[ bordzija @ 04.12.2020. 02:43 ] @
Danas sam pokušao da instaliram na novom tesla 32" televizoru neke app. Navodno je tv smart ili android? Uglavnom tv ima svoj neki lokalni app store u kome nema ama baš ništa upotrebljivo.
Preko njegovog brauzera sam izašao na internet i kada sam pokušao u app google store da uđem tj da se ulogujem, izbacivao mi je da su kukizi isključeni. Ajde ja to nekako uspem da uključim u podešavanjima tog njegovog lokalnog brauzera, krenem da se logujem on mi stalno uključuje youtube. Posle je počeo da me zahebava tj da vozi strelicu po ekranu gore levo desno i onda se restartovao televizor. Pukao sistem valjda a apdejtovan na najnoviju verziju.

Posle toga sam shvatio da ujak nema pojma koji mu je pass za mejl, da je mob promenio pa ne mogu da resetujem pass i digao sam ruke.

Uglavnom pitanje, jel bih ja mogao da instaliram te app preko brauzera? Da mu namestim barem orion tv ako nema telekom app jer ima njihov box paket. Star čovek ne zna ni šta ima a ja nisam baš imao puno vremena naročito kada nisam tastaturu imao kod sebe. Muka je ono podešavati preko daljinskog.

Ugl mogu li na ovaj tv da se instaliraju app iz gugl stora? Otvoriću mu neki gmail levi ako treba sa kompa pa sledeći put da završim.



Koja je poenta tog tesla smart app storea kada tu nema ničega tj samo neko đubre?
[ Miroslav Cvejić @ 04.12.2020. 03:18 ] @
Koliko je teško u današnje vreme otići na sajt proizvođača i pogledati specifikacije pre kupovine?

https://tesla.info/en/tv/32t319shs/

Smart OS Linux

[ bordzija @ 04.12.2020. 03:54 ] @
Nije moj tv. Jel mogu da se instaliraju app ako se ulogujem preko brauzera u google app store ili ne mogu? Da ne gubim vreme.
[ Miroslav Cvejić @ 04.12.2020. 04:17 ] @
Ne, jer operativni sistem nije Android. To što ima u ugrađenom "store" je sve što može da se koristi.

[ gilopile @ 04.12.2020. 04:37 ] @
Mislim da se to jedino moze update kroz FW.
Sve se to nalazi u njegovom firmware-u, pa moras skinuti sa zvanicnog sajta ako postoji novija verzija.
I sve aplikacije unutar ce biti te verzije koju su oni ubacili.
Ne moze nista posebno, bar mislim da je tako.

Jbg, jedino Android moze zasebno lepo preko google play....Sve to drugo je krs, jer niko ne radi na update-u.
Obicno izadje taj jedan na zvanicnom sajtu i to je to i molis Boga da radi sto duze :)

A i sam si svedok toga, pricao si ovde na forumu oko toga, fabricki OS i sl. kako traje kratko i posle kaput.

Lepo neki jeftini Android Box ako mu je samo za nekoliko jednostavnih aplikacija.
Ne treba nikakva budzevina. 2GB RAM quad core, Android 7+

Djavolji Smart televizori.
[ bordzija @ 04.12.2020. 12:19 ] @
Auuu prevariše ga i uzeše mu 17.000 din za novi "smart" televizor koji je neupotrebljiv. Danas gde god se okreneš prevare te, naročito u prodavnicama bele tehnike. Prosto mi neverovatno da se to prodaje kao pametan tv a nema 10 app koje nečemu služe. Gomila djubreta. Posle osmisle reciklažu i vrte u krug. Pre nekog vremena sam imao filips smart, isto teško đubre. Par godina star televizor i bukvalno 5 app.
[ ademare @ 04.12.2020. 13:03 ] @
To je reklama .

Kao sto je prvi iPhone , tzv. 2G , bio proglasen za Smartphone , a Nije mogao da instalira ni jednu jedinu aplikaciju ! Samo ono sto je doslo sa njim .

Posle godinu dana je stigao novi iOS i posle upgrejda je mogao , ali prvih godinu nije mogao .

Tako da ovi nasi reklamiraju ,pa ko se upeca .
[ SlobaBgd @ 04.12.2020. 14:01 ] @
Pa ne reklamiraju samo ovi naši, to je tako u celom svetu.
Je l' TV ima smart funkcije, ima li instalirane aplikacije koje proširuju mogućnosti TV-a? Ima? To JESTE smart TV.
E sad, to što neko za sebe takođe smatra da je smart, a razume se u tržište potrošačke elektronike ko Marica u krivi, i što bi za male pare da nekog izvaćari da kupi vrhunski TV, koji je idiot-friendly i koji će trajati 20 godina ko Rudi Čajavec, to je stvar nepoznavanja materije i (ako se ponavlja, a svedoci smo da se ponavlja) pomalo naivnog (u najmanju ruku) razumevanja kako stvari stoje na kraju druge decenije 21. veka.
[ bakara @ 04.12.2020. 14:17 ] @
Svaki TV koji ima mrezni prikljucak i mogucnost povezivanja na net se deklarise kao smart, druga prica je sto su oni zapravo gluplji od onih koji nisu smart.

Ako je hteo smart TV postoje svega 3 platforme koje rade kako treba i to su (redjano po popularnosti):
-WebOS (LG)
-Tizen (Samsung)
-Android TV (ostali proizvodjaci koji su pukli....i ne, to nije klasican android)

Sve ostalo ne vredi kupiti i ne razvija se, bas kao na tvom primeru.
[ ademare @ 04.12.2020. 15:04 ] @
Mene tu najvise cudi da bilo sta ima da se kupi i da se zove TV od 82 cm za 145 Eur !?

Ljudi ocekuju za taj novac TV , Kompjuter i valjda Leteci cilim

I onda dobiju najgore moguce , Kinesko - Turski tresh . Kineska sva elektronika , Tuci ne zaleme ni zicu , sve uvoze gotovo . Kineski paneli na kilo . Oni samo sklapaju sa srafcigerima . Mozda liju onu plastiku ? Nisam siguran ni za to .

I dok se Kinezi i Turci ugrade za rad i delove , proizvodnju , trgovci na veliko i malo , Porezi , carine , i ko zna sta sve , taj TV ima proizvodnu cenu 70-80 Eur .

I onda ce on da zameni kompjuter od 300 Eur recimo .

Samozavaravanje .
[ calexx @ 04.12.2020. 15:40 ] @
Sve ima svoju cenu i namenu. Ko nema para, kupiće te najjeftinije, može i dobro da prođe ako se razume ili mu neko savetuje a može i da nasedne reklamama, koje i služe za to. Oduvek bilo, od hi-fi preko IT uređaja, automobila i sada popularnih televizora.

Ja sam skoro pazario LG za ~400€ iako me to ne zanima previše i jedva da nešto gledam ali ako kupujem, neka bude bar pristojno prosečno. Možda kupim i neki od tih jeftinijih za ~100€ za spavaću sobu, nekad mi se prispava pa moram da se preselim a gledao bih nešto dok mogu. Tu neće da bude ni prohteva ni zahteva, eventualno ako neko daje dužu garanciju koliko da se obezbedim ako beli dim izađe. Čak je i ovaj LG uzet zbog 5g garancije, ko zna šta bih uzeo da je nije bilo.

I da, televizor služi kao ... televizor. Imam android box koji sam dobio od provajdera, ima neke dodatne funkcije i nisam ga ni povezao na teve, mada će verovatno da bude taman za taj rezervni krš. Od smart funkcija koristim .... samo tajmer da ga uključi ako mi se nešto gleda a obično zaboravim.
[ DUSKEZ @ 04.12.2020. 17:23 ] @
Ma da ko ima uzece i drugi put a ko nema morace da dodaje na hdmi i scart, kako je vreme krenulo u nevreme ja cu verovatno da uzmem neki stari ok analogni tv led ili lcd.I to mozda ako bude para
[ bordzija @ 04.12.2020. 18:05 ] @
Pa nisam baš siguran u celu tu priču, pre par godina sam uzeo nov LG 4K i od smart aplikacija NEMA NIŠTA sem nekih nebuloza kao i ovaj tesla od ujaka. Dadoh silne pare da bi mi prilikom svake pretrage app ispisivao "nema rezultata"
Mislio sam da je to malo odmaklo sa ovim tesla krševima, setite se prvi su oni kazašiti i mukumuči cd plejeri izbacili mp3 svojevremeno pa su i ove "elite" morale da prihvate.
Računam ubačen android boks u televizor kad ono ćorak, par igrica na nivou zmijice iz nokije 3210.

Znači i dan danas je pametnije uzeti onaj smart boks ako te i tu ne prevare kao mene na kupujemprodajem.
Za koga onda postoje one app eon i slično? Besmislica u 21 veku praistorije.

Sad ovih dana gledam zamalo da uzmem neki fox 4k 55 nov za 25.000 din. Dobro da nisam, razočarao bi se grdno. Ali koliko gledam taj 32" danas (imam neki vivax uzeo za plac) ima sasvim pristojnu sliku kao neki mali tv za spavaću ili tamo negde... Klonja kuhinja varijanta. Sasvim je ok sem tih besmislenih smart šatro kombinacija. Da ima eon i slično PA AJDE ovako je teška budalaština.
[ bakara @ 04.12.2020. 20:56 ] @
Lepo sam gore napisao sta da uzmes ako hoces smart, a ako nije na tom spisku bolje ti je onda da nije smart pa prikopcas android box

Danas bar ima jeftinih TV, vec za 10k ima da se kupi tv od 32" i dodas android box od 50eur i to je vec nepobediva kombinacija.

Ako se kupuje android box opet moras da pazis da ne kupis Rockhip ili Allwiner procesor vec samo amlogic dolazi u obzir, i tu ce biti dovoljno da se ne kupuje najjeftinije sto se nudi i nece biti greske.

Ali ako mislite da cete biti pametni da kupite smart tv za 150eur gde cete dobiti sve to isto kao komsija samo jeftinije je jako pogresno
[ fangorn @ 04.12.2020. 21:39 ] @
Ih, pa ti bi da kupis za 25.000 nov tv od 55 inca i to u 4k i to smart i to jos da valja? Pa i ja bih, al nema...

Pre 2god sam kupio Sony Braviu 43" full hd sa Androidom, polovan, tad je bio star oko godinu dana, sa garancijom, i platio sam ga 500e.
Ulogujem se na Google play store sa mojim nalogom, skidam aplikacije normalno, Firefox, Youtube, Eon TV, HBO Go, Kodi, sve radi savrseno.

