[ Java Beograd @ 03.06.2021. 11:57 ] @
Deluje mi zanimljivo i nadasve povoljno:
- neograničeni minuti, poruke i 1GBy interneta za 900 din i bez obaveze!

Alternativa kod Lelekoma, Lelenora: znanto skuplje, sa 24 meseci vezivanja. A1 da ne pominjem, oni tek nude nebuloze!

Pa se nešto pitam, jel ima neki catch? Kakva su iskustva?
[ Java Beograd @ 03.06.2021. 12:00 ] @
Ako dobijem ovih 100 GBy "uz prenos broja", to znači da imam dodatnih 2 GBy narednih 50 meseci.
[ Living Light @ 03.06.2021. 12:00 ] @
1Gb neta?

pa sa tim ne možeš ni dnevnik u pola 8 da pogledaš.
[ Java Beograd @ 03.06.2021. 12:02 ] @
Meni mobilni internet i ne treba previše, osim da pogledam tek pristigli email ako sam na ulici, i da eventualno, neznamnija, odgovorim na Viber / WhatsApp poruku
Svugde gde boravim, uglavnom sam povezan na WiFi

Dnevnik u lapo osam svakako neću da gledam na ulici preko mobilnog neta.
[ Java Beograd @ 03.06.2021. 12:04 ] @
Nije mi jasno ovo "100% više neta uz redovnu onovu"
[ Living Light @ 03.06.2021. 12:17 ] @
u stvari kad pogledam,
ni mni ne treba nešto puno Gb,

pogledam ES, to ne vuce puno,
ne fejzbučim, to ne volem,
viber ide sa WI-Fi ,
da pitam kako je u kum u kanadi,
da pitam pitam drugog kuma kako je u Minhenu,

i šta ce mi više,

A što mrzim kad se ne skidaju sa FB-a u radno vreme sa firminim telefonom?!
zamisli...

Ne kažem da je ovo aušvic, možeš da pogledaš šta ima novo i u radno vreme,
ali bato, da minutima, satima buljiš i fejzbučiš u radno vreme,
to ne može, i nije fer prema firmi koja te hlebom hrani.
[ Java Beograd @ 03.06.2021. 12:35 ] @
Sad sam komunicirao korisničku podršku.

Jbt, kredit uplaćujem na trafici ili pošti. WTF, u poštu nisam ušao godinama. A trafike nemam nameru da tražim po gradu.

Alternativa: unesem broj kartice, pa oni sami skidaju, automatski. Ni to mi ne odgovara. 'Oću ja da platim, online, kad ja hoću, da skidanje para bude pod mojom kontrolom.
[ Living Light @ 03.06.2021. 12:41 ] @
ceo taj oglas mi je primamljivo sumnjiv,
izgleda da i oni imaju pametnog marketing menadjera.

pola sata dok ih dobiješ,
a onda sve što pitaš ne može.

jbg, niko nas ne tera...
[ Milan Kragujevic @ 03.06.2021. 12:43 ] @
@Java Beograd Pa ne, možeš da uplatiš kredit, ali ako ti je aktivan Freepaid onda će ti pojesti pare za obnovu paketa. Možeš da povežeš karticu da samo skida ILI da dopunjavaš online preko drugog formulara na sajtu - ne aplikaciji, i tu onda ne čuva karticu i nema automatske obnove. A boga mi možeš i da odčekiraš automatsku obnovu kad kupuješ paket.

@Living Light Pa kome je malo 1 GB neka uzme paket sa 10 GB po promociji ima 20 GB, razlika u ceni je 400 din između najvećeg i najmanjeg paketa, paket sa 20 GB i NEO sms+min kod drugih operatora košta ... pa, kod Telekoma je 2000 din Omorika 2 sa 15 GB, a kod Telenora imaš 12 GB za 2100 din, a kod A1 imaš 3GB za 1300 din i druge pakete bez telefona.

>Nije mi jasno ovo "100% više neta uz redovnu onovu"
Dokle god obnavljaš paket tj. ne pustiš da ti isteknu GB, prenose ti se nepotrošeni GB večno + dobijaš 2x količinu GB svakog meseca u odnosu na to koliko ide u paketu obično. Dakle paket od 900 din umesto 1 GB ima 2 GB.
[ Living Light @ 03.06.2021. 12:56 ] @
Milane, sve je to marketinški bajno-sjajno, ali...

