[ luaay @ 22.11.2020. 04:36 ] @
Neverovatno ali istinito!
Osećam se kao da sam otkrio Ameriku!
Telefon mi je bio podešen automatski na 4g,3g,2g autoconnect.
Međutim radio je sporo ,pogotovo kad sam diktirao reči u telefon ,kao da se mučio da uhvati vezu u ruralnom podrucju.
Neka sila me inercijom povukla da probam da limitiram automatski na maksimum 3G i evo sad radi kao sat!
Mnogo brže radi!
hteo sam samo da podelim sa forumom.
Ako 5G ovako funkcioniše onda bolje da ga ne uvode!
[ calexx @ 22.11.2020. 07:25 ] @
Ja sam čuo da će 5g da bude još sporiji.
[ pctel @ 22.11.2020. 08:40 ] @
Zar ima ljudi koji ovo jos ne razumeju? 5g ima najkraci domet, 4g malo duzi, 3g jos duzi i 2g najduzi. U centru grada je gotovo uvek repetitor blizu, tako da je signal najnovije generacije najbrzi. Kako se udaljujes od bazne stanice, tako signali novijih generacija bivaju sve slabiji sve do tacke gde ih starija generacija signala pobedjuje a potom ako se jos udaljujes ovi noviji se potpuno gube.
[ luaay @ 22.11.2020. 11:15 ] @
Citat:
pctel: Zar ima ljudi koji ovo jos ne razumeju? 5g ima najkraci domet, 4g malo duzi, 3g jos duzi i 2g najduzi. U centru grada je gotovo uvek repetitor blizu, tako da je signal najnovije generacije najbrzi. Kako se udaljujes od bazne stanice, tako signali novijih generacija bivaju sve slabiji sve do tacke gde ih starija generacija signala pobedjuje a potom ako se jos udaljujes ovi noviji se potpuno gube.


Kamo sreće da me je to neko rekao ranije...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.11.2020. 14:05 ] @
I ja sam skoro naučio nešto novo. Čim tema ili autor iste dobiju odgovor, odmah zaključati, jer će se u suprotnom tema nastaviti u pravcu popravke frižidera ili nečeg desetog.