Ako hoces nesto iole kvalitetnije i da ti radi kako treba, moras da platis, uvek tako bilo.
[ vkoja @ 04.12.2020. 21:55 ] @
Ti tu nesto gresisi ili ne radis kako treba.lG i Samsung smart tv su fenomenalni sto se tice aplikacija. To sto nemas rezultata prilikom pretrage, probaj promeni zemlju ako si stavio Srbiju, stavi UK ili Nemacku.Ja imam Tri smarta, dva LG-a i jedan Samsung. Rade kao sat. Takodje ubacen vpn servis i rade mi svakojake strane alikacije, jeste da se placaju aliu savrsenstvo je gledat. Sto se tice Tesle, Voxa ,Foxa itd, za nesto ozbiljnije raditi na njima mozete se oprostiti,zaobidjite ih u sirokom luku ako ste zahtevan korisnik. Samo smart tv sa webOS I Tizen sistemomn i nema greske.
[ bordzija @ 05.12.2020. 00:03 ] @
Najviše se nekako slažem sa bakarom, treba birati dobar panel i neki smart boks. Kakvi su ovi ksiaomi mi boksovi što se prodaju za 46 evra

Xiaomi Mi box S https://www.kupujemprodajem.co.../105676194?filter_id=952687694
U suštini gledam neki 55" i mislio sam da usput može i android da ima kad ono nikad čulo...
[ gilopile @ 05.12.2020. 01:19 ] @
Bas nedavno sam jednom liku radio TV i pitao me kako moze da spoji na TV jos jedan uredjaj putem HDMI.

Ima IPTV na jedan, komp na drugi i ima Android. TV ima samo 2 HDMI fabricki.

Mislio sam da mu nabavim HDMI svich...
Onda kada sam sredio TV, pog ledam da ima jos jedno mesto za HDMI, pored konektora za Smart/Android modul.

Rekao sam da mogu tu da mu ubacim jos jedan konektor, ali da moram da izbacim Android modul.
Slozio se odmah, kaze da ni za ko kurc nije taj Android, spor i da baguje, pa ga odpocetka nije ni koristio.

Zalemim ja tu jedan HDMI konektor i sljaka. Samo kroz source menu Smart opcija je sada 3. HDMI :D

Eto, a bacio pare na taj Smart TV. Mogao je uzeti jeftiniji model i kupiti neki kasvetan And Box....

Modul Androida je smesan, kao kutija sibica velicina. Valjda 512MB RAM i sl...krs zivi. TV kupljen pre 2 godine, a tada su bili u najmanju ruku 2GB quad core Boxevi popularni i jeftini.
[ ctrl alt del @ 05.12.2020. 06:56 ] @
Citat:
bordzija:
Za koga onda postoje one app eon i slično? Besmislica u 21 veku praistorije.

Lista podržanih smart TVa:

https://sbb.rs/preporuceni-smart-tv-uredjaji/

Ima i Tesle na spisku ali nije taj model.

Ako taj Tesla TV podržava povezivanje sa mobilnim - neka ujak instalira EON aplikaciju na telefon pa nek baci sliku na TV.
Valjda svaki "smart" TV to može...
[ DUSKEZ @ 05.12.2020. 10:32 ] @
Pa bordzo vidim taj tesla ima t2 i s2 nisi se ti nesto preso nemo da se jedis drug.A sto se tice androida meni je super to i na vox u i na stelli drug sledeci put tri cetri puta kucaj specifikacije na netu kad znas koji je model pa gledas sta i treba.Eto meni je za vox pisalo 3 hdmi ulaza cak i na winwin u i u uputstvu pise da ima 3 ja dobio otvorio 2, a na steli imam 3 a ja inace imam na svakom smartu po zakacen mis pa samo cap ca rap

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 05.12.2020. u 19:22 GMT+1]
[ bordzija @ 05.12.2020. 11:39 ] @
Ma nisam ja kupio smarta nego ujak, ja sam za vikendicu pazario svadbarski bivax t2 32" nov u kutiji za 6000 din 😁 da bi mi sad nabijali u kući da je mali (a duplo veći od sadašnjeg 72cm crt krša)

Dve različite priče, tesla smart ujak i vivax t2 za vikendicu.
Iskreno sam mislio da ti smart androidi ili kako se već zovu mogu da posluže za nešto osnovno tipa iptv, app kad ono samo za vremensku prognozu ako imaš sreće. Nešto u rangu onog boxa ko što si ti gile opravljao, ovi jači fox 55 imaju 1,5-2 gb ram kad ono nizašta.

Živo me zanima dal će sad taj t2 na fruškoj gori hvatati preko jedne antene hr i sr kanale 🤔 il su i tu smislili da se preklapaju frekfencije 😱
[ bakara @ 05.12.2020. 12:11 ] @
Citat:
bordzija:
Najviše se nekako slažem sa bakarom, treba birati dobar panel i neki smart boks. Kakvi su ovi ksiaomi mi boksovi što se prodaju za 46 evra

Xiaomi Mi box S https://www.kupujemprodajem.co.../105676194?filter_id=952687694
U suštini gledam neki 55" i mislio sam da usput može i android da ima kad ono nikad čulo...

Dobri su,
narocito ako nemas nikakva predjasnja iskustva sa android boxem ovaj ce ti biti odlican, jer svaki drugi ce ti biti komplikovaniji od ovog, a ti se bas i ne snalazis sa tehnikom.

Citat:
ctrl alt del:

Ako taj Tesla TV podržava povezivanje sa mobilnim - neka ujak instalira EON aplikaciju na telefon pa nek baci sliku na TV.
Valjda svaki "smart" TV to može...

Naravno da ne moze!

O tome sve vreme i pricam.

Citat:

Iskreno sam mislio da ti smart androidi ili kako se već zovu mogu da posluže za nešto osnovno tipa iptv, app kad ono samo za vremensku prognozu ako imaš sreće. Nešto u rangu onog boxa ko što si ti gile opravljao, ovi jači fox 55 imaju 1,5-2 gb ram kad ono nizašta.

To je cisto da se kaze da ima android...
Eno ti primer sa prethodne strane sto je @gilopile postavio, takodje sam napisao i kakav treba da bude android box, a ovo sto ugradjuju je bas ono sto ne treba da se kupi:

Citat:
bakara:
Ako se kupuje android box opet moras [b}da pazis da ne kupis Rockhip ili Allwiner procesor vec samo amlogic dolazi u obzir, i tu ce biti dovoljno da se ne kupuje najjeftinije sto se nudi i nece biti greske.


Zakinuce pre svega na procesoru i na kolicini memorije koju moraju da plate jednako svejedno da li ima krs procesor ili neki amlogic, pa ti razmisli kako radi android sa 512 ili 1Gb memorije u 2021. godini i jos sa losim procesorom!

I uz sve to android box kao onaj mi box ima placene licence za netflix i slicno, sto opet kosta neki realan novac i ne moze da se ne plati a da se dobije.


[ bordzija @ 05.12.2020. 13:02 ] @
Čekaj jel to znači ako kupim mi box ne treba mi pretplata za netflix i slično ili ipak treba? Video sam da kada instaliram app stalno traži neke pare. Ili je to samo da imaju nalepljeno na svom proizvodu/daljincu. Mislim da to dugme na daljincu ima i LG tv ali nikada nisam probao - ne zanima me. Kada mi se gleda neki film skinem sa interneta pa ubodem u tv/pustim preko hdmi kabla ili jednostavno prevrtim eon i pogledam pred spavanje šta me zanima. Imam onu olovku pa onda iz kreveta menjam :D

Tako sam i mislio nekako ali opet, rekoh sa 1,5 gb i nekim žnj procesorom može iptv i slično da se kotrlja. Ne očekujem brzine neke ali da nešto i radi. Kad ono ko da si nakačio piletu sise.

Opet danas ne možeš da kupiš 4K UHD tv a da nije "smart" šatro opet ti ne gine neki box. Meni komp sve završava, imam tu olovku kao daljinski i imam onu malu tastaturu. Bilo bi lepo kada bi postojalo nešto stvarno kao daljinski za eon i slično, da nema puno lomatanja.
[ bakara @ 05.12.2020. 13:12 ] @
Opet ti treba pretplata, ali da bi gledao netflix u punoj rezoluciji pored pretplate ti treba i sertifikovani uredjaj (licencu placa proizvodjac)

Citat:
Opet danas ne možeš da kupiš 4K UHD tv a da nije "smart" šatro opet ti ne gine neki box. Meni komp sve završava, imam tu olovku kao daljinski i imam onu malu tastaturu.

Da, tacno je da su svi UHD TV gotovo po pravilu smart, zato sam i napisao ovo:

Citat:
smart TV postoje svega 3 platforme koje rade kako treba i to su (redjano po popularnosti):
-WebOS (LG)
-Tizen (Samsung)
-Android TV (ostali proizvodjaci koji su pukli....i ne, to nije klasican android)

Sve ostalo ne vredi kupiti i ne razvija se, bas kao na tvom primeru.


Citat:
Bilo bi lepo kada bi postojalo nešto stvarno kao daljinski za eon i slično, da nema puno lomatanja.

Pa postoji ali nije dzabe...
vec si nasao mi box, on je otprilike i najjeftiniji a da zadovolji gornji uslov.

I ponovo vrlo vazno da napomenem ono sto ljudi ne razumeju, da android TV nije full android kakav imas na mobilnom telefonu.
[ bordzija @ 05.12.2020. 23:44 ] @
Pa skoro sam se opekao sa nekim lažnim smart boksom koji em što ima duplo manje memorije koliko je pisalo na kutiji i njemu samome em se raspao drugi dan i najverovatnije mi spalio jedan hdmi na novom televizoru. Ni ovi ksiaomi nije isključeno da nisu lažni, pola ih nema garanciju pola godinu, traže doplatu i slično. Močvara brale.
[ bakara @ 06.12.2020. 11:15 ] @
Nema mi box lazni, to ne moze da se lazira, a tesko da moze za manje pare da se napravi uredjaj koji lici na taj
xiaomi je specifican bas po tome sto niko ne uspeva napraviti jeftiniji uredjaj istih karakteristika kao njihov

Ti preko oglasa su svercovani uredjaji, ako bas hoces mozes da ga kupis i u mi store sa racunom i punom garancijom
https://www.mi-srbija.rs/tv/tv-box-i-stick/mi-tv-box-s
[ bordzija @ 06.12.2020. 13:18 ] @
Zanimljivo švercovan kinez duplo jeftiniji od ovog u prodavnici, znači da se neko ugrađuje 100% velkam tu srbija....
[ calexx @ 06.12.2020. 20:35 ] @
Možda mu je nabavna cena bila dobra.
[ bordzija @ 06.12.2020. 22:59 ] @
Ista cena bila i pre i pre 3-4 meseca kada sam gledao da kupim boks...
[ calexx @ 07.12.2020. 17:16 ] @
Mislio sam na cenu po kojoj je pomenuti švercer nabavio box. Možda je bio na popustu, popustila pažnja prodavcima.
[ bordzija @ 08.12.2020. 00:05 ] @
Aaaa ono kada se šleper previše nagne u krivini :-)
U suštini po švercerima uglavnom i vidimo kolika je zarada uvoznika i distributera, mislim da je kod nas najveća u celom univerzumu. Nema posla bez 100% zarade.
[ bakara @ 08.12.2020. 10:46 ] @
Sverceri se ne bi zvali sverceri da placaju sve dazbine drzavi.

