[ jocabg011 @ 25.12.2020. 19:00 ] @
Postovani ljudi pomagajte. Interni HDD 500Gb WD, uz pomoc LC power Hydra fioke, racka ili kako ko vec zove je pretvoren u externi HDD. Ima svoje napajanje. E sad kada se to prikljuci na LG tv, TV ga jednostavno ne vidi. Kao da nema nicega. Probao sam drugi klasican USB stick i on je prepoznatljiv od strane TV-a. Sta bi bio problem, zna li neko? Da li da vracam taj LC power u prodavnicu i kukam da ga zamenim za nesto drugo ako uspem ili ima resenja za ovo. Jos jedna stvar, to je sve povezano sa produznim USB kablom. Da nije do njega? Pisem ovo pre nego sam probao LC power direktno u TV, ali nekako mislim da ni tako nece raditi. Pomagajte...zena ne prestaje da zvoca kako sam kupio nesto sto ne radi...
[ ademare @ 25.12.2020. 19:12 ] @
Nema garancije da ce taj LG TV da radi sa bilo kojim HD-om .

Moderni TV-i su specijalizovani kompjuteri kao i tzv. mobilni telefoni na primer . Imaju svoj specijani OS i od njega zavisi da li ce moci da radi sa HD ili nece .

Ako fabricki nije predvidjeno , to treba videti u uputstvu uredjaja , onda nema veze koji je HD i fioka u pitanju .

Svaki uredjaj ima svoj ID kojim se identifikuje u ovom slucaju TV-u i on ima svoju bazu prepoznavanja . SD card , moze , USB flash moze , HDD mozda ne moze . Mozda jer to zavisi od TV -a .

Tako je isto na mobilnom , radi preko OTG sa SD card dodatnim, flashom, mis itd , ali nece sa Hd-om .
[ SlobaBgd @ 25.12.2020. 20:18 ] @
Proveri kako je formatiran taj hard disk, verovatno je na TV- neki Linux koji ne barata sa Windowsovim NTFS fajl sistemom. Probaj da formatiraš disk kao FAT32 ili u neki od Linuxu bliskih formata (možda u uputstvu za TV piše kakve USB/eksterne diskove traži).
[ jocabg011 @ 25.12.2020. 21:38 ] @
Citat:
SlobaBgd: Proveri kako je formatiran taj hard disk, verovatno je na TV- neki Linux koji ne barata sa Windowsovim NTFS fajl sistemom. Probaj da formatiraš disk kao FAT32 ili u neki od Linuxu bliskih formata (možda u uputstvu za TV piše kakve USB/eksterne diskove traži).


Formatiran je u NTFS, medjutim u uputstvu kaze da treba koristiti FAT32 ili NTFS particije. Tako da to verovatno nije...
mada mi pise i nesto oko voltaze samog externog...sludjen sam.
[ popusicko @ 25.12.2020. 21:52 ] @
I bez produznog.Nije dzabe tako kratak usb kabl
[ mrkabrka @ 25.12.2020. 23:41 ] @
Problem je u drajveru--A pitanje je ...in - out..Ništa mi nije jasno...
[ Branimir Maksimovic @ 26.12.2020. 04:10 ] @
Citat:
jocabg011:
Postovani ljudi pomagajte. Interni HDD 500Gb WD, uz pomoc LC power Hydra fioke, racka ili kako ko vec zove je pretvoren u externi HDD. Ima svoje napajanje. E sad kada se to prikljuci na LG tv, TV ga jednostavno ne vidi. Kao da nema nicega. Probao sam drugi klasican USB stick i on je prepoznatljiv od strane TV-a. Sta bi bio problem, zna li neko? Da li da vracam taj LC power u prodavnicu i kukam da ga zamenim za nesto drugo ako uspem ili ima resenja za ovo. Jos jedna stvar, to je sve povezano sa produznim USB kablom. Da nije do njega? Pisem ovo pre nego sam probao LC power direktno u TV, ali nekako mislim da ni tako nece raditi. Pomagajte...zena ne prestaje da zvoca kako sam kupio nesto sto ne radi...


Jel radi na kompu? Ako radi na kompu, ispravan je. USB kabla duzina igra ulogu takodje, al to probaj prvo na kompu.

