[ nkrgovic @ 09.10.2020. 09:09 ] @
Vrlo cudno desavanje:

https://www.nextplatform.com/2...ices-to-focus-on-hybrid-cloud/

IBM se deli na dve firme, jedna koja proizvodi, radi cloud i slicno, i druga koja je "services". Ne znam da li ovo treba da podseca na golgofricanski brod broj 2 ili sta, ali meni je bila prva ideja.... Videcemo, mozda i bude dobro. :)
[ Branimir Maksimovic @ 09.10.2020. 09:38 ] @
Prica se, koliko cujem da se sele na cloud.
[ nkrgovic @ 09.10.2020. 11:20 ] @
Ovaj glavni, "product" deo se fokusira na cloud - ali nemoj da se brines, nece ih to spreciti da ti ponude mainframe. :) Ideja je, koliko razumem, da ponude cloud u smislu tehnologije, pre svega sa fokusom na "cloud" u smislu i IBM cloud i "cloud-native" tehnologije on-prem. Fokus je, pre svega, OpenShift - koji mozes da teras i on-prem, ili da ga koristis u multi-cloud okruzenju. Ponuda za storage i Power ostaje, a prilicno sam siguran da i Mainframe ostaje. Ne sele se oni na cloud klasicno, vise "prodaju cloud", ali mozes da dobijes i "cloud kod kuce". ("Imamo cloud kod kuce" - svi znaju meme)

Ono sto odlazi u spin-off je "services" deo, ideja je da oni nude IBM usluge, ali da mogu da nude i one drugih proizvodjaca. Sta ga znam.... Mozda se ratosiljaju viskova, mozda se brinu za neku regulativu...
[ SunnyBoy @ 10.10.2020. 18:21 ] @
Vec davno su prodali proizvodnju PC (Lenovo).

Kad reklamiram neki od Lenovo proizvoda, meni se javlja IBM iz Zagreba, stize mi serviser IBM, iako odavno nisu ista firma.