Mi box u kini kosta 60$, u evropi kosta oko 60eur, nema odredjene cene prodaje se i skuplje i jeftinije.

Sverceri iz madjarske ih tamo verovatno placaju pedeset i neki euro, i vrate pdv koji je oko 27%, a carinu i PDV naravno ne plate i to je ta njihova zarada.

Porediti cenu u radnji i od svercera je jako bez veze i ako se slazem da je cena visa nego sto treba, u mi storu zna da bude cena spustena i na 6000din
[ ademare @ 08.12.2020. 12:12 ] @
Taj carinski zakon je davno pisan za Tajkuna koji menja politicke boje .Sada je opet za trenutnu vlast .

On je pre svega uvek bio IT tajkun , a uvozi masovno i mobilne telefone . Tv usput .

Zato je za kompjuterski monitor carina 1% , a za TV 15 % ??

U cemu je razlika izmedju ta dva . To sto TV ima tjuner od 3 $ ?

Boxovi spadaju u TV opremu , pa im je carina 15 % .

Da je tajkun zbog koga je zakon pisan bio pretezni uvoznik TV , carine bi bile obrnute !
[ bordzija @ 08.12.2020. 14:56 ] @
Ja da se pitam, ti smart televizoti da imaju duplu carinu i porez, logično zar ne? I smart i tv tjuner e pa ne može to tako još džabe internet
[ DUSKEZ @ 11.12.2020. 11:55 ] @
Sto se tice smarta tv a sat t2 uzeo sam isti vox kao prosli put jer sam zadovoljan kako radi,garancija 3 godine inace.
samo sto je sad cena manja za jednu crvenu https://www.winwin.rs/televizo...2ads314g-hd-ready-8663812.html valda zbog praznika i ima noviji android mocice razne aplikacije da rade ok 7.1 android
[ bordzija @ 11.12.2020. 14:27 ] @
Bacio si pare, bolje da si uzeo 32" svadbarski t2 za 6000 din nov i dokupio smart boks na kome sve app iz gugl stora rade godinama a ne te smart trice i kučine koje crknu posle godinu dana. Imaš i te svadbarske 40" za 10.000 din al brzo odu.
[ DUSKEZ @ 11.12.2020. 15:21 ] @
Netreba meni jak android nebi dao za risiver kombo ili smartbox pa max 3200 koji 6000 mogu kupim komp haha za polovno da dajem 50 jura sutra eli nakosutra malo.Imam taj i zadovoljan sam pa sam resio malo da vodim dvostruke arsine

Jebes tv koji nema t2s2 a ima i c, smart kad uzimam tv racunam da ima sve da mi je potreban samo daljinski.To je to!

Evo link ako treba nekom analogni 3hdmi ulaza 32 inca ocuvan gledo sam slike na viber ok je 4700 bolje to uzeti ko nema dovoljno ovo je povoljo https://www.kupujemprodajem.co...shiba-32av500p/oglas/105738381

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.12.2020. u 16:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 11.12.2020. u 16:35 GMT+1]
[ bordzija @ 11.12.2020. 16:50 ] @
Ja kupio za vikendicu nov vivax 32" sa t2 hevc 265 za 6000 din ko priča o polovnim?!?? Taj smart u televizoru ne vredi ništa. Besmislen je i beskoristan. Kupiš lepo smart android boks za par iljada din i imaš mnogo bolju kombinaciju na duže staze.

Ta toshiba ti je teško đubre, to je neki vestel displeji su katastrofa loši. Polovno gledaš neki lg samsung filips ne ove krsheve.
[ jugotb @ 11.12.2020. 17:14 ] @
Ja sam nedavno probao Tesla 32S605, android sa samo 1gb rama. Iznenadio sam se kako dobro rade Kodi i EON na njemu...
[ gilopile @ 11.12.2020. 17:56 ] @
Bordzisa, gde ima taj TV za 6000 din nov?

Ja gledao nesto neki dan, nema nista ispod 12,13000 krsVax i sl.

Ne znam, meni je Android toliki smor da ne mogu da vam opisem.
Nemoguce ga je ukrotiti, radi kako se njemu cefne, a o reklamama i da ne pricam.
Na svakoj aplikaciji mora da iskoci pa da ga ebes u dupe.

Imam nekoliko tableta i boxova i nemam ni volje da to koristim. Tel moram zbog Vibera samo i to je to.

Za TV mi je uvek bilo bolje skopcati neki HTPC necujan kompic i uzivas.
Imam neke 2 poce od laptopova koje sam modifikovao da koristim kao desk PC.
Samo ploha, i poveci pasivan hladnjak, cpu se ni ne greje, neki prcoljak dual i quad core sa grafikom i 4GB RAM-a, SSD, win764bit i to zalepis iza TV-a ubacis dongle za bezicnu tastaturu i misa i to je pravi smart. :D

Imate tih ploca koliko volite za 5,6000 din sa dosta dobrim integrisanim cpu i gpu, LAN, zvuk, HDMI...Moze i Linux da se rokne...rade ko zmaj. To su sve procesori novije arhitekture, trose smesno, nema grejanja, a opet radi dosta dobro da mozes bez problema gledati online FHD filmove i YT.
Nema kulera i turbina.
Sta ces lepse nego lad stisnes power dugme i ne cujes apsolutno nista, samo se pojavi slika na TV-u. :)

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 11.12.2020. u 19:08 GMT+1]
[ bordzija @ 11.12.2020. 18:01 ] @
Sedi na KP i čekaj malo malo neko izbaci svadbarski tv. Ja slučajno naleteo i kupio, sad skoro je naleteo tesla smart 32 za sličnu lovu nov u kutiji ali nisam stigo da ga uzmem, odmah otišao.

jugotb kako si instalirao kodi i epn app kada ih nema?

Gile imaš za 20-30 evra da biraš core 2 duo za po 2-4 gb slim kućišta brendirani računari, sve integrisano ali je onda probl tv mora da ima ful hd kako bi bilo ok.

[ gilopile @ 11.12.2020. 18:30 ] @
Gleam ja dosta cesto na KP i nov Vivax krs se krece oko 12,000.
Uglavnom za 5,6000 hiljada se nadju LCD 32 matori krsevi.
Polovnjaci LED Vivax i sl idu po 9000, 10,000.

Nemam ja srece u pretrazi ili se nesto slabo zene i udaju ebo ih otac :)
[ DUSKEZ @ 11.12.2020. 18:37 ] @
Sluze oni meni bar za 15 20 aplikacija stim da 2 non stop rade sync ftp da nemoram da se mucim u vezi fajlova.Pregled udaljenih lokacija live yes carecam mts pregled stanja gb a svasta bas dosta natrpam na njih i eto oni bas ko vino vremenom se pokazali dobri


*Bordzija ta kutija je stara bar 6 meseci
Ovo ce da mi bude 3 novi tv koji po podrazumevano ima t2 sa h265 samo nevidim sto je taj 265 toliko zumbiran
[ gilopile @ 11.12.2020. 19:03 ] @
Da bre. Kutija izgleda kao da ga je Isus kupio pola sata pre nego ga razapese :)
Pokisla je kutija pa je sunce oprzilo. Najverovatnije boravila na terasi.

Da, da, ima i i3 stariji ddr3 za sicu brendirana kucista. Ok su ona, lepo odradjeno hladjenje, nisu stedeli na gabaritu hladnjaka...
Sasvim ok za HTPC.

Jesi siguran da je TV nov?
[ calexx @ 11.12.2020. 19:06 ] @
Ma TV nov nego je kutija malo pokisla. ;) A posle će da budu teme ... zašto mi nov TV ne radi.
[ DUSKEZ @ 11.12.2020. 19:12 ] @
Nemora da znaci bordzo ma dobri su svi tv ovi kad su iz radnje i novi a dobri su i polovni ali za njih nema garancije i opravke u garantnom roku a i volijem novo neotpakovano da ja prvi otvaram.

Nije samo to nesto mi se ucinilo da su vivax tv ovi mnogo slabiji od voxa i foxa a i sa druge strane kupio bi ako ne voxa stellu jer kupujem ono sto sam licno proverio eto ja znam da ce jedina meni mana biti sto ima 2 hdmi kao i prosli vox ali ima sve zivo ugradjeno tako da verovatno nece trebati ni jedan hdmi.To moj vox. a sad kutija ma salim se malo eto imam pun spajz kutija od svega i svacega letos sam velike kutijetine dao za pod pilice nisam imao slame :D izes kutiju to nemora nis da znaci
[ bordzija @ 11.12.2020. 19:22 ] @
Pa pokisla meni prvi dan sam je izbacio na terasu i zaboravio hehe. Svako malo kucaš u kp nov 32 i podesiš jeftinije ili kucaš nov u kutiji. Ne traju dugo ti oglasi, možda sat vremena. Ja slučajno naletim i kupim. Uz kafu uvek pecam na kp. Uglavnom su neotvoreni, prvi sečeš ali moraš da budeš kupac a ne zezant.

Duskez sve ti je to isto vox, fox, vivax, tesla.... vestel kuhinja.

Kako instalirate app na te smart krševe kada ih nigde nema u onim app store koji imaju recimo tesla televizor konkretno?

Evo kome treba foks 43 4K UHD za 22.000 din
https://kondoras.rs/proizvod/o...60-ultra-hd-android-smart/4096

[ DUSKEZ @ 11.12.2020. 19:43 ] @
Ako govoris za teslu iz prvog posla ja pojma nemam nemam nista sto je os linux a verovatno i tu moze da se online nadje aplikacija pa je copy na fles na na nand tv a pa instal kako ja radim na androidima ili direktno na tv u odem na browser i skinem apk,inace imam tih 40 50 apk ova na flesu i na sd kartici sve zavisi gde ide pa odaberem sta mi treba sad gledam imao sam u firefoxu folder sa tim apk sajtovima izgleda neko obriso slucajno moracu opet da skupljam :( fox inace hvale jer je domaci mada kazem ne znam verujem samo ono sto sam licno proverio i uverio se uz odredjeni vremenski period pa zato ja tako, a pomoslio sam inace da je recimo supa neka pa bila kutija u supi pa od vetra nakisnavala mraz i to eto ja jos imam kutiju od prvog plazme tv a tcl a analogno + c . mada nikada nisam imao kablovsku a svi tv ovi pa cak i taj matori tcl imaju c i ta kutija je stajala pa dobrij 12 godina u pokrivenoj supi gde stoje masine i to neke godine letos valda uzmem je ja ocistim al i kad sam je ocistio preupijala je prasinu ipak je dosta stajala u prasini ali je bila ok za pod zivinu :) mora se snadjemo nekako kad nema slame
[ bordzija @ 11.12.2020. 19:51 ] @
Ja ne čuvam te kutije dok sam čuvao debili su mi redovno obijali garažu, ovu moram jer je tv za vikendicu pa će barem dva puta godišnje da putuje tamo vamo jer obijaju i kradu. Ili da se sakriva nemam pojma nismo još ni pričali o tome. Obijaju i kradu sve živo, odnesu i onaj alat prastari pa prodaju na najlon pijaci u NS za 50 dinara i hop odma se uradi. Ovde su na temi tvrdili da ne može ništa da se instalira na te smart televizore a ja sam već par puta čitao pisao si da guziš na silu u tv pa me zanima zbog ujaka ajde uradi neki video tutorijal ili mi pošalji neki sa jutjuba da vidim kako se to radi ako ima.

