[ vojvoda1010 @ 31.05.2021. 10:11 ] @
Pozdrav,

treba da napravim statistiku word documenta iz foldera i ako ima subfoldera.

Kako?

Statistika treba da ukljuci:
- ime word documenta
- kreatora
- broj strana
- broj karaktera
- kada je ZAISTA kreiran
- kada je SVAKI PUT modifikovan,

da li moze i kako?

Moze i preko xls.
[ Jpeca @ 01.06.2021. 12:54 ] @
Većina ovih stvari može da se izuče iz builtinproperties documenta. Ali ne baš sve
Standardno se pamti samo zadnji save - dakle nema liste kad je sve dokument modifikovan, ako sam ne promeniš proceduru za Save pa upisuješ i to u neki Custom property
Ovo ZAISTA kreiran nisam siguran šta znači - možeš da izvučeš Date Created kako ga word i system vide.

Ovde imaš fukciju GetInfo koja koristi koristi funkciju ReadProp. GetInfo vraća string sa podacima koje možeš naći iz aktivnog dokumenta
Code:

Function ReadProp(sPropName As String) As Variant

Dim bCustom As Boolean
Dim sValue As String

  On Error GoTo ErrHandlerReadProp
  'Try the built-in properties first
  'An error will occur if the property doesn"t exist
  sValue = ActiveDocument.BuiltInDocumentProperties(sPropName).Value
  ReadProp = sValue
  Exit Function

ContinueCustom:
  bCustom = True

Custom:
  sValue = ActiveDocument.CustomDocumentProperties(sPropName).Value
  ReadProp = sValue
  Exit Function

ErrHandlerReadProp:
  Err.Clear
  'The boolean bCustom has the value False, if this is the first
  'time that the errorhandler is runned
  If Not bCustom Then
    'Continue to see if the property is a custom documentproperty
    Resume ContinueCustom
  Else
    'The property wasn"t found, return an empty string
    ReadProp = ""
    Exit Function
  End If

End Function


Function GetInfo() As String
' Get information from the active document
'
  Dim info As String
  info = "Ime dokumenta: " & ActiveDocument.Name & vbCr
  
  PropVal = ReadProp("Author")
  info = info & "Kreator: " & PropVal & vbCr

  PropVal = ReadProp("Number of pages")
  info = info & "Broj strana:" & PropVal & vbCr
  
  PropVal = ReadProp("Number of characters")
  info = info & "Broj karaktera:" & ActiveDocument.Characters.Count & vbCr
  
  PropVal = ReadProp("Creation date")
  info = info & "Datum kreiranja:" & PropVal & vbCr
  
  
  PropVal = ReadProp("Last save time")
  info = info & "Datum izmene:" & PropVal & vbCr
  
  GetInfo = info
End Function



Dalje treba da u petlji otvoriš folder i otvaraš jedan po jedan word document i pozivaš ovu proceduru i štampaš ili upišeš u Excel ili šta god. Mislim da smo ovo sa petljom već imali negde, pa pokušaj da se sam snađeš.
[ vojvoda1010 @ 03.06.2021. 16:03 ] @
Hvala Jpeca.

Stavrno kreirani datum znaci kada je i zaista kreiran dokument a ne lazan datum. Naisao sam na par word documenta koja sam zapamtio kada sam ih radio ali on pokazuje neki drugi datum.

To sam imao i problem sa vib slikama. Npr neko mi direktno slika sa vib i ja skinem tu sliku kroz dva dana on pokazuje da je kreirana dan skidanja, a ne dan slikanja.

Primetio sam i kada u sreach sortiram da neki datumi su mi kasnije sortirani, iako znam da sam ga kreirao pre par dana. Sada da li moze biti slucaj kada npr. ja uzmem word document npr "sveska1" i kopiram ga "sveska1 - copy", koju preimenujem na "sveska2", ne zapamti datum kreiranja "sveske1", a ne "sveske2"???????
[ bokinet @ 03.06.2021. 21:04 ] @
DateCreated
docs.microsoft.com/en-us/office/vba/language/reference/user-interface-help/datecreated-property

Code:


    Dim fs, f, s

    Set fs = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

    Set f = fs.GetFile("c:\myfolderabc\myfileabc.txt")

    s = "Created: " & f.DateCreated

    MsgBox s

[ vojvoda1010 @ 19.06.2021. 15:38 ] @
Hvala bokinet
[ vojvoda1010 @ 26.06.2021. 08:42 ] @
Samo jos jedno pitanje:

znaci treba mi podatak kada je slika napravljena - slikana.

U pitanju je slika sa vibera.

Znaci ja koliko primecujem, da on mi daje datum kreacije ili datum kada je drugi korisnik poslao sliku na vib, ili kada je ja skinem.

Znaci mogu postojati dve varijante slikanja slike:
1. kada je direktno slikana sa kamere vibera - datum kreacije datum slikanja na viberu,
2. da je drugi korisnik slikao preko kamere telefona - datum kreacije slikanja sa telefona.
[ vojvoda1010 @ 26.06.2021. 11:41 ] @
Upravo proverio,

slika napravljena na telefonu 1 dana 18.6.21, postavljena na viber pa poslata telefonu 2 dana 18.6.21, telefon 2 prosledio telefonu 3 dana 26.6.21, datum kreiranja na telefonu 3 kada se skine 26.6.21 iako je slika napravljena dana 18.6.21
[ vojvoda1010 @ 26.06.2021. 11:56 ] @
to bi trebalo da bude: date taken, ali kada odem u propertes tamo nema toga podatka
[ bokinet @ 26.06.2021. 14:09 ] @
Neke stvari pomesane.

Izuciti EXIF
EXIF is short for Exchangeable Image File, a format that is a standard for storing interchange information in digital photography image files using JPEG compression. Almost all new digital cameras use the EXIF annotation, storing information on the image such as shutter speed, exposure compensation, F number, what metering system was used, if a flash was used, ISO number, date and time the image was taken, whitebalance, auxiliary lenses that were used and resolution. Some images may even store GPS information so you can easily see where the images were taken!

Primer site na kome se mogu iscitati EXIF podaci
www.exifdata.com

Preko programa kao sto je ACDSee i sl. se mogu iscitati EXIF podaci. EXIF podaci su u vecini slucaja pridodati slici kada se slikaju kamerom tj. dig. foto aparatom. Pojedini uredjaji imaju mogucnost da se to ne upisuje.

Imati na umu da se exif podaci mogu brisati menjati i sl. kao i sto se moze vrsiti promena atributa za file koji se ticu datuma kreiranja izmene i sl.- na primer iz Windows (Total) Commandera je to moguce.
Pomenuti Commander koliko se secam ima u plugin (dodatak) sa EXIF image metadata.

Dakle treba napisati kod koji podrzava citanje EXIF podataka tj. image metadata ako se ima potrebe da bi se deslo do tacnih podataka.
[ vojvoda1010 @ 07.07.2021. 17:19 ] @
Probao ali izgleda da izvorno nema taj podatak lada prebacim na racunar. A na tom telefonu ima. Tako i da sam zbunjen