[ popmilan76 @ 19.03.2021. 09:58 ] @
Zanima me,da li može da se telefon koristi kao bar kod čitač,koji bi se povezao na računar i očitavao qr ili bar kod?
[ Java Beograd @ 19.03.2021. 10:08 ] @
Može.
[ popmilan76 @ 19.03.2021. 10:26 ] @
Šta mi treba,neka aplikacija za citanje na moj android,a kako se veže na računar,preko usb kabla?
[ Java Beograd @ 19.03.2021. 10:43 ] @
Vidi, na Google play ima hiljade applikacija

Probaj ovu na primer: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.nowi.inventory

Iil potraži neku sličnu.


Na računar možeš da se konekruješ kablom, ali fajlove možeš da prebaciš na više načina.
[ popmilan76 @ 19.03.2021. 10:50 ] @
Jel ne treba ništa da radim na PC,da instaliram tu nesto,jer nemam mogućnosti za to?
[ Java Beograd @ 19.03.2021. 12:30 ] @
Postavljaš pitanja na koja već nema odgovora.

Ne bez tvog detaljnog objašnjenja šta ti treba, kako ti treba, o kojoj se problematici radi, šta hoćeš da postigneš, i tako dalje i tako dalje.
[ popmilan76 @ 19.03.2021. 20:52 ] @
Hoću da pročitam bar kod pomoću telefona,tj da mi služi isto kao bar kod čitač,s tim što nemam mogućnosti da bilo šta instaliram na pc,jer nisam admin.Čitač mi služi za čitanje bar kod nalepnice na pošiljkama.
[ bakara @ 19.03.2021. 21:07 ] @
Telefon sa dobrom kamerom moze da cita bar kodove
Ali kako ces da ih preneses u racunar gde nisi admin je vec tvoja vestina jer to nije automatizovano i napravljeno da telefon prosto zameni skener.
Trebao bi neko da napise aplikaciju za to ili da se snadjes na svoj nacin.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.03.2021. 21:40 ] @
Nije problem da telefon pročita kod, problem je da to što pročita pošalje na kompjuter.
Sumnjam da ćeš naći rešenje koje će raditi sa tim programom koji koristite na poslu.

Edit: Otvorio poruku, pa otišao da jedem, pa me bakara preteče u međuvremenu :)
[ Predrag Supurovic @ 20.03.2021. 07:40 ] @
Citat:
popmilan76:
Hoću da pročitam bar kod pomoću telefona,tj da mi služi isto kao bar kod čitač,s tim što nemam mogućnosti da bilo šta instaliram na pc,jer nisam admin.Čitač mi služi za čitanje bar kod nalepnice na pošiljkama.


Bar kod skener se obično spaja na računar tako da emulira tastatur. To što on očita računaru pošalje kao da je u stvari otkucano na tastaturi. Zbog tog aniej potrebannikaka vposeban softver ili prilagođenje programa.

Ako hoćeš isto sa telefonom onda

1. Telefon treba da se spoji na USB i da na neki način emulira tasaturu

2. Na računar instaliraš neki program koji će da emulira tastaturu a da komunicira sa telefnom.


Meni se čini da nema razloga insistirati an prvom rešenju je je to komplikovanije (i veroatno zahteva dodatnu elektroniku)

Rešene pod dva je sasvim ok, instaliraš programče na računar, instaliraš programče na telefon i kad skeniraš bar kod telefonom to ti se pojavi u baferu tastature na računaru. Takva rešenja postoje.


