[ tibor.danji @ 09.05.2021. 17:11 ] @
ako bi neko hteo i mogao da me uputi kako da povezem a da funkcionise ove tabele za prisutnost na radu.
to znaci zamisao bi bila sledeca:
/UPIS/ u tabeli 1 se upisuje radno vreme za radnika x /padajuci meni/ po danima sa time da pocetak i kraj radnog vremena u koloci c-ag
trebalo bi je de broj 8 /zimi / ili 9 /leti/ zbo preraspodele radnog vremena. a razlika iznad brojeva 8 ili 9 h da se upisuje npr. u duzi rad ak 27 /tabela 2/
a podatke iz tabele 2 da upisuje u /potrebnu tabelu 3/ za svakoga radnika ,kao i duzi rad koji je nastao
razlikom u potrebnu tabelu 3 u npr/BF 14/ ili za dredjenog radnika u njegov red.


to bi ovako izgledalo na jednom mestu upisujem u tabeli 1 , koja postoji/postojace/ za svakoga radnika posebno .
a promenom oznake radnik 1 menjaju se svugde njegovi podatci ./ dolazak i odlazak radnika u firmu, da imena radnika budu po abecedi i tako .
Ovo mi treba da ubramo upis i skratimo vreme upisa i objedinimo sve na jednom mestu.
ovo bi se koristilo za licne potrebe .

unapred hvala na pomoci ,
a mozda postoji i neki drugi predlog koji cu prihvatiti ,ako dobijem
samo smernice i formule a ostalo bi pokusao i sam ,da ne bih zamarao previse.

[ Ivek33 @ 10.05.2021. 09:11 ] @
Čitam ova trvoj tekst u temi i nije mi jasno kakav je cjelokupni tvoj plan i cilj osim naziva "evidencija radnog vremena radnika".
Po meni bi bilo najbolje da ti po tvojim zahtjevima netko to isprogramira u Access programu ili nešto profi.

Ako baš želiš sam nešto napraviti u Excelu i ako nisi istraživao internet pogledaj ove linkove pa si nakon toga razmisli u kojem smjeru ćeš krenuti (ima toga vjerojatno još na netu).
Citat:
to bi ovako izgledalo na jednom mestu upisujem u tabeli 1 , koja postoji/postojace/ za svakoga radnika posebno
Na ovom linku imaš nešto slično

Ovdje imaš također jednu varijantu evidencije radnog vremena u Excelu.
Uz to Microsoft nudi vlastiti predložak za evidenciju radnih sati.
Također na Youtube imaš nekih primjera.

Puno je tu varijanti i zahtijeva vremena. Osnovne značajke po meni su
- Tvoje želje i zahtjevi (ovdje spadaju sve moguće varijante koje možeš imati prilikom rada kao i ispisi i eventalne statistike i sl.)
- Isplanirati povezanost sve Sheets unutar jedne Wbk ili Sheets/Workbooks
- (s obzirom na tvoj priloženi primjer ) moj savjet je da ako nemaš dovoljno znanja da to prepustiš nekome da ti to doradi. U tvom primjeru mislim da si krenuo pogrešnim smjerom.
Uz to trebao bi razmisliti o zakonskim obavezama tvrtke koja mora popuniti određene podatke na određenom obrascu ako ih želiš povlačiti iz tvoje evidencije, itd itd...
[ tibor.danji @ 10.05.2021. 14:10 ] @
U svakom slucaju HVALA.
- to vec nekako funkcionise /treba upisivati na vise mesta/,
ali zamisao je bila da sa jednim upisom sam izracuna i smesti na odredjeno mesto ,
da se na kraju dobije jedan izvestaj na A4 listu .
- sve ovo je pomoc ili alat za obracun /zaposlenom kojem to nije jedini posao/ da se sto manje pise i racuna rucno.
procedura je sledeca :
zaposleni se rucno upisuje svaki dan u svesku prilikom ulaska i izlaska i tako svaki dan u toku meseca.
krajem meseca osoba dobija sveske i *peske * u jednu tabelu upisuje i prepacunava provedeno vreme za svakog zaposlenog,
radno vreme je promenljivo. /ne moze ctrl+c i ctrl +v /.
I posle svih proracuna pocinje unos podataka u profi program za obracun zarada . i tako ....

privatna firma ne izdvaja sredstva za programe koji ne donose prihod.
to je pomocni *programcic* u kucnoj reziji da olaksa radniku koji to radi da sto lakse stigne do rezultata za obracun zarade koji se radi u /profi programu./

postoje gotovi programi koji to rade od ulaza
Zao mi je da sam naucio samo mali deo mogucnosti u Excelu. ali se trudim da ga iskoristim max, ono sta znam ili pogledam neke predloge .
a sta ne znam pitam.

