[ Freerunner @ 11.01.2021. 22:42 ] @
Poz svima

Ima preko 10 godina kako sam ovde procitao post jednog clana, koji je bolje nego bilo koja knjiga, emisija, clanak, i slicno, opisao nastanak kvantne mehanike kao grane fizike, pocev od Faradeja pa do danas.

Post sam imao i bookmark-ovan, al na staroj Opera pre Chromium-a, a to je otislo u zaborav.

Koliko se secam, autor se veoma dobro razume u fiziku, da li kao prosvetni radnik ili neko ko je istu studirao, a sam post je napisan "iz njegovih usta", na veoma veoma dobar nacin. Pocinje od Faradeja, pa sve preko ocekivanja i rezultata kojima su Feynman i Ajnstajn odusevili svet, spominje se i Kosmoloska konstanta kao "najveci promasaj fizike", a post jako dobro povezuje koncepte opsteg i specijalnog relativiteta, kroz objasnjavanje

Ne mogu naci temu, samo znam da su ljudi bili veoma zahvalni za toliko veliki, a koristan post

Zna li iko ko je ovde old skul toliko, koji post trazim ?

Izvinjavam se ako je tema protiv pravila, jednostavno ne vidim drugi nacin kako da nadjem taj konkretan post. Eto, ako nesto znaci, mislim da je post napisan u vreme kada je na forumu bio onaj batica sto tvrdi da je iz Galakticke federacije, mozda 2009-2011 period, nisam siguran
[ Ivan Dimkovic @ 11.01.2021. 23:13 ] @
Da nije ovaj?

https://www.elitesecurity.org/p1091654
[ Freerunner @ 19.01.2021. 04:15 ] @
Uf, nije - post je bio detaljniji, i skoncentrisan na period 1850-danas, i cini mi se podosta duzi. Evo i ja sam bas rucno kopao po forumu pretragom, i nece me da ga nadjem :(