[ bordzija @ 14.03.2021. 16:52 ] @
Dobio sam chromecast uređaj, povezao sa televizorom i probao nekoliko app koje su blago reći katastrofalne. Baguju i pune reklama. Probao sam i deljenje displeja sa moba ali i to nema dovoljnu rezoluciju iako je displej na mobilnom full hd i jače.

Neka app koja radi i nema đubr reklama? Ovaj jedan koji sam probao je ODMAH pokušao da mi uključi VAS SERVISE koji se papreno naplacuju!

[ bakara @ 14.03.2021. 17:01 ] @
Google chromacast ili kineza?

Treba ti sertifikovan uredjaj da bi to sve radilo bez problema.
[ bordzija @ 14.03.2021. 18:22 ] @
Kako se to razlikuje?
Evo našao sam to je kopija. U suštini nisam ništa ni očekivao. Besmislen uređaj pored smart boxova koji ovo imaju kao neku levu usputnu opciju.
Aplikacije su teška glupost, treba koristiti samo opciju deljenja displeja sa mobilnog.


Ovako izgleda




[Ovu poruku je menjao bordzija dana 14.03.2021. u 20:22 GMT+1]
[ bakara @ 15.03.2021. 12:05 ] @
Ako si hteo chromecast uredjaj moras imati google sertifikovan uredjaj, i nema nikakvog nacina da to preskocis koristeci neki nelicenciran uredjaj.

To sto mozes sa tom kopijom je jedino wireless display koji sa losom wifi karticom i njenim preskromnim bandwithom je neupotrebljivo.

vec sam ti objasnio razlike u drugoj temi, izmedju ne licenciranih uredjaja i google sertifikovanih,
slicni jesu ali su i bitno razlicitih mogucnosti pa treba praviti razliku za to sto tebi treba.
Citat:
bordzija:
Besmislen uređaj pored smart boxova koji ovo imaju kao neku levu usputnu opciju.


Ako si hteo sa mobilnog telefona da castujes YT ili neku slicnu app to ne moze ni jedan kinez bez sertifikata, ma sta pisalo na kutiji.
Opet kineski boxovi mogu nesto drugo sto licencirani ne mogu.
[ mjanjic @ 15.03.2021. 14:35 ] @
Citat:
Ako si hteo sa mobilnog telefona da castujes YT ili neku slicnu app to ne moze ni jedan kinez bez sertifikata

A ne može samo pomoću mobilne aplikacije preko WiFi na TV?
Mislim, viđao sam na N mesta kako ljudi sa mobilnog puštaju YT muziku na TV, a ne sećam se da su kupili bilo kakav dodatak za TV.
[ bakara @ 15.03.2021. 15:09 ] @
Moze preko mobilne aplikacije da castuje samo ako je TV google certified.

Ako nije moze samo da radi samo kao wireless display sto nikako nije isto i to nije ono sto hoces.
[ bordzija @ 15.03.2021. 17:24 ] @
Dobio sam na poklon korišćen (očigledno i zašto) umesto u đubretu završio je kod mene :D

Elem telefon ima rezoluciju 1080 x 2340 pixels ali je to daleko od toga šta se dobija prostim castom sa telefona tj slabija je rezolucija.

Ono što je zanimljivo je da sam putem APP dobio potpuno full HD rezoluciju. E sad ta app je puna reklama i malvera koječega čak su pokušali da mi uvale plaćene sms servise (koje sam ja davno blokirao i telekomu)

Znači APP ja preko nje pretražujem youtube i kliknem nešto tipa share pa ide full hd na televizoru.
Pošto je tv smart ali ima neki problem, pojavljuju mi se dve stavke za šerovanje videa. Nisam još istražio jer me to nervira polako moram na tenane. Iritiraju me te kineske besmislice.

Vidim ima more tih APP pa reko da pitam ovde koja je najprihvatljivija...

Isti je meni tj skrin kao na videu što sam gore postavio, identični kinezoid.
[ bakara @ 15.03.2021. 20:59 ] @
Castovanje je kada telefonom uputis zahtev za strimovanje nekog sadrzaja i onda ti telefon vise nije potreban jer sam uredjaj preuzima sadrzaj direktno sa neta.
Za ovo je neophodan sertifikovan uredjaj.

To o cemu ti pricas je miracast iliti wireless display to je prosto kao da si kablom (samo sto je bezzicno) povezao TV i telefon i ono sto pustis na telefonu vidis na TV...
Znaci ni malo slicnu upotrebnu vrednost nema, osim da pogledas slike i sl ili tako nesto kratko, film sigurno tako neces gledati jer trosis i bateriju telefona i telefon je zauzet tim sadrzajem i mreza je opterecena.

Ni jedna aplikacija ne moze da "glumi chromecast" uredjaj.
[ bordzija @ 15.03.2021. 21:55 ] @
Može castovanje napisah gore i zalepih print screen app ali ima gomilu reklama i spama. Ja kao odaberem youtube video iz njihovog brauzera, on ide na listu i kada kliknem play na televizoru kreće full hd. Onda mogu i da izađem iz te app video ide svojim tokom. Zato sam i pitao dal neko zna bolju app bez malvera i spama.

Pre nego što krene prvo par sekundi baferuje na televizoru.

Ovo drugo tj deljenje displeja radi ali nisam zadovoljan rezolucijom videa a ito što kažeš guta batt. Eventualno za orion tv recimo na silu.

U suštini od žene ne mogu da dođem na red i probam pa sam mislio da neko ima iskustva da ne probam svih milion app. Ovo je bila prva koju sam instalirao.
[ bordzija @ 16.03.2021. 09:38 ] @
Malo proanalizirah app ne dozvoljava veću rezoluciju od 720p dal je to do app ili do sanog uređaja uglavnom "hvata" i televizor direktno i njegovu smart varijantu. Dakle mogu da pustim preko app na lg smart ili na ovo drugo tj chromecast u dve varijante.

Kada pustim onda mogu da izađem iz app i radim nešto drugo na telefonu tj mogu i da ga zaključam. Ovo je ok ako je video malo duži pa nema laktanja sa reklamama i sl.

Inače bih bio zahvalan za neku bolju app koja nema reklame i raznorazna ograničenja. Duskez sigurno zna :D



[ bordzija @ 16.03.2021. 12:19 ] @
Da definitivno ove free app ograničavaju rezoluciju, našao sam app koja truje reklamama ali daje full hd. Odlično radi, dodam video klipove na listu i pustim idu redom. Nemam baš sad vremena skinuću neke mimo gstorea i mislim da je to to.





Ova poslednja je zumirana jer se tel puni inače je perfektna slika.