[ veselinovic @ 06.11.2020. 19:47 ] @
Posto je i mladja cera dospjela da upozna cari digitalne elektronike trazi se neki lijep simulator, a da je lak za rad.
[ aca_punk @ 06.11.2020. 20:52 ] @
Meni se svidja Yenka, ima i trail verzija zauvek dostupna! Mozda je nekima smesna ali ima ono osnovno. Napravljeno kolo moze da bude animirano, a i ne mora. Pored elektronike ima jos nekih nauka...

Ne znam o kom uzrastu je rec ali ako je u pitanju pocetnik onda nema greske! :)

Nek je sa srecom...! :)
[ fm.volter @ 07.11.2020. 00:14 ] @
https://www.digitalelectronicsdeeds.com/downloads.html

http://www.cburch.com/logisim/

Na fakultetu koristih ovo, nadam se da zadovoljava kriterije.
Pozdrav...

PS Circuit Wizard pruza mogucnost simulacije osnovnih logickih kola, jednostavan je za koristenje, obzirom da ne znam koji je kcerka uzrast i koliko ima (pred)znanje.
[ veselinovic @ 07.11.2020. 07:18 ] @
Hvala ljudi,
inace 3. godina ETF-a, ali smjer daktilografija ( IT).
[ mnn @ 07.11.2020. 15:01 ] @
Poteus
Može da se nađe portable verzija.
[ SASA M. @ 07.11.2020. 20:56 ] @
Davno sam koristio EWB 5.12 verziju koja je navodno free... simulira diitalna i analogna kola, logicke kapije i sl. Naravno vremenom se razvijao i usput promenio ime, sada se zove Multisim.
[ Haris_Ba @ 11.11.2020. 18:21 ] @
NI Circuit Design Suite Power Pro varijanta, simulira sve sto bi ikad ikom palo napamet :) Nije besplatan ali pretpostavljam nije problem snaci se :)
[ SASA M. @ 11.11.2020. 21:18 ] @
Nije

[ stameni @ 18.12.2020. 15:03 ] @
Mene zanima simulator ne samo logičkih kola, nego i ostale elektronike Nekada sam i sam koristio Electronics Workbench, ali mi nešto baš i nije "legao".

Drugar u kojeg imam mnogo poverenja preporučio mi je LTspice. Reč je o potpuno besplatnom softwareu. Ja sam preuzeo verziju IV, pretposlednju koju reklamiraju na sajtu, i stabilno radi na virtuelnoj mašini sa Windowsom XP i dodeljenom memorijom od 1.5 gigabajta.

Još se nisam ozbiljno posvetio ovom programu, ali me zanima kakav je on u poređenju sa ostalim ovde pomenutim, a pre svega u poređenju sa ovim Multisimom.
[ stameni @ 29.10.2021. 18:26 ] @
U međuvremenu, preuzeo sam Proteusa 8.13 i već neko vreme kanim se da ga detaljnije proučim.

Ipak, zanima me kakav je Proteus u odnosu na ovaj Circuit Design Suite, da bih znao da li počinjem pravim programom.

Moje potrebe su početničke: analiza nekih jednostavnijih kola (onih koji mogu npr. da dođu na nekom ispitu), a u okviru analogne, impulsne i digitalne elektronike.