[ aleksandar.matic @ 25.05.2021. 22:03 ] @
Poštovanje,
Hteo bi da pitam iskusne ljude kako povezati sledeću kombinaciju.

Aktivni Mixer ,Snagas i Bas Bin
Do sada sam iz Mixera iz Main Out-a išao kablom velika banana.... išao do snagaša u ch1 na samom snagašu imam jedan kabl xlr xlr...koji ispod povežem ch1 i ch2 i dobijem i levu i desnu stranu na snagašu da mi ide zvuk jer imam samo jedan main line out izlaz.... e sada imam i aktivni bas bi i dodabi još jedan isti takav. Da li moze neko iz slika u prilogu da mi objasni šta je najbolje i kako da povežem - mozda preko bas bina.... neki link dalje.... ili da uzmem neku pasivnu miksetici za ovakvo povezivanje.hvala. inače kačim 6 kutija 2 na mixer i 4 na pojačalo snage. Dodao bi na ovo još jedan indetičan bas bin.


https://imageupload.io/g/7KKOxJO9od
[ zeoN_Rider @ 26.05.2021. 06:57 ] @
Prosto, iz miksera (čitaj samo jedan kanal) u prvi amp, iz njega u drugi i na drugom ostaje ne iskorišćen loop ulaz. E na njega turiš Sub i to je to!
[ mosfet BJT @ 26.05.2021. 09:10 ] @
Tipican audio lanac. Ili na nekim miksetama marke Yamaha ima poseban mono izlaz sa el.skretnicom bas za tu namenu. Kupujmo Yamahe! Ili iskoristi mono izlaz sa te tvoje mixete ako ga ima i tu vezi BB(Borisa Bizetica).
[ aleksandar.matic @ 26.05.2021. 11:14 ] @
Šta beše loop ulaz da li ja taj ulaz imam na samom pojačalu?
Hvala na odgovorima.

dakle x1 pojačalo snage nemam x2 snagaša.

TNX
[ zeoN_Rider @ 26.05.2021. 12:01 ] @
Citat:
aleksandar.matic: Šta beše loop ulaz?
Hvala na odgovorima.


I ti se baviš ozvučavanjem?!
[ mosfet BJT @ 26.05.2021. 12:49 ] @
A jeste mu i rekli kolega Zeon... Ako ne bude pazio, moci ce nesto i da sprzi ne daj boze od te skupe opreme a onda kuku leeleee.
[ zeoN_Rider @ 26.05.2021. 18:05 ] @
Ma neće, radiće mu to kako treba.
[ mosfet BJT @ 27.05.2021. 10:33 ] @
Videcemo... ostaje nam da se nadamo najboljem. Pokusacu opisno da mu sada objasnim. Dakle imas neki izvor zvuka cd player,mikrofon ili slicno njega ubodes u tu tvoju aktivnu mixetu u ulaze namenjene za to line in ili mic input. I onda teras dve pasivne kutije sa njom, onda nadjes gde su izlazi na mixeti gde pise MAIN OUT i tu ubodes snagas taj dodatni i iz njega opet u pasivne kutije. Onda imas aktivan bas bin koji ima u sebi sve potrebno da bi otresao bubrege. Imas dve opcije da ga snabdes signalom a to su line in ili speaker level in e ovaj speaker level in zaobidji u sirokom luku,jer su tu pali i malo ozbiljniji tonci. Dakle ides na bas bin u input A i B sa, tu imas dve opcije ili iz mixete recimo na MAIN OUT2 ili sa tvog snagasa ako poseduje THRU izlaz ili loop kako je neko spomenuo i to je to.
[ zeoN_Rider @ 27.05.2021. 11:24 ] @
Ma džabe pišeš, shvatio je on to već.
[ aleksandar.matic @ 28.05.2021. 11:53 ] @
Ipak mi je drago da ima ljudi koji poznaju materiju....
Čitam Vaše odgovre pa vi ste Dr Mr za ljude ovde kod mene koji se bave time....

Taj ulaz jedan ch1 na snagašu ubodem kabl iz min outa mikseta i onda ga sa dva kenona "pečujem" na ch1 i ch2 i snagaš tera i L i R stranu.... što znači da su ulazi u spoju ili linkovani ulaz... znači da mekano mogu se ubudem ch2 banana pa banonom u bas bin...pa link out u drugi bin.... i sve ok....

Izvinite na pravopisu...ali kapiram poentu....naravno necu koristiti Ne daj Bože izlaze za zvučnike na snagašu i sl )
[ zeoN_Rider @ 28.05.2021. 13:08 ] @
Citat:
aleksandar.matic.naravno necu koristiti Ne daj Bože izlaze za zvučnike na snagašu i sl )


Ne daj bože!