Mislim ovi 32" su meni super umesto noćne lampe hehe u svaku sobu bih gurnuo po jedan.

Edit:
To je valjda ovo?



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 11.12.2020. u 21:10 GMT+1]
[ DUSKEZ @ 11.12.2020. 20:12 ] @
Mozes sam da napravis apk odnosno da izdvojis ako imas intaliran neku aplikaciju u androidu telefonu tabletu ili boxu onda kucas apkextractor i njega upalis kliknes na aplikaciju koju hoces da izdvojis za kopiranje i piseti apk taita je izdvojena u mnt dev apkextractor obicno bude taj folder ili extracted apks sama napravi aplikacija i onda to lepo kopiras stavis usb ili sd i kopiras kao fajl i imas kod sebe za ostale androide kad god i gde god ti zatreba samo ti treba taj fles ja obicno nosim na privesku jel nikad ne znam sta ce zatrebati to jest dali cu naci na netu neku odredjenu apk

Inace ta aplikacija koja izdvaja aplikacije se zove apk extractor ima ih stotine sto se tako zovu i sve su skoro iste i sve rade ok poso bez probleme,nekad se desi da bude greska pri rasclanjavanju ali nekad se desi da na drugim radi extracovana apk a negde ne prosto jer je drugi procesor i box pa ni to nije toliko slabo kazem glavno rade poso uvek skoro


ja koristim bas ovaj prvi zeleni https://play.google.com/store/search?q=apkextractor&c=apps to jest odavno sam ga instaliro i uvek sve odradi ok pa nemenjam


kakav tutorijal to bas kad imam punoooo vremena
[ DUSKEZ @ 11.12.2020. 20:17 ] @
Citat:
bordzija:
Ja ne čuvam te kutije dok sam čuvao debili su mi redovno obijali garažu, ovu moram jer je tv za vikendicu pa će barem dva puta godišnje da putuje tamo vamo jer obijaju i kradu. Ili da se sakriva nemam pojma nismo još ni pričali o tome. Obijaju i kradu sve živo, odnesu i onaj alat prastari pa prodaju na najlon pijaci u NS za 50 dinara i hop odma se uradi. Ovde su na temi tvrdili da ne može ništa da se instalira na te smart televizore a ja sam već par puta čitao pisao si da guziš na silu u tv pa me zanima zbog ujaka :D ajde uradi neki video tutorijal ili mi pošalji neki sa jutjuba da vidim kako se to radi ako ima.

Mislim ovi 32" su meni super umesto noćne lampe hehe u svaku sobu bih gurnuo po jedan.

Edit:
To je valjda ovo?



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 11.12.2020. u 21:10 GMT+1]


to je glavno kad kucas u gugl ukucas aplikaciju pa razmak pa apk to je to je druze :) inace unknow sources treba da ti budu ukljuceni jer to dolazi sa weba mada nije pravilo negde mora negde nemora sve zavisi od androida i boxa
[ ademare @ 11.12.2020. 20:42 ] @
Ovo sto @ Bordzija zove novi " Svadbarski " TV je ono sto on napise u postu :

" jao crklo mi !#@#$^* , sad cu da ga cacnem , da proradi , pa ga bacam na oglase " .

Kao da je on jedini koji to radi , samo misli da jeste

A od Svadbarskih , bolje da se drzi Kupusa
[ bordzija @ 11.12.2020. 21:00 ] @
Ne znam o čemu pričaš mora da oblačiš gaće preko glave. Opet si došao da mi spamuješ temu?
A gde misliš da završe oni silni neželjeni pokloni sa seljačkih svadbi? Još i duplirani? Sećam se pre x godina kada mi je drugar kukao kako je dobio 4-5 mikrotalasnih na poklon. Sve to danas završi na kp.

Koliko sam kapirao ima nekoliko levela:
1: Neotvoren.
2 Otvorena kutija pipkali.
3. Otvorili čačkali gledali sve sa folijama
4. Koristili nekoliko godina šatro ne znaju gde im je garancija al tu je daće ako nađu ima sigurno. Ugl prevaranti kojekakvi, pogledaš profil i vidiš kako stoje stvari.

Ali da može dobro da se prođe naravno da može, zašto se za sitnu lovu nebi sirotinja ponovila?!?? Ima čuknutih veš mašina upola jeftinijih. Idi pogledaj KOLIKO ima razbijenih novih televizora, otkupljenih od neke tehnomanije ili gigatrona?!??
[ ademare @ 11.12.2020. 22:44 ] @
Nemoj sad da se pravis naivan .

Uhvatio te Sloba , pre nego sto si izmenio post . Tj. uhvatio te sa spustenim gacama

Sa glave ili ne nije bitno , nego da te je uhvatio kao Prevaranta !
[ bordzija @ 11.12.2020. 23:14 ] @
Koji sad crni Sloba? Koji post? Ništa nisam menjao sem što sam u gornji dodao video. A kupus neda tašta!
[ ademare @ 12.12.2020. 00:01 ] @
Te teme vise nema , obrisana jer forum ne podrzava takve teme i postove .

Ali zar stvarno mislis da smo samo Sloba i ja to videli ?

Ljudi na forumu mnogo bolje pamte od mene , to sto ti neko ne napise ne znaci da se ne seca toga !

Sloba se svakako seca , moderator koji je izbrisao , i ko zna jos koliko ljudi .

Ne mislis valjda da svi imamo kolektivnu amneziju ?
[ bordzija @ 12.12.2020. 00:58 ] @
Tebi povremeno očigledno nije dobro, menjaj terapiju!
Ovo je tema o smart televizorima!
[ SASA M. @ 12.12.2020. 10:08 ] @
Ma to je onaj kada si rekao da ti tv proradio i da ces odmah da ga zavalish preko oglasa.
[ gilopile @ 12.12.2020. 10:20 ] @
Hehe, i ja procitah. Oma na oglas Boro man, ko ga ebe :)

Mislim da je to vise napisao u afektu, jer je popzdio kako crkavaju....
[ SlobaBgd @ 12.12.2020. 10:25 ] @
Kako u afektu, istu priču je pričao u nekoliko navrata, kako vara ljude prodajući im neispravnu, zakrpljenu robu.
Ali o tome ne sme da se piše, moderatori to odma' brišu, k'o da smo nešto protiv Tita pisali.
[ bordzija @ 12.12.2020. 11:56 ] @
Jok nego ću da ga uramim i čuvam, imam nekoliko televizora nisam ko sloba i ademare da čuvam dok se ne raspadne potpuno, da ostavljam u testamentu. Za vikendicu na moru sam kupio filips, nosio sa sobom 1200 km a ovom otpadali difuzori i crkavale led diode svaka tri meseca. Otvorio zamenio, zalepio, spustio intenzitet pozadinskog i uključio tajmer, što bih se ja zezao sa nečim nekvalitetnim? Bilo polovno tako je i prodato. Philips je baš bio bofl a kada sam dao oglas ljudi kao sloba i ademare su se tukli da ga kupe. Bolji je tamo neki vivaks ili foks od filipsa sa samsung pozadinskim osvetljenjem da se ne lažemo.

Ali moram da priznam sviđa mi se to čačkanje krševa :)
[ ademare @ 12.12.2020. 12:53 ] @
Dno .

On se jos i Ponosi time sto je Prevarant ?

[ bordzija @ 12.12.2020. 13:55 ] @
Ja prevarant? Ti si sto puta veći Prevarant.
[ Zeusplus @ 12.12.2020. 14:06 ] @
Momci samo lagano, bez teških reči, please
[ bordzija @ 12.12.2020. 15:13 ] @
Duskez znači skinem ovo na usb https://apkpure.com/orion-tv/rs.maketv.oriontv
Pa usb ubodem u tv i pokrenem instalaciju?
Idem sad na nbgd pa da probam

Našao:
http://www.pametnitelefoni.rs/...na-android-uredjaju_29813.html
[ DUSKEZ @ 12.12.2020. 15:57 ] @
Tako skines apk sa neta na fles,onda ubacis fles u tv i odes filemanagerom defoultnim isto moze dodjes na fles i instaliras i tako sve,to je taj generalni nacin kad tv nema (kao sto obicno imaju sm boxovi gugl plej pa cim startujes on te krene da pravi nalog i onda nemoz da neznas) gugl pley a definitivno je android.Onda se ta instalirana aplikacija obicno pokaze u svim aplikacijama gde je obicno internet browser negde chrome negde neki drugi gde su sve aplikacije i tu je i samo upalis
[ bakara @ 12.12.2020. 17:46 ] @
Citat:
bordzija:
Duskez znači skinem ovo na usb https://apkpure.com/orion-tv/rs.maketv.oriontv
Pa usb ubodem u tv i pokrenem instalaciju?
Idem sad na nbgd pa da probam

Našao:
http://www.pametnitelefoni.rs/...na-android-uredjaju_29813.html

Ako je to onaj TV sa pocetka teme, dzaba se trudis, on nema android TV
Tako da te aplikacije ne odgovaraju.
[ SlobaBgd @ 12.12.2020. 19:22 ] @
Ali će napisati u oglasu "NOVO NOVO NOVO Vrhunski Android TV, neotvaran, ispravan, sve funkcije rade, jednostavan za upotrebu, kutija malo pokisla kad smo krečili, radna garancija DVA DANA! Jedinstvena prilika!"

[ bordzija @ 12.12.2020. 22:59 ] @
Bakara, Duskez ajde jel može ili ne može? Žao mi da zeznem ujaku nov tesla smrt televizor
[ bakara @ 12.12.2020. 23:25 ] @
Napisao sam ti vec na pocetku, taj tvoj nije na ovom spisku

Citat:
bakara:
Ako je hteo smart TV postoje svega 3 platforme koje rade kako treba i to su (redjano po popularnosti):
-WebOS (LG)
-Tizen (Samsung)
-Android TV (ostali proizvodjaci koji su pukli....i ne, to nije klasican android)

Sve ostalo ne vredi kupiti i ne razvija se, bas kao na tvom primeru.



