[ gilopile @ 03.12.2020. 09:04 ] @
Zdravo,
Duze vreme sam koristio Viber samo na desktopu, a sada bih hteo da nekako prebacim sve prepiske na telefon.

Svuda po netu nalazim kako odraditi backup na tel, a zatim to preneti na komp, sto mi je jasno i radio sam zilion puta.

Meni treba kontra :)

Ima u telefonu restore, al je star mesec dana i to mi nije od koristi. Inace sam bio podesio da pravi backup na dnevnom nivou i to je uvek sljakalo kada instaliram Viber na desktop i samo odradim sync.

Postoji li neka caka da sa PC nekako prebacim na telefon?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.12.2020. 09:31 ] @
Jesi probao da kontaktiraš njihovu podršku?
[ gilopile @ 03.12.2020. 09:39 ] @
Nisam.
Na zvanicnom sajtu nisam nasao da postoji neko resenje.

Samo kad bi postojala opcija u Viber desktop `backup`, al jok. :(
[ vinted @ 03.12.2020. 11:17 ] @
Pogledah sada Viber na desktopu i zaista nema opcije za backup poruka. Probaj prvo ovo što je @-V-O-Y-A-G-E-R- predložio, jer ukoliko je moguće, pomoći će ti.
Jedino čega sam se setio, ali nisam radio nikad to, tako da ne znam da li funkcioniše jeste da udješ u viber.db na PC-ju. Tu Viber drži sve. Poruke, telefone, kontakte...
Vidi ovde kako je objašnjeno

a imaš i ovde jedno objašnjenje sa slikama gde se ta viber.db nalazi

Veliko je zezanje sa svim ovim, pa ako ti baš znači ta prepiska, eto vidi da li može ovako.


[ gilopile @ 03.12.2020. 12:01 ] @
Hvala ljudi.

Pokusacu.

Treba da premestim viber sa jednog kompa na drugi i da imam sve podatke u njemu, a isto tako i na tel.

Uzas, a mislio sam da ce ici bas lako, ono par klikova.
Sa fon na desk je laganica, al kontra nije, jbg :(

Nije mi bas toliko bitna prepiska, vec samo kontakti sa kojima sam komunicirao. Al ni to nije sada ne znam ni ja koliko bitno, tako ako ne uspem, vragu briga, sta da se radi.
[ vinted @ 03.12.2020. 12:18 ] @
Citat:
gilopile
Nije mi bas toliko bitna prepiska, vec samo kontakti sa kojima sam komunicirao.

Ako su samo kontakti u pitanju, onda onaj prvi link koji sam ti dao, se baš time bavi i nadam se da ćeš uspeti da napraviš to.
[ gilopile @ 03.12.2020. 12:26 ] @
Da, da, kontakti su mi bitni. Ima ih dosta da bi ih ponovo dodavao, a 99% ih nemam u SIM kontaktima.
Sadrzaj poruke/prepiska je valjda na serveru, al nije ni vazno.

Pokusacu tako. Hvala jos jednom, pa javljam sta sam uradio, jer ce nekome mozda zatrebati.
Pozz

E da. Posto je naravno na istom broju, mogao bih kada instaliram na fonu viber, svakom posaljem `hi` sa kompa i valjda ce iskociti taj kontakt na fonu:)
Glupo al mislim da bi upalilo :)
To mi je posledja opcija.
[ gilopile @ 05.12.2020. 04:38 ] @
E, bar sam uspeo sa PC na drugi PC da odradim.

Samo je bilo potrebno prebaciti folder iz APP data/ roming/ viber/ folder sa mojim brojem telefona gde se nalazi Viber.db na novi komp, odraditi ponovo aktivaciju preko mob/kamere i sve je tu.

Za u telefon da prebacim to sve jos nista. Nesto sam gledao, al nece to da ide.

Nema veze, kada mi je aktivan Viber na tel, svaka nova prepiska sa clanovima mi se ubacuje i u tel, tako da za neko vreme cu imati te najbitnije sinhronizovano u tel sa kompa.

Sta je tu je, jbg.

Hvala ljudi!