Tako i ja prenesem broj u drugu kompaniju,
nagrade me žestoko, toliko da nije ni trebalo,

Nazovem ženu da pitam imamo li kuci hleba, mleka i rakije :-)
Razgovor je trajao 1 minut i 5 sekundi.

Tako su me ošađavili za taj razgovor od minut i kusur, nešto tipa ovako:

-Uspostavljnje veze....50din,
-Svaki zapoceti minut sa drugom mrežom 49din
-Obracunali 2 minuta, to je ~100din, +50 din uspostavljanje veze.
Znaci uši mi rastu brzinom 150din i minuti.

Pa ja sam vec hleb i mleko platio njima a sad treba i sebi još to isto u radnji.

Otkacio sam ih u prvoj krivini.
[ Java Beograd @ 03.06.2021. 13:01 ] @
@Milan
Ja bih hteo sigurnost korišćenja mobilnih usluga, nešto kao "postpaid".

Dakle, kad i kako da uplatim tj. uplaćujem kredit da bi mi Freepaid bio sve vreme aktivan? Ne bih želeo da se desi da freepaid bude neaktivan, i da izgubim benefite, ili nedajbože ostanem bez mobilne telefonije.

Šta ako zakasnim sa uplatom kredita?
[ Milan Kragujevic @ 03.06.2021. 13:15 ] @
@Java Beograd

> Šta ako zakasnim sa uplatom kredita?

Poništi ti se kredit. Nemoj da kasniš ili uplati kredita za 2 dopune.

> Ja bih hteo sigurnost korišćenja mobilnih usluga, nešto kao "postpaid".

Uzmi onda postpaid kod drugog operatora.

@Living Light Nemam šta da kažem zato što ništa nisi rekao. Ovo je prepaid, bukvalno ako ti se ne sviđa nemoj da koristiš lol
[ Living Light @ 03.06.2021. 13:19 ] @
Šta ako zakasnim sa uplatom kredita?

Mislim da im je to jedan od mnoštva iznenadjenj.
Samo trljaju ruke.

Milane, u pravu si.
Ja sam hteo da kažem ali sam to glupo napisao.
Priznajem.
[ gilopile @ 03.06.2021. 13:29 ] @
Java, mislim da dobijes sms sa obavestenjem, tipa, da usluga istjece u ponoc.
Ili sibni u podsetnik pa aktiviras poslednjeg dana i sve ti lepo prelazi.

Mada nije greda i ako zakasnis, jer nisi veliki potrosac, stoga vragu briga, nagomilace se ponovo.

Meni je isti vrag da li za 7 dana imao 1,000,000 min ka svima ili 50.
[ Milan Kragujevic @ 03.06.2021. 13:56 ] @
Pa ako ste zaboravni dopunite 2000 din ako vam paket košta 1000 din i onda svaki mesec po 1000 din i uvek ćete imati za obnovu, a aktivirajte automatsku obnovu BEZ KARTICE. Dopuna karticom i automatska obnova karticom su skroz odvojene stvari. A ako nećete da im dajete pare unapred onda povežite karticu i stavite automatski da skida svakog meseca cenu paketa. Ako nećete ni to onda stavite u kalendar ili nemojte da zaboravljate. A ako nećete ni to, e onda uzmite postpaid kod drugog operatora gde ako ne platiš budeš tužen.
[ calexx @ 03.06.2021. 14:32 ] @
Citat:
Java Beograd:Pa se nešto pitam, jel ima neki catch? Kakva su iskustva?
Nisam koristio a nisam se ni potrudio da protumačim ponudu jer trenutno koristim nešto drugo ali iz priča sa nekih drugih foruma je ponuda vrhunska, odličan paket ili šta već, dovoljno svega za manje para nego kod drugih i slično. Lako se doda ono što ti nedostaje, mnogi ga stavljaju ispred svih ostalih.

Više o tome bi mogao da napiše kolega poglavica ali vidim da se odavno nije javljao.