I ne mozes da ga pokvaris jer neces moci nista da instaliras na njega.
[ bordzija @ 13.12.2020. 01:57 ] @
Ajde da iščitam po internetu šta kako pa sledeći put ima da probam mada bih mogao i kod sebe, danas mi deda mraz doneo za 100 ewra 50" 4k philips smart valjda je to ista šema ima samo svoj philips store?

Izgleda da ipak može?



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 13.12.2020. u 04:01 GMT+1]
[ bakara @ 13.12.2020. 08:48 ] @
Ti uporno ne vidiš razliku da je ovo android TV a onaj tvoj nije.
[ DUSKEZ @ 13.12.2020. 09:06 ] @
Citat:
bordzija:
Bakara, Duskez ajde jel može ili ne može? Žao mi da zeznem ujaku nov tesla smrt televizor :D

Ja sam govorio za taj vivax sto moze andorid.


A za teslu nemogu androidove aplikacije nikako , ali zato mozda mogu linuxove to treba da trazis mada ja to ne znam nemam linux nikakav
[ ctrl alt del @ 13.12.2020. 11:04 ] @
Prenosim informaciju sa Benchmark foruma (nisam lično probao):

Za linux - trebalo bi da radi preko bilo kog browsera koji podržava h264 kodek. Ovo se naravno ne odnosi na instaliranje EON aplikacije već pristupanju EON sadržaju preko pretraživača.

Još mi pade na pamet da uporediš hardver tvog Tesla TVa sa Tesla televizorima koji su na sajtu SBBa navedeni da podržavaju EON, pa ako se podudaraju da probaš da instaliraš njihov firmware. (Odričem se svake odgovornosti za potencijalno nastalu štetu / prihvatam sve zasluge ako proradi)
[ bordzija @ 13.12.2020. 15:20 ] @
EON sam naveo samo kao primer, ujak ima telekom optički internet, jel ima telekom takav neki pristup preko web brauzera za gledanje televiziji kao EON? Ja sam na sbb i preko kompa gledam, preko brauzera koristim eon i funkcioniše pristojno (sem što svaki dan moram da se izlogujem, izbacuje)
Ili barem orion? Znači ipak od app nema ništa. Kako su zamrsili smradovi!
[ gilopile @ 14.12.2020. 06:48 ] @
SlobaBGD, svadbarski TV, samo proban, kao nov. Kum alkos povratio na kutiju. ne utjece na rad :)
[ SlobaBgd @ 14.12.2020. 08:08 ] @
Taj rad...
[ bordzija @ 14.12.2020. 16:32 ] @
Ja rešio vikendicu za male pare a vi se češite :)

[ DUSKEZ @ 14.12.2020. 19:54 ] @
A ne de cete tako za kuma,ovo sto cu reci samo cu jednom reci mozda je onaj orao borzin sto baca bonjkbe na kuce ahhahhaaha

Oceso sam se uzo diplexere i kabli 100 meteri ima sad da bude aljazeera za cala
[ gilopile @ 15.12.2020. 03:09 ] @
E moj ti, 800x520, al ti je rezolucija...
Ja bih isao bar na hd ready.
Al ok. Zato je mozda ispod cene.
Jel TV u boji?


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 15.12.2020. u 04:29 GMT+1]
[ bordzija @ 15.12.2020. 11:33 ] @
Hd redi bre omiljena kod sirotinje
https://www.vivax.com/en/vivax-led-tv-32le94t2.aspx
[ gilopile @ 15.12.2020. 12:12 ] @
A vala bas. Sirotinjsko-svadbarski TV :)

Ves masine prave sa 4k displejem na njoj, a ovi i dalje proizvode 720p televizore. Show prog.

Elektronika nije problem, verovatno nastancali trilion tih 720p panela pa da se ne bace...
[ bakara @ 15.12.2020. 12:48 ] @
Rezolucija zavisi i od velicine ekrana
Za tu gustinu pixela na 32" dobijes samo 720p, ali na 42" dobijes 1080p

Da bi dobio 1080p na 32" morao bi da stavi ekran sa vecom gustinom piksela a to onda vise ne moze prodati kao jeftin TV, tako da sve ima svoje.
[ DUSKEZ @ 15.12.2020. 14:18 ] @
bas mi se stela 32 analogna pokvarila otislo pozadinsko sreca u vreme kad treba da mi stigne nov tv inace kupljena 2018 kao outlet imala samo godinu garancije

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 15.12.2020. u 17:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 15.12.2020. u 17:45 GMT+1]
[ bordzija @ 15.12.2020. 15:21 ] @
Outlet su ti televizori koje je neko džibrio godinu ili dve pa se raspali, nisu mogli da oprave i stajali u servisu/magacinu. Kada je naišao isti takav nagoreli tv, oni su spakovali od dva jedan i bacili u prodaju. Isto tako ovi što gore po ceo dan u prodavnicama i izgore dolaze u servis, krpe se i prodaju pod firmom outlet.
To je najgori mogući škart a kp oglasi su ih prepuni. Oglasi su tipa: Bio jednom jedan princ i gledao je tv samo malo a možda ni toliko. Tv je kao nov ali je daljinski razvaljen jer je princ češao pakšu swaki dan i zato je ta cena. Fiksno
[ bakara @ 15.12.2020. 17:19 ] @
Citat:
bakara:
Sverceri se ne bi zvali sverceri da placaju sve dazbine drzavi.

Mi box u kini kosta 60$, u evropi kosta oko 60eur, nema odredjene cene prodaje se i skuplje i jeftinije.

Sverceri iz madjarske ih tamo verovatno placaju pedeset i neki euro, i vrate pdv koji je oko 27%, a carinu i PDV naravno ne plate i to je ta njihova zarada.

Porediti cenu u radnji i od svercera je jako bez veze i ako se slazem da je cena visa nego sto treba, u mi storu zna da bude cena spustena i na 6000din


Evo Bordzjija ako si hteo da ga kupis cena je spustena za mi box, samo moras biti brz:

https://mi-srbija.rs/tv/tv-box-i-stick/mi-tv-box-s




[ bordzija @ 15.12.2020. 17:34 ] @
Pa koi će mi već sam kupio kevi nešto slično, kukao sam na nekoj od tema završava posao inače bih sigurno uzeo, hvala u svakom slučaju :)
Ps: nema na stanju, bio valjda jedan OUTLET

Nego da vas pitam ja nešto na ovoj temi da ne otvaram novu, jel može na Philips 4k star 3 godine da se instaliraju app kao što je to opisao duskez? Koji je to sistem? Otvorim onaj app store vidim nema ništa, sve prazno pobrisali.
[ bakara @ 15.12.2020. 17:39 ] @
Rekoh da moras biti brz...

Sad se vec ponavljam, ni taj philips nije na ovom spisku
Citat:

postoje svega 3 platforme koje rade kako treba i to su (redjano po popularnosti):
-WebOS (LG)
-Tizen (Samsung)
-Android TV (ostali proizvodjaci koji su pukli....i ne, to nije klasican android)

Sve ostalo ne vredi kupiti i ne razvija se, bas kao na tvom primeru.
[ bordzija @ 15.12.2020. 17:45 ] @
Pa da ali ja ni kod LG nisam našao recimo app kodi? Jel on može naknadno da se instalira na neku foru?
[ bakara @ 15.12.2020. 18:18 ] @
Ne moze.
WebOS je sasvim drugi operativni sistem i ima svoj store sa aplikacijama.

od svih TV-a Kodi mozes da instaliras iskljucivo i samo na android TV, ili na neki android box, ali ja cisto sumnjam da bi se ti snasao sa kodijem
To nikako nije za tebe, bice ti suvise komplikovano.
[ bordzija @ 15.12.2020. 19:58 ] @
Instalirao sam kodi na win10 za par minuta, nije mi to probl nego ne hvatam ovu zavrzlamu sa "smart" televizorima, prvi put se srećem sa time.
Lg nema ništa od aplikacija pa više nisam ni gledao šta kako. Pitam.
Ko pita ne skita hehe.

Baš me zapanjilo koliki su to poluproizvodi a mislio sam da uzmem neki smart za more kaaad ono...

[ calexx @ 15.12.2020. 20:35 ] @
Šta će ti televizor za more?? Tamo se valjda ide na plažu, u kafanu, u krevet pa posle na spavanje.
[ bakara @ 15.12.2020. 21:02 ] @
Citat:
bordzija:
Instalirao sam kodi na win10 za par minuta, nije mi to probl nego ne hvatam ovu zavrzlamu sa "smart" televizorima, prvi put se srećem sa time.
Lg nema ništa od aplikacija pa više nisam ni gledao šta kako. Pitam.

Nema nikakve zavrzlame.
Bas me zanima sta si trazio za LG kad si zakljucio da nema?
WebOS i Tizen su dve najvece platforme sve aplikacije se prvo pisu za njih pa tek onda za android TV kojeg su se prihvatili proizvodjaci sa neuspelim projektima.
[ bordzija @ 16.12.2020. 05:14 ] @
Neki idu i da rade na moru u suštini ja ni ne gledam tv retko kada nemam vremena naročito ne da čekam emisiju/film. Eon recimo nikada nismo uspeli da pokrenemo. Koju god android app ukucaš nema jedino što lepo izgleda ko svaki smart i ništa više.

Da ne pričam filips koji posle 2-3 godine nema ni fb ni tviter recimo. Razumem 5 godina koliko je realno zbog kredita i garancije. Nešto više očekivati je besmisleno. Tehnologija povratka u prošlost ko nekada što je svaki mobilni imao svoj poseban punjač. Besmislica. Zahvaljujući njihovoj stručnosti 4k uhd je samo običan displej i ništa više. Pokreće ga smart ali kurbla. Realno bolje da nema ništa nego tu šarenu lažu. Nekoliko app za plaćeni iptv, netflix, afričku televiziju, nekoliko igrica zmijica i to je to. Barem da ima šah pa da razumem gledam juče matorce na kaleniću kako igraju :-)

Recimo za android imaš milion app za kontrolu televizora putem mobilnog na 1001 način a lg jednu koja je totalni poluproizvod.

[ Miroslav Cvejić @ 16.12.2020. 07:13 ] @
Možda je problem u tebi?

[ bordzija @ 16.12.2020. 07:56 ] @
Što očekujem da radi i bude funkcionalno a ne beskorisno?
[ DUSKEZ @ 16.12.2020. 20:20 ] @
ova moja riknuta stela juca upalila ok i ugasim je na dajinski ili na dugme nepali (odnsno pali ali nepali pozadisnko osvetljenje) u podne tako veceras tako (posle nekog vremena ona upali pa kad je ugasim nece neko duze vreme 2 3 sata) imal caku neku tu da joj produzim vek ? :D


[ bakara @ 16.12.2020. 20:48 ] @
Citat:
bordzija:
Neki idu i da rade na moru u suštini ja ni ne gledam tv retko kada nemam vremena naročito ne da čekam emisiju/film. Eon recimo nikada nismo uspeli da pokrenemo. Koju god android app ukucaš nema jedino što lepo izgleda ko svaki smart i ništa više.

