansu je bila bolja od originalne stare koliko i telefon.
[ zexxxx91 @ 30.08.2020. 01:30 ] @
Nemam pojma, moze biti da je kineska, uzeo sam je u prodavnici mobilnih telefona, ako se dobro secam bila je 900 dinara.
Posle sam gledao po oglasima i naleteo na neku pojacanu, ima nesto vise miliampera i nesto je skuplja pa sam kontao nju da uzmem ali sve mislim da necu nista dobiti.
[ iculibrk @ 30.08.2020. 09:39 ] @
Po meni bi mozda prvo trebao odraditi reset telefona i videti sta se desava. Bateriju je najlakse kupiti, imas original bateriju za taj telefon za malo vise od 1000,00 dinara sa garancijom mesec dana.
[ calexx @ 30.08.2020. 17:06 ] @
Meni je sve to standardna pojava, od kako koristim mobilne u svakom je baterija brzo trošena ako je uključen wireless. Inače traje dva dana uz osrednje korišćenje ali ako nekad uveče uključim wifi i zaboravim na njega, ujutru je baterija već skoro gotova. Svakako da je baterija relativno ispravna ako drži par dana bez wifi a manje od dana sa njim. Ako bi sa uključenim trajala par dana, onda bi bez njega gurala celu nedelju ali sam se od toga odvikao. ;)
Mada imam jednog prastarog Havajca koji izgura nedelju dana bez problema, znao je i po 11 dana ako ga koristim umereno .... što je opet relativan pojam. Sećam se nekih prikaza po kojima je umereno dnevno trošenje 2 sata razgovora, stotinak SMS, 5-6 sati slušanja muzike, isto toliko surfa i par sati igranja igrica.