Ja ću ovih dana da razmišljam o tome jer sam potrošio neke pare koje su bile avans na mts pa ću ili neku Omoriku ako pregovori dobro prođu ili ostajem na zmajčeku uz razmatranje globaltela.

edit: Sad sam pogledao, mislim da mi srednji paket sasvim odgovara, za 1.000 mesečno neo pozivi i poruke uz 8GB interneta, plus 100GB poklon ako prenesem broj, a svakako ću to da uradim kad smislim koji od postojećih. ;) Mislio sam da uzmem O1 ali bih tamo uz pregovore mogao da dobijem neki popust i onda bih teoretski mogao da dođem do slične ponude ali uz ugovornu obavezu. A možda ovo napišem i kada zatražim povoljniju ponudu od mts-a pa ako se izjednače, UO i nije neki problem.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 03.06.2021. u 15:51 GMT+1]
[ Living Light @ 03.06.2021. 14:48 ] @
ljudi, ja na 063 malo malo trk na kioks (kiosk)
Garant potrošim 3000-3500 mesecno.

nemate dovoljno dopune!
________

Juliška isto na 063, znači ista kuca,
skupila 68Gb nečega i par miliardi minuta ka svim mrežama.
Neki paket prenesi.
Ona uopšte ne piše SMS, kaže nema živaca, ima dovoljno minuta i okrene koga hoce.

Moracu neki paket i ja. Nemam para za bacanje.
____
kad sam bio u bolnici, decko pored mene uplati 10Gb i stuce ga za 2 dana.
I šta sad? Nema neta, a? Nema.
[ gilopile @ 03.06.2021. 14:57 ] @
Living, ma aktiviras totalno sve 50% i uzivas.
Meni je 100 din 7 dana 125min ka svima i 1GB + 1000 sms i to se sve prenosi.

Izadje 400-500 din mesecno i uvek imas da zoves koga hoces, viber...

A bez paketa 100 din ne mozes ni jedan normalan razgovor obaviti.
Ko cesto zove i malo mu ovo, onda ok 1000 din neograniceno i cao.
[ Living Light @ 03.06.2021. 15:05 ] @

Ali to totalno sve, mislim da ne može bez ugovora.
možda grešim...
[ gilopile @ 03.06.2021. 15:12 ] @
Moze odredjen broj min ka svima. Ne mora ugovor.

Skini moj telenor aplikaciju i vidi sta ti nude od paketa.
Mozes i *111#
Danas je suludo da nemas aktiviran neki paket.
[ blaki @ 03.06.2021. 16:49 ] @
Citat:
gilopile: Living, ma aktiviras totalno sve 50% i uzivas.
Meni je 100 din 7 dana 125min ka svima i 1GB + 1000 sms i to se sve prenosi.

Izadje 400-500 din mesecno i uvek imas da zoves koga hoces, viber...

A bez paketa 100 din ne mozes ni jedan normalan razgovor obaviti.
Ko cesto zove i malo mu ovo, onda ok 1000 din neograniceno i cao.


I ja sam mišljenja da je ovo najbolja opcija za nas koji umereno razgovaramo, a treba nam i internet povremeno. Ponukan ovim mojim, također dobrim iskustvom u Telenoru, aktiviram ženi sličan paket na Telekomu jer ima njihov broj i gle čuda ona zovne mamu na fiksni kad oni skinu od para van paketa? Ja popizdio. Odem do njihovog Centra za podršku - kažu, gospodine, FIKSNA telefonija nije naša MREŽA, normalno da smo vam skinuli pare za poziv. Ja popenio. Čija je rekoh, Telenorova, SBB-ova, VIP-ova, Sorošova............ Mala ćuti k`o zalivena. Znam nije ona kriva što se razni polupismeni menadžeri utrkuju smišljajući načine kako da otmu pare. Tako da čuvajte se ovih gov..ra.

Telenorci su, po meni, ipak OK, s tim da i kod njih morate dobro čitati i nije zgoreg i pitati, šta su mislili i šta su rekli, kod definisanja pojedinih paketa (mislim samo na Prepaid pakete, Postpaid ne koristim niti ću ga, mislim, u životu koristiti).

