[ jaskojsako @ 08.01.2021. 21:35 ] @
Pozdrav
imam jedno pitanje u vezi stampanja.
Imam fakturu gdje su na zaglavlju podaci ili logo
imam 30 redova gdje se upisuju podaci i podnozje se su drugi podaci.
Redovi su popunjeni od zavisno od potreba,moze biti 1,10,15,20 ili svih 30 redova.
Postoji li mogucnost preko makroa napraviti stampu,da zavisno od popune redova rasporedi stampu.
Ako je za dva lista da to preslozi za dva lista,tako da stampa samo jednom zaglavlje (logo i podatke) i ostalo da ravnomjerno rasporedi
koliko je redova popunjeno i na kraju zaglavlje.
Nadam se da nisam puno zakomplikovao.
Hvala unaprijed.

Pokusao sam sa hide rows gdje je red 0 da sakrije medjutim stampa nije ravnomjerna.
[ Ivek33 @ 09.01.2021. 09:01 ] @
Ako si u header Sheeta postavio logo i
ako ćeš imati samo jedan ili dva lista fakture probaj postaviti
Insert -> Header -> Design tab -> čekiraj 'Different Odd & Even pages'
Na ovaj način bi trebao imati logo (header) samo na prvom listu
[ jaskojsako @ 09.01.2021. 11:53 ] @
Pozdrav Ivek
nisam postavio logo u header,vec je u sheetu
[ Ivek33 @ 09.01.2021. 14:04 ] @
Ja onda ne vidim razloga da ti se printa na svakoj stranici logo ako se on nalazi na početku sheeta (npr. redovi 1-5).
Trebao si postaviti primjer?
[ colke77 @ 10.01.2021. 04:22 ] @
Citat:
Ivek33:
Ako si u header Sheeta postavio logo i
ako ćeš imati samo jedan ili dva lista fakture probaj postaviti
Insert -> Header -> Design tab -> čekiraj 'Different Odd & Even pages'
Na ovaj način bi trebao imati logo (header) samo na prvom listu


Ovo ne resava problem. 'Different Odd & Even pages' je podesavanje za stampu headera i footera na parnim i neparnim stranicama. Koristi se kada se stampa npr. knjiga i kad se gleda zajedno parna i neparna stranica da to malo lepse izgleda.
Postoji drugo podesavanje za stampanje headera samo jedanput a to je da se cekira opcija 'Different first page'. Cekiranjem ove opcije moze se definisati header na prvoj stranici i na svakoj ostaloj drugi header (koji moze biti prazan). Ovo isto vazi i za footer. Medjutim, ovo ne resava problem da se footer stampa samo na kraju dokumenta.
Da bi se dobilo resenje, potrebno je koristiti 'breaks' - 'continuous section break': naprave se tri sekcije:
1. header
2. sadrzaj
3. footer
Definisu se header i footer sekcije, a sadrzaj se menja u skladu sa potrebama.

Nadam se da sam pojasnio.
[ Ivek33 @ 10.01.2021. 09:21 ] @
Citat:
colke77:Nadam se da sam pojasnio.
Hvala ti na pojašnjenju.
Citat:
colke77:Ovo ne resava problem.
Ne znam zašto misliš da je tako.
Ja sam se bazirao na dvije printane stranice (jedna neparna i jedna parna) a to sam i naglasio (vidi prve dvije rečenice u mom postu iznad koji si citirao).
Također, pogledaj datoteke u prilogu
Citat:
colke77:Postoji drugo podesavanje za stampanje headera samo jedanput a to je da se cekira opcija 'Different first page'.
Naravno, može se riješiti i sa 'Different first page' ali eto ja nisam predložio tu ideju jer sam smatrao da je dovoljno dvije stranice za jednu fakturu od 30 redova.

Jedino što u mom postu iznad, nisam dodao a trebao sam i dobro je znati da se sve ovo može riješiti preko 'Page Setup'.