[ DUSKEZ @ 26.12.2020. 17:01 ] @
Ja mogu samo da kazem da ga ukljucis u neki usb ruter pa pomocu es expolrer apk napravis pristup na network pa na ftp ja tako radim vec duze vreme i ok,al to vec mozda i znas tako da ne znam,srecno..
[ jocabg011 @ 26.12.2020. 21:31 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
jocabg011:
Postovani ljudi pomagajte. Interni HDD 500Gb WD, uz pomoc LC power Hydra fioke, racka ili kako ko vec zove je pretvoren u externi HDD. Ima svoje napajanje. E sad kada se to prikljuci na LG tv, TV ga jednostavno ne vidi. Kao da nema nicega. Probao sam drugi klasican USB stick i on je prepoznatljiv od strane TV-a. Sta bi bio problem, zna li neko? Da li da vracam taj LC power u prodavnicu i kukam da ga zamenim za nesto drugo ako uspem ili ima resenja za ovo. Jos jedna stvar, to je sve povezano sa produznim USB kablom. Da nije do njega? Pisem ovo pre nego sam probao LC power direktno u TV, ali nekako mislim da ni tako nece raditi. Pomagajte...zena ne prestaje da zvoca kako sam kupio nesto sto ne radi...


Jel radi na kompu? Ako radi na kompu, ispravan je. USB kabla duzina igra ulogu takodje, al to probaj prvo na kompu.


Radi na kompu bez problema. Probavam sutra bez produznog, pa javljam.
[ jocabg011 @ 26.12.2020. 21:32 ] @
Citat:
DUSKEZ:
Ja mogu samo da kazem da ga ukljucis u neki usb ruter pa pomocu es expolrer apk napravis pristup na network pa na ftp ja tako radim vec duze vreme i ok,al to vec mozda i znas tako da ne znam,srecno..


Iskreno nemam pojma kako sve to da uradim, a i pritom nemam USB ruter. :(
[ Miroslav Cvejić @ 27.12.2020. 08:00 ] @
DUSKEZov predlog je ekvivalent "daj nekom da pogleda film pa da ti prepriča".

Da li je to 2.5" ili 3.5" hard? Daj modele harda i samog racka.

Ja sam na 2 LG TVa bez problema kačio 2.5" hardove u no name "racku" kao i obične fleške (Fat32 i NTFS). Radilo bez problema.

Koji je tačno model TVa?
[ calexx @ 27.12.2020. 09:23 ] @
Ja sam baš hteo da se uključim u priču tako što bih kupio neku fioku pa probao hard na LG televizoru ... kad ono, niko nema fioke u ponudi. Inače sam izvukao jedan USB produžni iz televizora za slične namene pa bi i tako probao, mada nikada nisam koristio tu kombinaciju, DLNA mi je sasvim dovoljna varijanta za lagano gledanje filmova.
[ gilopile @ 27.12.2020. 09:30 ] @
Prvo ti stavi uvce na HDD kad ga prikljucis na TV i oslusni da li uopste krene da vrti, vrti stabilno, u prekidima ( pokusava ) i mnogo ce ti se kazati.

Ako skratis kabel i isto se desava, onda moze biti cak i da nije podrzan.

Odradi ti i jedan format iz kompa sa programom hp usb format tool. Formatiraj ga u FAT32.
Zna da zeza MBR i samo format sa ovim i slicnim programima pomaze, bez obzira sto ga komp prijavljuje normalno.
Naravno, ako imas podatke, formatom ces da ih izgubis, stoga budi oprezan i bekapuj.
[ calexx @ 27.12.2020. 10:29 ] @
Format u FAT32 može da bude prilično nepraktičan ako je u pitanju hard koji će da se koristi za gledanje filmova. ;)

Inače sam video da neki ipak imaju fioke pa ću sutra da prošetam, pazarim jednu i uveče isprobam.
[ Miroslav Cvejić @ 27.12.2020. 10:40 ] @
Fat32 je neupotrebljiv danas. 4gb limit po fajlu ume da zasmeta kad su filmovi u 1080p i 4K dostupni.

Isto tako, kad je Fat32 bio aktuelan, 500gb je bila misaona imenica.

Treba probati sa kablom koji je uz rack stigao.
[ antala @ 27.12.2020. 12:29 ] @
Citat:
ademare:[/bTako je isto na mobilnom , radi preko OTG sa SD card dodatnim, flashom, mis itd , ali nece sa Hd-om .