[ goranvasiljevic @ 20.03.2021. 09:54 ] @
Zar nije jednostavnije nabaviti barkod skener i povezati ga na računar?
[ bakara @ 20.03.2021. 10:30 ] @
Naravno da jeste
[ popmilan76 @ 20.03.2021. 18:25 ] @
Naravno da jeste jednostavnije,ali to znači da iz svog dzepa plaćam bar kod čitač jer gazdu to baš i ne zanima...pa sam mislio da iskoristim telefon(bez ulaganja) i sebi olakšam.
[ mjanjic @ 20.03.2021. 20:07 ] @
Malo Google pretrage, npr. ovo je izašlo kao prvo (besplatno 300 barkodova mesečno, znači oko 12-13 dnevno ako se koristi samo radnim danima): https://barcodetopc.com/
Ima i drugih, rade čak i preko WiFi.
Na primer, ovo rešenje je iz dva dela, Win i Android aplikacija koje komuniciraju međusobno: https://www.paludour.net/Barcode2Win.html
[ gilopile @ 20.03.2021. 20:49 ] @
To sa telefonom je pravo mucenje ako nema neku mocnu kameru. Dok nabodes i dok ne ocita prodje ti dan.
Iskesiraj 2000 i kupi neki krsteni bar kod skener i resis se muka.

Imam jedan matori i radi milion puta bolje od bilo kakvog telefona. Sa 30cm ocita kod ko od sale. Kaci se na ps2 konektor
[ mjanjic @ 20.03.2021. 22:15 ] @
Zato što su izvor svetla i kamera napravljeni da maksimalno brzo i tačno odrade taj posao (prepoznavanje linija ili kvadratića ako je QR skener u pitanju).

Ali, ako čoveku treba nekoliko puta dnevno da nešto unese, ne vidim poentu da plaća iz svog džepa. Sa druge strane, ako treba uneti 100 ili 200 proizvoda dnevno, onda bi firma trebala da kupi taj skener.
[ madcama @ 21.03.2021. 17:15 ] @
Citat:
popmilan76:
Naravno da jeste jednostavnije,ali to znači da iz svog dzepa plaćam bar kod čitač jer gazdu to baš i ne zanima...pa sam mislio da iskoristim telefon(bez ulaganja) i sebi olakšam.

Kupiš sam i na kraju radnog dana ga poneseš kući. Ili podeliš trošak sa kolegama iz druge smene.
[ gilopile @ 21.03.2021. 17:31 ] @
A koliko toga otprilike dnevno moras da iscitas?
Jel su samo bar kodovi ili ima i QR?
[ popmilan76 @ 22.03.2021. 17:03 ] @
Reč je o uglavnom qr kodu,a bude za vreme jačih dana i po 300,400...Bar kod i nije tesko uneti,reč je 13 karaktera,pa to može da se unses bez problema...Međutim,qr kode ima dosta stavki za unos....
[ mjanjic @ 22.03.2021. 18:06 ] @
A, pa nije tu dovoljno samo uzeti skener, mora aplikacija da podržava unos preko skenera - u smislu, ako ima više polja koje treba popuniti, onda to mora da bude podržano od strane aplikacije.
Ako je aplikacija napravljena da ti skeniraš QR kod ručno, ili da fotkaš telefonom pa potom ručno unosiš taj tekst, nešto nisam siguran da ćeš to moći tek tako da autmatizuješ i da skupiš barkod skener koji podržava QR.

Ako je samo jedno polje u kome treba sve uneti, onda u redu, ali i tada aplikacija mora da podržava povezivanje sa skenerom i automatski unos na par klikova.
[ popmilan76 @ 22.03.2021. 19:34 ] @
Mislio sam da stavim moju aplikaciju,ako je više polja...pa da je prenesem u poslovnu aplikaciju...Meni je problem samo taj skener....
[ mjanjic @ 22.03.2021. 20:14 ] @
Koliko ja vidim, tu je najmanji problem kupiti taj skener, problem je da li aplikacija podržava čitanje podataka iz skenera, a i da imaš skener, koliko ti vremena treba da napraviš dodatak ("tvoju aplikaciju") koji će pokupiti to sa skenera, parsirati i proslediti u odgovarajućem formati "poslovnoj aplikaciji".
Tu mi nekako tih 2000 za skener dođe najmanja briga.