[ pctel @ 05.09.2020. 12:26 ] @
Moze li to da se uradi?
[ madcama @ 05.09.2020. 22:08 ] @
Može li neko dodatno objašnjenje šta želiš da uradiš?
Da li samo da prikačiš drugi monitor uz laptop?
Ili da "nakalemiš" drugi ekran da bude uvek uz laptop?
Ili nešto treće?
[ pctel @ 06.09.2020. 20:51 ] @
Imam dva laptopa i bilo bi mi zgodno da ih stavim jedan pored drugog, da radim na jednom a da desktop bude pola tamo pola ovamo.
[ nkrgovic @ 06.09.2020. 21:15 ] @
Da li ijedan laptop ima bilo kakav video ulaz? :)
[ pctel @ 06.09.2020. 21:29 ] @
Ne koliko ja znam. Mislio sam neko sofisticiranije bezicno resenje, preko interneta ili lokalne mreze. Kao remote desktop, ali samo pola desktopa da je remote
[ madcama @ 06.09.2020. 22:24 ] @
Nešto sam pesimista da to može. Ali pratiću temu. Voleo bih da me neko razuveri.

Ono što znam da može je da šeruješ miš i tastaturu sa jednog na drugi računar.
[ peromalosutra @ 07.09.2020. 10:54 ] @
Mislim da je Synergy upravo ono sto trazis. Dakle instaliras ovaj program na svaki racunar i podesis koji racunar je glavni i nakon toga sa tog racunara mozes da kontrolises ostale, kao da je u pitanju ista masina. Desktop se prosiri upravo kako si naveo, tako da kada misem dodjes do ivice ekrana, mis se pojavi na ekranu sledeceg racunara. Dakle jedan mis i jedna tastatura kontrolisu sve uredjaje.

https://symless.com/synergy
[ Living Light @ 07.09.2020. 15:12 ] @
peromalosutra,
"Desktop se prosiri upravo kako si naveo, tako da kada misem dodjes do ivice ekrana, mis se pojavi na ekranu sledeceg racunara. Dakle jedan mis i jedna tastatura kontrolisu sve uredjaje."

Izvini,
a dva laptopa su povezani--Kako?
Kojim kablom?

Možda sam nesto propustio?
De, molim te za smirenost, i objasni mi.
Hvala.

Pozdrav
[ peromalosutra @ 07.09.2020. 15:45 ] @
Dva racunara su povezana tako sto se nalaze u istoj mrezi, u pitanju je cisto softversko rjesenje. Recimo da imas 2 racunara koja zelis povezati na ovaj nacin.
Na oba instaliras Synergy i podesis da jedan bude glavni (onaj ciji mis/tastaturu zelis da koristis), a drugi da bude klijent. Takodje podesis kako zelis da im se desktopi nastavljaju (tj. geometriju - npr. da glavni racunar bude lijevo od drugog, pa kad dodjes do desne ivice ekrana, kursor ce se pojaviti na lijevoj strani drugog ekrana). Nakon toga, glavni racunar ce da kontrolise sporedni tako sto ce preko pokrenutog programa da simulira (kopira) akcije sa misa/tastature. Efekat je da radis na dva (ili vise racunara) sa jednim misem/tastaturom. Super za ergonomiju, ako vec moras da koristis dva racunara paraleleno.

Takodje je u potpunosti multiplatformsko: mozes da mijesas Linux, Windows i Mac racunare.

Evo video koji to demonstrira: https://www.youtube.com/watch?v=uJifOWEeyNw
[ Living Light @ 07.09.2020. 16:16 ] @
Ivane,
Hvala ti!

pOz
[ pctel @ 07.09.2020. 19:16 ] @
To bi trebalo da je to. Hvala. Isprobacu.