[ zorzj @ 16.02.2021. 05:54 ] @
Hello.
Pokusao sam sve (valjda sve) da namestim Serbian Latin kao Locale ali ni na jednom KDE distrou nisam uspeo. Kako god da namestim, Latin se vrati uvek na Cyrilic i to je to.
Menjao sam i sistemski jezik gde, takodje, postoji jasno ponudjena opcija za Serbian Latin kao sistemski jezik pa sam posle toga namestio za Lozale Serbian Latin i sta god i kako god da namestim KDE Plasma sve to vrati na Serbian Cyrilic i .

Moze li pomoc da namestim Srpski Latinicu bar za Locale Formats (ne mora za sistemski jezik) a mo ze i za ceo sistem, ali iskljucivo Srbija Latinica da bude?!?!

Hvala svima unapred!

P.S. Trenutno je Manjaro KDE Plasma. To isto sam probao i na KDE Neon-u i isto se desava (nisam na KUbuntu jedino)...
[ zorzj @ 16.02.2021. 05:58 ] @
Upravo instaliram VB pa cu odatle probati KUbuntu pa javljam sta se desava...
[ zorzj @ 16.02.2021. 13:07 ] @
Instalirao sam VB KUbuntu i isto sve do tancina pa sam morao sr_MNE Latin da stavim...
[ component @ 17.02.2021. 02:45 ] @
Ne znam šta pogrešno radiš ali Serbian latin radi bez problema na KDE.

Na Keyboard Layaout dodaj Layaout. Za Language izaberi Serbian. Za Layout Serbian i za Variant Serbian (Latin). I to je to... Ne može jednostavnije.

[ zorzj @ 17.02.2021. 02:54 ] @
Ali ja ne pricam o Keyboard Layout-u vec o System Locale podesavanjima (datum, vreme, moneta, papir...) i to je ono sto se vidi na datumu i kalendaru gde pise 23. Mart, Pondeljak ili na Lock Screenu...)
[ zorzj @ 12.01.2023. 07:12 ] @
XFCE i KDE Plasma i dalje nikako Serbian Latin Locales!!!