[ --ja-- @ 19.11.2020. 13:50 ] @
Prvo da se ogradim, znam dosta o elektronici, ali ništa o pećnicama.

Rastavio sam beko pećnicu da vidim zašto baca fid sklopku, i sad imam nekoliko pitanja.
1. kad isključim plavo zaokruženu žicu, sklopku više ne baca, ali uključivanjem pećnice ne pali se indikator da pećnica radi. Ovu žicu sam pokušao isključiti jer je od plastične izolacije na konektoru ostala samo čađa, nešto se loše tu događalo.
2. ako vratim spoj iz točke 1 a isključim kompletno gornji grijač, pećnica i dalje ne baca sklopku, i radi indikator uključenosti.
3. Kad sam otvorio gornji poklopac zatekao sam crveno označeno stanje. Treba li ovaj konektor biti prištekan gore na onu capicu? Pretpostavljam da je majstor kad je mijenjao onu rotacionu sklopku naprijed to iz nekog razloga isključio.

Slika u privitku.

Je li moj zaključak da je grijač neispravan u redu, ili treba još nešto provjeriti?

Hvala!
[ emiSAr @ 01.12.2020. 08:53 ] @
Koliko vidim zeleno si zaokruzio prikljucnicu kombinovanog grijaca pecnice. Ako FID miruje kad eleminises grijac, znaci da je isti probijen i za zamjenu je.
Ove skinute stopice-ako si sam skidao- dobro paziti gdje je bila koja zica-sve idu sa preklopnika koji diktira nacin grijanja, tj. koji su grijaci-dijelovi grijaca ukljuceni.-

pOz
[ --ja-- @ 03.12.2020. 18:25 ] @
Izmijenio sam grijač, radi normalno sad...