[ BLACK_SWORD @ 21.12.2020. 15:06 ] @
Pozdrav,
Imam kablo koje mi dolazi do glavne razvodne table 4x4mm2, znaci zice zeleno zuta, crna, siva i smeđa, fid sklopka mi je od 40 A, sad su mi spojene samo dvije zice koje dolaze na fid sklopku, zice su siva nula i crna faza, posto mi je kablo 4mm2 slabo za stalnu struju od 40A dali je moguce da udvostrucim zice da spojim zuto zelenu i sivu na krajevima i da mi to bude nula, a smeđu i crnu da koristim kao fazu, da bi poveco prijesjek kabla?
[ veselinovic @ 21.12.2020. 16:12 ] @
Moze, samo se potrudi sa poj bude dobar.
Nego sta je sa uzemljenjem tj 3 (5) zicom, ima li je i koji presjek je u igri?
[ BLACK_SWORD @ 21.12.2020. 16:33 ] @
Uzemljenje mi dolazi na razvodnu tablu 6mm2
[ BLACK_SWORD @ 21.12.2020. 16:35 ] @
Sa sata mi ne ide ozemljenje, samo faza i nula, a uzemljenje umam svoje i ono mi dolazi do razvodne table
[ scoolptor @ 21.12.2020. 19:58 ] @
Na krajeve zica stavi termoskupljajuci buzir odgovarajuce boje, ili ofarbaj postojecu pvc izolaciju u odgovarajuce boje.
[ emiSAr @ 22.12.2020. 11:53 ] @
@BLACK_SWORD, vodi racuna o maksimalnoj angazovanoj snazi na monofaznom prikljucku. Ako ti treba vise snage, isplati se prikljucak
"preveslati" na trofazni-kabel do prikljucnog mjesta imas. Jest da se ima platiti taksa za trofazni prikljucak, ali ako su potrebe za snagom
isplati se. Max angazovana snaga je nazivno 20, a u praksi nesto iznad 21 kW.Ne diktira ti FID sklopka nego Elektrodistribucija maksimalnu potrosnju.-

pOz