[ svelec @ 07.05.2021. 12:40 ] @
Od 2013. godine koristim auto navigaciju Blueberry 2GO447 koja je radila bez problema (osim što je baterija brzo izgubila značajni deo kapaciteta - ali pošto navigaciju koristim u kolima ne smeta jer sam je povezao na konektor od upaljača), da bi oko Nove Godine prestala da se normalno boot-uje, naime ona to počne ali ne završi do kraja i ne dobijam ekran sa ikonicama već samo sliku volana sa nazivom tipa navigacije i tu stane. Takođe ne mogu da ugasim navigaciju prilikom gore opisanog procesa boot-ovanja. Tek kada se baterija istroši navigacija se ugasi. Inače sam skoro ubacio i mape od 2020. godine ali sada ne mogu da uređaj uopšte koristim zbog navedenog problema. Ima li neko ideju kako popraviti uređaj?
[ pbenka @ 12.05.2021. 10:21 ] @
Da li imaš sačuvane stare mape? Možda je upravo to problem što ne može da podigne aplikaciju za navigaciju zbog neke greške u mapama. Možda greška kod čitanja kartice sa mapama. Ne znam konkretan uređaj, ali iz iskustva sa nekim no-name kinezom dajem predloge.
[ krgo @ 13.05.2021. 09:11 ] @
Izvadi karticu pa vidi šta se dešava
[ svelec @ 16.05.2021. 15:57 ] @
Na žalost, nemam pristupa fajlovima na navigaciji, kada priključim navigaciju putem USB kabla na PC, na PC-u se ne vidi ništa...Takođe se situacija ne menja ni kada izvadim SD karticu od 2GB...
[ pbenka @ 17.05.2021. 13:08 ] @
Očigledno se ne podigne operativni sistem navigacije. Da li možeš da pročitaš sadržaj kartice preko čitača kartica? Da li imaš negde sačuvan sadržaj kartice od ranije, da ga ubaciš na karticu i tako probaš?
[ svelec @ 17.05.2021. 13:31 ] @
Probaću večeras, pa šaljem poruku...
[ svelec @ 17.05.2021. 13:32 ] @
Doduše, kartica je samo 2 GB, staviću samo mapu Srbije...