Odakle ti ovo molim te? Pa Nokia n8 je podrzavala hard diskove a ne novije generacije telefona, redovno koristim 2.5" hardove preko OTG-a.
[ ademare @ 27.12.2020. 12:37 ] @
Znaju TV-i da budu zaznuti igraci . Meni se tako desilo sa TV-om , prvi i jedini put za 10 godina , da crkne produzni kabl USB ?!

Nista nije dirano , tipa izvlacen pod naponom , kabl se koristio za SD card reader, da se ne bi za svako koriscenje , zavlacio iza TV-a .

I jednog dana ne radi ? Bez ikakvog uzroka .

Povezem kabl sa kompom za proveru , mrtav kabl . Ode u kontejner .

Tako da TV moze da spali kabl ?! Kompjuteru je jako tesko da uradi tako nesto , cak i ako se prikopcava pod naponom , za to se i koristi , probano zilion puta .
[ ademare @ 27.12.2020. 12:41 ] @
Citat:
antala:
Citat:
ademare:[/bTako je isto na mobilnom , radi preko OTG sa SD card dodatnim, flashom, mis itd , ali nece sa Hd-om .


Odakle ti ovo molim te? Pa Nokia n8 je podrzavala hard diskove a ne novije generacije telefona, redovno koristim 2.5" hardove preko OTG-a.


NIje napisano da ne radi ni sa jednim Telefonom i zato Nema razloga da Besnis ! .
[ antala @ 27.12.2020. 13:02 ] @
Ne besnim! Samo pitam.
[ gilopile @ 27.12.2020. 13:04 ] @
OK.
Samo kazem da proba sa Fat32.

Jos jedna solucija.
Pokusaj da obrises particije na disku i nemoj da kreiras nikakvu, pa tako spoji.
U najboljem slucaju TV treba da ga prepozna i ponudi format u njegovom nekom FS koji vec podrzava.

P.S.
Mozda drug Bordzija zna resenje, jer on ima iskustava sa LG TV, a i prosto ih obozava
[ calexx @ 27.12.2020. 13:34 ] @
Evo šta kaže LG, ima ovde nekoliko detalja koji mogu da budu od koristi za ovaj problem:
Citat:
Details on Connecting a USB to your LG webOS TV

Connect a USB storage device (USB HDD, USB Flash Drive) to the USB port on the TV to enjoy the content files stored on the USB storage device on your TV.

Tips for Using a USB storage device

● A USB storage device that has a built-in automatic recognition programme or uses its own driver might not be recognizable.

● Some USB storage devices may not be supported or may not work properly.

● If you use a USB extension cable, the USB storage device may not be recognised or may not work properly.

● Please use only USB storage devices formatted with the FAT32 or NTFS file system provided by Windows OS.

● It is recommended that you use an external USB HDD with a rated voltage of 5 V or less and a rated current of 500 mA or less.

● It is recommended that you use a USB hub or hard disk drive with a power supply. (If the power supplied is not sufficient, the USB storage device may not be detected properly.)

● It is recommended that you use a USB Flash Drive of 32 GB or less or a USB HDD of 2 TB or less.

● If a USB HDD with power-saving function does not work, turn the hard drive off and on again to make it work properly. See the owner's manual for the USB HDD for more information.

● Data on a USB storage device may be damaged, so it is recommended that you back up any important files. Users are responsible for data management. The manufacturer bears no responsibility.

● Select the connected USB from Inputs and select the Eject button to disconnect the USB storage device. If you disconnect the USB storage device without selecting Eject, an error may occur in your TV or storage device.

● Select the connected USB from Inputs and select the Format button to format the USB storage device. After format, all the data of USB storage device will be deleted and formatted as NTFS file system.

● When connecting a USB storage device, a random file/folder can be created to provide Smart TV services such as the saving and retrieving of thumbnail images.
[ ademare @ 27.12.2020. 14:05 ] @
Odlican post Calexx .

Jeste da smo skoro sve nabrojali , ali je extra imati sve na jednom mestu nego razbacano u 20 postova .
[ jocabg011 @ 28.12.2020. 18:41 ] @
Hvala svima na komentarima i predlozima. Problem je resen, a bio je u produznom kablu. Rack radi normalno i TV ga vidi i cita sa njega sve. Hvala jos jednom i sto se mene tice ova tema moze da se zakljuca.