Da ne pričam filips koji posle 2-3 godine nema ni fb ni tviter recimo. Razumem 5 godina koliko je realno zbog kredita i garancije. Nešto više očekivati je besmisleno. Tehnologija povratka u prošlost ko nekada što je svaki mobilni imao svoj poseban punjač. Besmislica. Zahvaljujući njihovoj stručnosti 4k uhd je samo običan displej i ništa više. Pokreće ga smart ali kurbla. Realno bolje da nema ništa nego tu šarenu lažu. Nekoliko app za plaćeni iptv, netflix, afričku televiziju, nekoliko igrica zmijica i to je to. Barem da ima šah pa da razumem gledam juče matorce na kaleniću kako igraju :-)

Recimo za android imaš milion app za kontrolu televizora putem mobilnog na 1001 način a lg jednu koja je totalni poluproizvod.


EON imas i za web OS i za tizen, stvarno nemam pojma o cemu pricas.
Takodje imas i netflix, iptv YT i sve ostalo sto treba...

Ima i aplikaciju kojom mobilnim mozes da komandujes televizorom.

Citat:
bordzija:
Što očekujem da radi i bude funkcionalno a ne beskorisno?


vec sam ti to nekoliko puta napisao i citirao, samo sto to nema za 50eur
[ bordzija @ 17.12.2020. 05:24 ] @
Duskez tv je spreman za otvaranje, najverovatnije zezaju kontakti između led traka i instalacije, to se prvo proveri al najverovatnije ugiba neka led dioda i pravi prekid a možda i dve zavisi kako koja rikne.
Smanji pozadinsko za početak ako može pa vidi kako se ponaša al ne gine joj rasturanje. Ti mali jeftini televizori koliko sam ja provalio uopšte nemaju podešavanje pozadinskog pa isprde relativno brzo. Isto zezanje sam imao sa onim filipsom prošle godine. Ja zamenim 2 led diode sklopim tv kaaad krene odmah i treća da žmirka tačno tu gde je titl na filmu :-)
Ima na kp gomila takvih stela, fox, vox, vivax šatro novih sa repariranim pozadinskim prodaju se sa godinu dana garancije. Piše refabrikovani, stajali kao eksponat, povučeni iz prodaje, outlet i slično.

Bakara na lg nismo uspeli tada da aktiviramo eon jer nigde nije bilo tog koda kasnije nismo pokušavali. Filips star 3 godine ni nema u app storu. Iptv nema ta app koju ja koristim na android boksu, nema je ni filips ni lg. Filips nema ni facebook ni tviter. Lg nisam skoro proveravao verovatno ni on nema. Ne znam zašto toliko potenciraš te brend "smartove"
I čudno mi je da televizor prilikom vraćanja na fabrička podešavanja tj master reseta, izgubi pola aplikacija nestane ako je tako kao što kažeš da su u memoriji televizora. Ne znam kako se to pravno tumači ali meni se čini kao zadiranje u privatnost i krađa/prevara. Drugo je to ako ja pokušam da instaliram iz google app storea pa ta verzija više ne podržava moj sistem i tu imam priliku da se snađem i instaliram stariju verziju app.
Uglavnom ne može da se očekuje da kupac menja svake 2 godine televizor za mene je to teška prevara. Razumem da to radi dok traje garancija pa posle šta bude ali ovo je teška prevara korisnika po meni.

Ps: još nisam vido mobilni telefon da radi normalno duže od 6 meseci ali to je opet priča za sebe. Gomile elektroničkog otpada 21 veka jer danas inženjeri i naučnici smišljaju kako da zahjebbu korisnika a na razvoj se odvaja samo kada padne prodaja.

Umesto 21 vek da bude vek nauke, kulture i blagostanja a on se pretvorio u šibicarenje i tamanjenje populacije kao globalni trend.

[ DUSKEZ @ 17.12.2020. 10:25 ] @
Sinoc ostavio ukljucen u struju stelu pokv i jutros nije u palila a juce je palila ali sam je drzo iscupanu iz struje sem kad je palim.
Inace stigo vox https://i.imgur.com/pmBVcTV.jpg https://www.winwin.rs/tv-audio...2ads314g-hd-ready-8663812.html svi smo odusevljeni s2t2 smart 3 godine garancia

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 17.12.2020. u 12:09 GMT+1]

danas treba da razvucem kabli za poslednju navoj na quad lnb u ocu da cale ima aljazeeru i satelitsku danas treba satelitsku da sredim na voxu uzeo sam sve i kabl i diplexere a f konekrore sam imao inace uzeo sam ono sto je pominjao bakara rf m navojna na f konektor kao i rf z navojna na f konektor ako zatreba

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 17.12.2020. u 12:46 GMT+1]
[ bordzija @ 17.12.2020. 13:44 ] @
Duskez stigla prinova ooo čestitam dugo da te služi a stelu na krparenje ne gine joj, menjaj sve led diode nemoj da ti krpari to crkava jedna za drugom i stalno isti problem.
Ja pre neki dan kod keve promenim jednu halogenku crkla 15 kom ukupno) i sinoć svratim crkla druga. Idu redom jedna po jedna.
[ calexx @ 17.12.2020. 19:11 ] @
Citat:
bordzija:Ps: još nisam vido mobilni telefon da radi normalno duže od 6 meseci ali to je opet priča za sebe. Gomile elektroničkog otpada 21 veka jer danas inženjeri i naučnici smišljaju kako da zahjebbu korisnika a na razvoj se odvaja samo kada padne prodaja.
Neko gleda ovako, neko onako. Meni je telefon uređaj koji služi za, nećeš da veruješ, telefoniranje. Pored toga, može da se napiše i neka poruka a sada mi je benefit to što mogu malo da pogledam šta je novo na internetu, proverim ili pošaljem neki mejl ... pogledam malo teve program, nekad vajber .... dovoljno. Telefon o kome pišem sam kupio pre 3-4 godine, što je malo više od 6 meseci. I da, tu je još jedan telefon koji sam uzeo pre 7 godina (i tada je bio zastareo i slab) koji služi samo za telefoniranje i poruke ali je odličan jer je dual sim, smart telefon sa baterijom koja sada manje traje, nekada do 11 dana, danas je dobro ako pređe nedelju dana.

Za mene i televizori imaju neku čudnu namenu, na njima gledam teve program, poneki film ili koncert kad imam vremena a par puta sam probao te novine koje se nude ali mi je to gubljenje vremena. Nikako ne mogu da zamislim sebe kako sedim ispred televizora, vrtim yt ili neke filmske programe ... provajder mi daje skoro 400 kanala pa ako u svakom trenutku ne mogu da nađem neki film koji bih pogledao ...
U pitanju je LG, ima svakakvih gluposti a ima i on neku prodavnicu ali sam jednom pogledao i nemam pojma koga sve ono može da zanima. Možda neku decu.
[ bordzija @ 17.12.2020. 19:47 ] @
Pa to sam i rekao u nekom prethodnom postu, app store samo za decu. Koristim 3-4 app i nemaju ih smart televizori. Spartanski smart tv koji ničemu ne služi. Da imaju neke app pa i da pričamo, mene bi bilo sramota to da prodajem kao smart tv.
Evo šta ima filips 4k star 3 godine.


[ calexx @ 17.12.2020. 20:42 ] @
Nisam se dobro odrazio, ne mislim na LG prodavnicu nego uopšteno na sve to. Na sve ono što je pominjano u temi, na sve postojeće i nepostojeće aplikacije. LG ima dosta od njih ali me ne zanimaju. Provajder mi je dao i android box pa bih tu mogao da instaliram nešto što LG nema ali ... nisam ga ni povezao za televizor, ostao je na monitoru bez zvuka a za ovih par godina sam ga uključio 4-5 puta, obično kada bi ga negde pominjali ili bih nešto proveravao. Čemu bi mi on služio kada televizor ima tjuner koji radi, prikazuje sve teve programe? A u prvih par meseci sam odgledao nekoliko filmova, koliko da vidim kako to radi i izgleda i kako radi DLNA.

Možda sam malo mator, ajde navedi neku app koja ti fali, čemu služi i zašto je toliko važna da je tv ima. Možda mi i bude zanimljivo.
[ Miroslav Cvejić @ 17.12.2020. 22:40 ] @
@bordzija
Kome treba tviter i fejsbuk na televizoru? Sa IR daljinskim da kucaš i lajkuješ?

To što ti hoćeš, to ni flegšip modeli nemaju. Zapitaj se zašto.

Netflix (Amazon Prime, Disney+, Spotify/Deezer i šta već ko ima) i media player, sve preko toga, to je zavaravanje sirotinje da mogu da dobiju nešto dodatno a da ne plate.

[ bordzija @ 18.12.2020. 08:30 ] @
Naravno da kucam i lajkam za sve pare! Za svih 500-600 evra koliko je koštao nov televizor! Eon nema, orion app nema, telekom to go nema a mene tv jedino tako zanima i nikako drugačije. Čak ni kontrolu nema! Zašto recimo šah nebi imao? Kodi? Iptv koji koristim na smart boxu?!??
[ bakara @ 18.12.2020. 10:48 ] @
kakav crni philips smart, pa i oni su napustili tu platformu...
i ti uporno ocekujes da neko pise aplikacije za napustenu platformu.

najbolje platforme su webOS i tizen, na njima sve radi, lagane su i optimizovane za televizore tako da mogu vise godina da rade.

AndroidTV nije idealan i to je zapravo osakaceni klasicni android njih su preuzele firme koje su definitivno pukle sa svojim platformama kao sto su philips, sony, hisense, sharp itd...
ali je dzabe za implementaciju i postoji velika baza aplikacija, samo je pitanje koliko dugo ce da radi TV sa starim androidom, jer android iz verzije u verziju trazi jaci hardver i izostavlja podrsku za stare verzije, tako da ti uredjaj ostaje neupotrebljiv.

van te tri platforme bilo sta da kupis je jako glupo.
[ bordzija @ 18.12.2020. 15:07 ] @
Ok onda smo definitivno razjasnili da se smart tv odnosi samo na youtube i ništa više. Malo me bunilo to šta ima i kako jer sam mislio da ima pristup gugl app storu van svake pameti je da to ne može danas. Kada je smart boks 2000 dinara veličine kutije cigara. Ni na kraj pameti mi nije da je to obična šibicarska prevara.

Eto da nisam ujaku uzeo da namestim nešto nebi nikada ništa saznao, mislio bi da je smart tv nešto super
[ ctrl alt del @ 18.12.2020. 16:34 ] @
Jedina smart opcija koju koristim i koja mi stvarno znači na mom LG televizoru je mogućnost povezivanja sa mobilnim telefonom. Mnogo mi je brže i komfornije da na telefonu pronađem i kastujem neki youtube sadržaj ili live snimak sa neke moje IP kamere, nego da se patim sa youtube aplikacijom televizora i da na njegovom daljinskom navigacionim tasterima nabadam slova.

