[ Blue82 @ 19.02.2021. 11:33 ] @
Ne znam gde bih stavio ovaj problem pošto mi se čini da ne postoji odgovorajući podforum.

Ako neko radi u Power Bi trebala bi mi mala konsultacija pošto tek ulazim u njegov svet.
Kada napravim 2 odvojene Measure sve radi ok.
Measure 1:
Code:

Saldo = 
CALCULATE(
    SUM(FinansijskaKartica[Duguje])-SUM(FinansijskaKartica[Potrazuje]),
    FILTER(FinansijskaKartica,FinansijskaKartica[Konto]="20400"),
    FILTER(NalogZaKnjizenjeFin,NalogZaKnjizenjeFin[Storno]=0))


Measure 2:
Code:

Saldo Kupac = 
CALCULATE([Saldo],
    FILTER(ALL(NalogZaKnjizenjeFin[DatumNaloga]),NalogZaKnjizenjeFin[DatumNaloga]<=MIN(NalogZaKnjizenjeFin[DatumNaloga]))
    )


Dakle Measure 2 uzima kao ulaz za svoj obračun od Measure 1 i daje tačan rezultat.

Ali ako ta 2 Measure spojim u jedan dobijam netačan rezultat:
Spojeni measure:
Code:

Saldo Kupac2 = 
VAR Saldo1 = 
CALCULATE(
    SUM(FinansijskaKartica[Duguje])-SUM(FinansijskaKartica[Potrazuje]),
    FILTER(FinansijskaKartica,FinansijskaKartica[Konto]="20400"),
    FILTER(NalogZaKnjizenjeFin,NalogZaKnjizenjeFin[Storno]=0))
RETURN
CALCULATE(Saldo1,
    FILTER(ALL(NalogZaKnjizenjeFin[DatumNaloga]),NalogZaKnjizenjeFin[DatumNaloga]<=MIN(NalogZaKnjizenjeFin[DatumNaloga]))
    )

Kada ih spojim u jedan Measure, ne dobijam nikakvu grešku ali rezultat bude netačan. U slučaju spojenog, umesto da mi sabere saldo od svih ranijih datuma do datuma koji se prikazuje, on prikaže samo saldo tog dana (bez uzimanja u obzir ranijih datuma).

Zna li neko u čemu je problem? Problem nastaje samo ako u formuli kreiram promenjivu Saldo1, a ako u istoj dormuli umesto te promenjive ubacim celu formulu koja je definiše, onda sve radi ok.


[/code]
[ Blue82 @ 21.02.2021. 15:28 ] @
Naleteo na odgovor na pitanje, pa ako nekome zatreba ostaviću ovde.
https://radacad.com/caution-wh...-variables-in-dax-and-power-bi

Za moderatore.
Mogli biste otvoriti i Power Bi podforum. Vidim da ga sve više firmi koristi, Microsoftov je, veoma moćan alat za izradu različitih izveštaja a besplatan i za firme pa ima perspektivu.