Vase predlozene linkove sam pogledao i mozda cu od toga nesto i sastaviti za potrebe .

HVALA
[ dragancesu @ 11.05.2021. 07:12 ] @
Citat:
privatna firma ne izdvaja sredstva za programe koji ne donose prihod.


O ovome se može pričati, u pricipu ako ne donosi direktno donosi indirektno. Verovao ili ne bolje je da se ne petljaš s tim ako ne znaš da uradiš, a i kad uradiš potapšaćete po ramenu i reći da dodaš još to i to... i ako to ne uspeš onda obično ne bude prijatno

Ono što bi trebalo znati je koliko firma ima radnika, ako je mnogo onda se postavi sistem očitavanja na ulazu/izlazu sa karticama i to radi super, podaci ažurni, na kraju meseca se samo pokupe za dalju obradu

p.s. uzgred, zar nije jednostavnije uneti podatke od juče ujutru uz kafu nego čekati kraj meseca
[ tibor.danji @ 11.05.2021. 07:55 ] @
@dragancesu@
sve je meni jasno sto ste ili su napisali
- i da nisam mozda ni trebao poceti ako ..., ovo radi nekako ali hteo sam ubrzati unos podataka,ili uprostiti upisivanja na nekoliko mesta
- i za privatne firme
- i za tapsanje ili ne po ramenu
- dodaj ovo i ono posle
- sistem ulaza i izlaza sa karticama - kosta i racunari trebaju i ....
- radnika od 30-35 zavisi

p.s
-dobra zamisao danas uneti /ali nije dosao na posao odstutan ...,po nekom osnovu /
- razlicite lokacije i jos puno drugih elemenata

Samo sam hteo i zeleo da uprostim umesto upisivanja na npr. 2-3 mesta , da se upise na jedno mesto i da posle poslaze podatke na za to odabrana/ zadata mesta*/

ovo treba da radi kao pomocni alat za pripremu ostalih delova procedure oko svega toga


Hvala



[ Ivek33 @ 11.05.2021. 08:29 ] @
Citat:
@tibor.danji: privatna firma ne izdvaja sredstva za programe koji ne donose prihod.
"Bez alata nema zanata" pa shodno tome ni kvalitetnog rada a i mogućih prihoda. Svaka iole malo ozbiljnija firma koja drži do svog imidža a radi "kamenom sjekirom" i ne ulaže u znanje i tehnologiju nema baš i neku perspektivu već samo preživljava.
btw: to je samo moje mišljenje :)
[ tibor.danji @ 11.05.2021. 09:28 ] @
@Ivek33@

@ Svaka iole malo ozbiljnija firma koja drži do svog imidža a radi "kamenom sjekirom" i ne ulaže u znanje i tehnologiju nema baš i neku perspektivu već samo preživljava.@

isto je i moje misljenje za gornji deo
[ Ivek33 @ 11.05.2021. 10:12 ] @
Evo ti jedan primjer kako možeš početi.
Kreiraš Sheet "baza" i na njemu sve osnovne elemente koje ćeš kasnije povlačiti sa njega na ostale sheets.
Također jedna priručna šihterica za svakog radnika koja automatski mijenja/boja vikende i praznike.
Ti samo trebaš osmisliti "wireframe". Za početak nacrtaj si na papiru blok-šemu što s čime povezuješ i odakle. Dakle prvo plan na papiru pa realizacija.
Također razmišljaj o broju djelatnika za svaki mjesec (jer možda dođe novi radnik pa u konačnom obračunu trebaš i njega ubaciti a onoga tko je možda dao otkaz izbaciti. Razmišljaj o svim mogućim i ne3mogućim varijantama za oznake BO, GO, PD, ND, SP itd...)
Ako kreneš u realizaciju kako si si zamislio tek ćeš kasnije vidjeti problematiku.