Mislio sam da svaki smart TV bez obzira na brend i OS ima ovu opciju. Na ovoj temi sam pročitao (mislim da je Bakara napisao) da linux i android TV to ne podržavaju. Imao sam sreće što sam kupio LG. Osećao bih se baš namagarčeno da sam uzeo nešto drugo misleći da smart sam po sebi podrazumeva ono što sam ja zamislio...

Ni jednu drugu aplikaciju nisam ni jednom startovao osim "igranja" sa svim opcijama u prvih 15 minuta odmah po raspakivanju.
[ bordzija @ 18.12.2020. 17:53 ] @
Tako nekako i ja doživljavam "smart" ukrao si mi reči iz usta, i ja sam isto mislio da se to sve podrazumeva kad ono to sve haj tek u svetu smart televizora. Imam i neki smart box koji to navodno ima ali nemam pojma gde se namešta tj povezuje i kako sa telefonom jer nikada nisam naleteo u podešavanjima. Ali iskreno posle ove teme sam izgubio volju da to uopšte tražim, verovatno je neka app u pitanju koja mora da se nađe i instalira.

To smart zaslužuje da piše na kutijama proizvoda maksimalno milimetarskim fontom.

I philips ima tu haj tek opciju šerovanja youtube na televizoru! :D
[ Miroslav Cvejić @ 18.12.2020. 20:34 ] @
Citat:
bordzija:
Naravno da kucam i lajkam za sve pare! Za svih 500-600 evra koliko je koštao nov televizor! Eon nema, orion app nema, telekom to go nema a mene tv jedino tako zanima i nikako drugačije. Čak ni kontrolu nema! Zašto recimo šah nebi imao? Kodi? Iptv koji koristim na smart boxu?!??


To što ti hoćeš nema ni TV od 2000€

[ SASA M. @ 18.12.2020. 21:40 ] @
Pretpostavka je majka svih za*eba.
[ bordzija @ 18.12.2020. 23:37 ] @
Aj dobro barem ima haj tek youtube, dok ne ukinu naravno hehe. Nije loše za slušanje muzike pustiš listu ali otkad ima reklame ni to nevredi 5 para.

Jesam par puta pogledao nešto kako radi i recenziju nekog uređaja dok sam pio kafu.
[ bordzija @ 19.12.2020. 00:14 ] @
Ove kaže da je u pitanju pravi android sistem? Jel to moguće? Msm znam da je od pre 2 godine recenzija. Kako može da im se doaka gde ima a gde nema?

[ bakara @ 19.12.2020. 14:22 ] @

I taj TV nema neki impresivan hardver za danasnje pojmove
dual core mediatek procesor sada kada su aktuelni octa core amlogic procesori.

Citat:
bordzija: Kako može da im se doaka gde ima a gde nema?

Uvek u opisu proizvoda pise na kojoj platformi radi.

Ako pise samo smart, to nije ono sto trebas kupiti.
[ bordzija @ 19.12.2020. 15:44 ] @
Video je od pre 2 godine, slučajno naleteh pa me začudilo. Znači ima varijacija i varijacija od modela do modela. Tako trgovački moram da priznam.
[ bakara @ 19.12.2020. 16:10 ] @
kakvih varijacija?

[ bordzija @ 19.12.2020. 18:33 ] @
Android, android extra, ili smart android turbo ili samo smart.
[ Miroslav Cvejić @ 20.12.2020. 06:21 ] @
Uskoro se neće više zvati Android već GoogleTV operativni sistem.
[ bakara @ 20.12.2020. 10:22 ] @
Citat:
bordzija:
Android, android extra, ili smart android turbo ili samo smart.

Nema toga, to si izmislio...

Postoji android, i android TV, u televizore ide iskljucivo android TV

Samo u android boxove ide i cist android (kao sto ide na tablete), ili android TV

Ono sto tebe zbunjuje sto je pomenuto da android TV moze biti i ne mora google certified

Da li je google certified mozes proveriti ovde, dugacak i detaljan je spisak:
https://sites.google.com/view/droid-tv/home

U sustini taj sertifikat je potreban ako zelis gledati YT 4k, netflix u full rezoluciji i slicne placene servise koje traze sertifikovani uredjaj.

Uredjaji koji nisu sertifikovani imaju istu funkcionalnost ali im je ogranicena rezolucija.


Citat:
Uskoro se neće više zvati Android već GoogleTV operativni sistem.

Google TV i Android TV nisu iste stvari, i ako su zbunjujuci nazivi.

Google TV je cloud i namenjen je strimovanju placenih sadrzaja, i ide u chromecast uredjaje
Android TV pored ugradjene chromecast fukcije je i stand alone uredjaj koji ima svoj playstore sa aplikacijama prilagodjenim prikazu i rukovanju na TV uredjajima.
[ bordzija @ 21.12.2020. 16:57 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Uskoro se neće više zvati Android već GoogleTV operativni sistem.

Neće ni tako, zvaće se kreditni operativni sistem stranih banaka i izvršitelja. Svake dve godine moraš da menjaš sistem inače zastari ili se jednostavno pokvari televizor.
[ filip3ff @ 10.01.2021. 23:03 ] @
U pravu si. Kupio sam LG UHD 4K 50", serija 74, sa onim magic daljinskim...ma, sve je marketing. Meni lično služi za gledanje Tv-a, sve ovo ostalo dosadi. Imam EON, YT ponekad, a filmovi? Pa, ima ih gde god se okreneš. LG je ok, sviđa mi se što ažurira WebOs redovno. Idealno bi mi bilo 4K ili full hd, bez ikakvih "pametnih" gluposti. Trajnost televizori će biti najveći problem u budućnosti. Imam Sony iz 2007, slika kao prvog dana. 14 godina! Mislim da toga više neće biti.
[ bordzija @ 23.01.2021. 02:53 ] @
Smanji pozadinsko na EKO i trajaće ti sto godina tv, uopšte se ne greju led diode pozadinskog. Po meni lg uhd ima najlepšu sliku, najtopliju i najprirodniju. OStali baš PUMPAJU boje i zamorno je na duge staze.
Oni najskuplji su i najbolji ali od ove boranije lg je bolji od drugih tj daje malo više. Taj LG operativni sistem je golo srhanje.
[ Miroslav Cvejić @ 23.01.2021. 10:20 ] @
LG UHD??


Daj model za tu tvrdnju, pošto UHD je broj piksela, ne serija modela.


I da te obradujem, LG je počeo WebOS da daje drugim proizvođačima.
[ calexx @ 23.01.2021. 16:49 ] @
Evo moje dve banke na temu, mada ovde i nije mesto za LG televizore.

Pre godinu dana sam kupio LG UHD televizor, valjda iz najslabije prošlogodišnje serije, ali nemam zamerke, slika je za mene skoro pa savršena. Mnogo zavisi i od toga šta se prikazuje, par puta sam naišao na slagalicu i onog skočka, za mene su tu boje savršene, prelazi bez greške i slika odlična. Na jednom forumu pljuju tu seriju LG televizora, po njima je svako ko kupi televizor za manje od 150k bacio pare, tek od 200k su koliko-toliko pristojni. Naravno, za gledanje sa 3m minimum 65-75" dok se oni 43-49" gledaju valjda sa pola metra ili tu negde. Da sam ih pratio, nikad ne bih kupio, ovako sam uzeo 49" za ~400€ i meni je savršen, ionako se tu pogleda neki prolazni sadržaj, sasvim je dovoljno da se lepo vidi.
[ ademare @ 23.01.2021. 17:14 ] @
Pa da ima onaj domaci forum gde se okupljaju Pijani Milioneri !

Odem tamo 2 puta godisnje da vidiim koliko su Pijani , da su Milioneri nije sporno

Bio sam prosle nedelje SVI vec kupili AMD ZEN 3 sa 32 jezgra , i NVidia 3090 !

To dvoje oko 4.000 Eur , i onda kao sa tim se igraju idu na net itd .

Mastaju ali glume vec spominjane Pijane Milionere . Da su nasi ljudi sa zapada pa i ajde , nego ono sve iz nekih lokalnih selendri , eventualno iz Bosne ?
[ bordzija @ 24.01.2021. 02:47 ] @
Taj forum čine preprodavci televizora i uvoznici kompjutera. Sede po kanc i botuju po forumima. Nemoj to kupi za 5 puta više para.
[ Branimir Maksimovic @ 25.01.2021. 02:33 ] @
Calexx:"Na jednom forumu pljuju tu seriju LG televizora, po njima je svako ko kupi televizor za manje od 150k bacio pare, tek od 200k su koliko-toliko pristojni."

Heh, ja vise od 50K ne bi dao za televizor, sta dao, ne bi uzeo :P
Pusti ti takav forum :P

Ademare:"Pa da ima onaj domaci forum gde se okupljaju Pijani Milioneri !"

Pretpostavljam :P
Koji je to forum da bacim oko?

Bordzija:"Taj forum čine preprodavci televizora i uvoznici kompjutera."

Heh, pa ono ako ce da prodaju televizore za 150k dinara :P





[ bordzija @ 25.01.2021. 07:24 ] @
KUpuju to ljudi na kredit pa posle kukaju i plaču na KP kada dete opali igračkom, tu otvore srce. Ali tu je i najveći šok kada vide koliko su preplatili tv u odnosu na mađarsku.
A gledaju zadrugu i parove do juče bilo vhs kvalitet slike.
[ Milan Kragujevic @ 25.01.2021. 09:59 ] @
@Branimir "Koji je to forum da bacim oko?"

Za se koji, tamo gde se okupljaju svi botovi svih proizvođača televizora, telefona, gedžeta, kao i operatera

Hint: ima "čmar" u nazivu

@bordzija Ja juče oborio sa stočića televizor na pod, ima 6 godine, koštao tad 15 000 din 32" 720p Blueberry. I radi, nije mu zasmetao pad (srušio se pravo na ekran). Ali ja TV (niti na TV-u) ne gledam, nego na kompjuteru. Udobnije je.
[ ademare @ 25.01.2021. 11:20 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:
Hint: ima "čmar" u nazivu


E taj , taj

Kakav naziv , takav i forum
[ Branimir Maksimovic @ 25.01.2021. 16:45 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:
@Branimir "Koji je to forum da bacim oko?"

Za se koji, tamo gde se okupljaju svi botovi svih proizvođača televizora, telefona, gedžeta, kao i operatera ;)

Hint: ima "čmar" u nazivu :p

@bordzija Ja juče oborio sa stočića televizor na pod, ima 6 godine, koštao tad 15 000 din :D 32" 720p Blueberry. I radi, nije mu zasmetao pad (srušio se pravo na ekran). Ali ja TV (niti na TV-u) ne gledam, nego na kompjuteru. Udobnije je.


Heh prijavio se poslao 3 poruke na temi o supernovi, jos moderator nije pogledao :P
[ Milan Kragujevic @ 25.01.2021. 17:35 ] @
@Branimir Pogledao bakara, dovoljno
[ Branimir Maksimovic @ 26.01.2021. 02:19 ] @
Milan:"@Branimir Pogledao bakara, dovoljno "

bakara nije moderator ;)
BTW jos se nisu pojavile poruke...

[ bordzija @ 28.01.2021. 02:20 ] @
Realno ko kupuje tv od 150-200 soma dinara sigurno nema vremena da bulji u isti. To mogu da budu samo ljudi kojima je u interesu da boranijs daje što više para za tv ili da se zadužuje što više po bankama. U svakom slučaju to su neprijatelji poštenog i radnog naroda.
[ Branimir Maksimovic @ 28.01.2021. 03:02 ] @
Ili imaju ogromne sobe... U mom stanu je i 32" veliki, kamoli nesto vece....
[ Miroslav Cvejić @ 28.01.2021. 03:17 ] @
Citat:
bordzija:
Realno ko kupuje tv od 150-200 soma dinara sigurno nema vremena da bulji u isti. To mogu da budu samo ljudi kojima je u interesu da boranijs daje što više para za tv ili da se zadužuje što više po bankama. U svakom slučaju to su neprijatelji poštenog i radnog naroda.



Kiselo grožđe?
[ bordzija @ 28.01.2021. 11:19 ] @
Realno da kupiš tv od 150-200.000 evra moraš nekim kriminalom da se baviš, pre par godina se komšija useljavo četvorica su unosila televizor, sad skoro mu izrešetali noge
[ Milan Kragujevic @ 28.01.2021. 11:34 ] @
Ili si programerčina i ne plaćaš porez
[ Branimir Maksimovic @ 28.01.2021. 12:17 ] @
Ili taksista, carinik, advokat, vodoinstalater ;)
Secam se da sam jednom kupovao neke kablove od carinika, kad sam usao kod njega bio je laserski video disk, i jedno 20 video rekordera :P
To negde 1984...
[ Miroslav Cvejić @ 28.01.2021. 15:12 ] @
U sledećem postu će biti cena dobrog TVa 200 000 bitkoina?
[ calexx @ 28.01.2021. 17:54 ] @
Polako se diže cena, prelazimo u milijarde.
Citat:
Branimir Maksimovic: Ili imaju ogromne sobe... U mom stanu je i 32" veliki, kamoli nesto vece....
Nemaš isti pogled na veličinu kao oni tamo, za njih se 32" gleda sa do pola metra, a ja sam pitao kolika dijagonala ako gledam sa 2-3m .... najmanje 65" mada je bolje i malo veće. A meni 70cm CRT bio ogroman.
Mislim da sam im ukapirao logiku, sa 2-3m se ne vidi razlika između FHD i 4k (e da, ovo se odnosi na 4k jer se više ispod te rezolucije i ne razmatra) tj ne vide se pikseli pa mi se čini da im je mera ona razdaljina i dijagonala na kojoj mogu da se vide pikseli na 4k televizorima. Zato i preporučuju 65" kao neku osrednju dijagonalu a 75 kao poželjnu. Za sobe oko 3m.
Citat:
Branimir Maksimovic: Ili taksista, carinik, advokat, vodoinstalater ;)
Secam se da sam jednom kupovao neke kablove od carinika, kad sam usao kod njega bio je laserski video disk, i jedno 20 video rekordera :P
To negde 1984...
Ajde za carinike, to stoji, advokati takođe mogu da rade šta hoće ali otkud ovo za taksiste i vodoinstalatere? Pa ja za intervencije na vodoinstalaciji zovem lokalnu komunalnu službu a i kada mi neko to radi privatno, cene su smešne. Za taksiste ne znam, prema ovdašnjim bednim cenama taksi prevoza ne vidim način da se skupi 150-200.000 evrova za televizor.

Cariniku je lako, mogu da mu daju jednu smenu kao rođendanski poklon mada to izbegavaju. A 1984. je imao 20 video rekordera?? Pa to je neki početak, to je tada vredelo mnogo.

Kupovao si kablove od carinika??
[ bordzija @ 28.01.2021. 19:11 ] @
I danas im pada sa kamiona, zakače nogom carinici pa spadne slučajno :P
[ SlobaBgd @ 28.01.2021. 20:38 ] @
Jbt bordzija, svi lopovi samo ti prepošten!
A u stvari...
[ Branimir Maksimovic @ 28.01.2021. 21:07 ] @
"Ajde za carinike, to stoji, advokati takođe mogu da rade šta hoće ali otkud ovo za taksiste i vodoinstalatere? Pa ja za intervencije na vodoinstalaciji zovem lokalnu komunalnu službu a i kada mi neko to radi privatno, cene su smešne. Za taksiste ne znam, prema ovdašnjim bednim cenama taksi prevoza ne vidim način da se skupi 150-200.000 evrova za televizor."

Ne znam gde zivis, ali cena 100 din po kilometru nije mala. E sad nema narod para pa ne zaradjuju tolko ko 90ih.. mozda.
Mimslkm ono uzeo nam 5 maraka za 3 km od starog merkatora do mosta kad je plata toliko bila. U vreme sankcija...
Sto se vodoinstalatera tice zamenjuju gumice na slavinama bakicama udovicama za 5k dinara.
Nisu svi sposobni kao ti.
[ Miroslav Cvejić @ 28.01.2021. 23:43 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: "Ajde za carinike, to stoji, advokati takođe mogu da rade šta hoće ali otkud ovo za taksiste i vodoinstalatere? Pa ja za intervencije na vodoinstalaciji zovem lokalnu komunalnu službu a i kada mi neko to radi privatno, cene su smešne. Za taksiste ne znam, prema ovdašnjim bednim cenama taksi prevoza ne vidim način da se skupi 150-200.000 evrova za televizor."

Ne znam gde zivis, ali cena 100 din po kilometru nije mala. E sad nema narod para pa ne zaradjuju tolko ko 90ih.. mozda.
Mimslkm ono uzeo nam 5 maraka za 3 km od starog merkatora do mosta kad je plata toliko bila. U vreme sankcija...
Sto se vodoinstalatera tice zamenjuju gumice na slavinama bakicama udovicama za 5k dinara.
Nisu svi sposobni kao ti.


I koliko dugo treba da radi taj vodoinstalater da zaradi za TV od 200 000 evra?

I koji je to TV od 200 000 € ???

[ bordzija @ 29.01.2021. 05:50 ] @
Al ste se uhvatili za moj lapsus hahaha

Gledam nešto slučajno naleteh, laserski projektor tv :)
[ Branimir Maksimovic @ 29.01.2021. 06:10 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Citat:
Branimir Maksimovic: "Ajde za carinike, to stoji, advokati takođe mogu da rade šta hoće ali otkud ovo za taksiste i vodoinstalatere? Pa ja za intervencije na vodoinstalaciji zovem lokalnu komunalnu službu a i kada mi neko to radi privatno, cene su smešne. Za taksiste ne znam, prema ovdašnjim bednim cenama taksi prevoza ne vidim način da se skupi 150-200.000 evrova za televizor."

Ne znam gde zivis, ali cena 100 din po kilometru nije mala. E sad nema narod para pa ne zaradjuju tolko ko 90ih.. mozda.
Mimslkm ono uzeo nam 5 maraka za 3 km od starog merkatora do mosta kad je plata toliko bila. U vreme sankcija...
Sto se vodoinstalatera tice zamenjuju gumice na slavinama bakicama udovicama za 5k dinara.
Nisu svi sposobni kao ti.


I koliko dugo treba da radi taj vodoinstalater da zaradi za TV od 200 000 evra?

I koji je to TV od 200 000 € ???



Nesto si se prevario, nije 200000 evra, to ti je majbah, 200k *dinara*. To ti je negde 2k *dolara*.
[ Miroslav Cvejić @ 29.01.2021. 06:25 ] @
Znam da je krenulo od 200k dinara, pa se prešaltovalo u evre i odma svi krenuli iz čarapa da vade carinike i advokate.

OK, kako je to posedovanje TVa od $2000 poistovećeno sa "neprijatelji poštenog i radnog naroda" ??

Što pošten čovek ne može sebi da kupi dobar TV danas?

Bolje da kupi popravljen svadbarski nego nov OLED?
[ Branimir Maksimovic @ 29.01.2021. 06:33 ] @
Pitanje je ko danas moze da kupi *TV* za 200k dinara. Odgovor je ocigledan. Osim IT jevaca tu su i tradicionalna zanimanja kada IT
jevci nisu mogli da skrpe za carape. Slava 5. oktobru.
Sto se tice prijatelja i neprijatelja, znas kako kada neko kaze TV od 150k pa na dalje je jedini pristojan... u drzavi gde
je 50k dinara prosecna plata,,,
[ Miroslav Cvejić @ 29.01.2021. 06:48 ] @
Isto tako znaš kad neko kaže LG je krš i webOS je očajan.

A potajno znaš da taj isti je do juče mislio da smartTV znači da ima kompjutor unutra i da može miš i tastaturu da poveže i radi u ekselu na njemu, pa se malo razočarao.

100 ljudi, 100 ćudi.

Ali opet, ako neko para ima i provodi po ceo dan ispred TVa usled karantina, što da ne pari oči na 4K OLED ekranu i 120Hz??

[ Branimir Maksimovic @ 29.01.2021. 07:37 ] @
Miroslav:"Ali opet, ako neko para ima i provodi po ceo dan ispred TVa usled karantina, što da ne pari oči na 4K OLED ekranu i 120Hz??"

Pa to, da ja gledam TV i da mi to nesto znaci koliko recimo komp, sigurno bih uzeo na kredit nesto bolje. No opet pitanje je i kvaliteta
slike koju daje kablovska.
[ Miroslav Cvejić @ 29.01.2021. 08:06 ] @
Možeš li da zamisliš da takav TV ima neko ko nema kablovsku ili IPTV?

Već samo Netflix (Netflix mnogo lepšte izgleda uz Dolby Vision), konzolu i BluRay plejer...

I TV ne gasi po 10 sati dnevno, vikendom po ceo dan...

[ Branimir Maksimovic @ 29.01.2021. 08:53 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Možeš li da zamisliš da takav TV ima neko ko nema kablovsku ili IPTV?

Već samo Netflix (Netflix mnogo lepšte izgleda uz Dolby Vision), konzolu i BluRay plejer...

I TV ne gasi po 10 sati dnevno, vikendom po ceo dan...



Kod nas jedino zena gleda TV i to uvece pred spavanje. Da ima neko ko bi gledao 10 sati TV
druga prica :P