[Ovu poruku je menjao blaki dana 03.06.2021. u 17:59 GMT+1]
[ gilopile @ 03.06.2021. 17:06 ] @
Vidi, ovo totalno sve 50% dobijes recimo 125 min ka svima, sto znaci sve mreze ukljucujuci i fiksne.
Tako ja i gledam na ovaj paket 125 min i cao, a to sto ima i 1000 min u telenor mrezi mi ionako nista ne znaci jer se pre tarifira ona prva ka svima, bez obzira da li zvao telenor.

Tek kad se potrose ti min ka svima mozes koristiti tih 1000 ka telenor...

Paket je boli glava, 400 din i miran si mesec dana sa netom i pozivima ka svima.
[ blaki @ 03.06.2021. 17:16 ] @
Citat:
gilopile: Vidi, ovo totalno sve 50% dobijes recimo 125 min ka svima, sto znaci sve mreze ukljucujuci i fiksne.
Tako ja i gledam na ovaj paket 125 min i cao, a to sto ima i 1000 min u telenor mrezi mi ionako nista ne znaci jer se pre tarifira ona prva ka svima, bez obzira da li zvao telenor.

Tek kad se potrose ti min ka svima mozes koristiti tih 1000 ka telenor...

Paket je boli glava, 400 din i miran si mesec dana sa netom i pozivima ka svima.


Imam utisak kao da si meni odgovorio. Nema potrebe , ja to znam, koristim upravo taj paket, citiram: "Ponukan ovim mojim, također dobrim iskustvom u Telenoru......."
[ whitie2004 @ 03.06.2021. 21:10 ] @
Koliko dugo treba da obitavas na Telenoru da ti otvore ove opcije? Ne uspevam da nadjem podatke na netu ...
[ pctel @ 03.06.2021. 22:23 ] @
Citat:
Living Light:
1Gb neta?

pa sa tim ne možeš ni dnevnik u pola 8 da pogledaš.

I ja bas to pomislih, deluje mi totalno neverovatno da je to nekom interesantna ponuda. I to me samo za nas,ljude sklone informacionim tehnologijama, nego jutros pricam sa jednim penzionerom, kaze odavno izbacio iz upotrebe poruke i pozive, samo internet se koristi za komunikaciju, kod telenora 12gb 1000 din.
[ gilopile @ 04.06.2021. 04:24 ] @
Citat:
whitie2004:
Koliko dugo treba da obitavas na Telenoru da ti otvore ove opcije? Ne uspevam da nadjem podatke na netu ...


Mislim da te sve pakete imas, samo ce vremenom da ti smanjuju cenu kada budes aktivirao.
Vreme ne znam kada ce da spustaju.
Jednom sam i pitao podrsku na koju foru se kreiraju paketi i cene i nisu mi dali nikakav konkretan odgovor.

Na glanc novoj katici 063 cena sve za 50% je bila 250 din,
a na kartici koja je stara nekoliko meseci i samo povremeno uplacivan manji iznost radi odrzavanja iste, cena istog paketa je 100 din.
Na nekoj 3. kartici staroj par godina je 125 din...

Meni je 100 din vec godinu, godinu ipo dana, redovno aktiviran.
[ ademare @ 04.06.2021. 10:24 ] @
@ whitie2004

Telenor iz nekih svojih razloga , ne zeli da pise detaljno o tome na Internetu .

Samo pise 7-mo dnevni dodaci bez detalja . To je neka njihova odluka .

Posle par linkova , takodje jos samo pise da je ponuda individualna , sto znaci da nije ista za sve . Takodje nije poznato unapred , vec tek kada instaliras aplikaciju .
[ gilopile @ 04.06.2021. 10:40 ] @
A najbolja im je ona, paket sa neogranicenim internetom slova metarska, a ispod negde jedva vidljivo pise 50 ili 100GB.
Kada to potrosis i dalje imas net, samo brzinom dialUP-a.
Sve regularno i po propisima.
[ whitie2004 @ 04.06.2021. 14:45 ] @
Ma znam @ademare, Pitanje bilo retoricko. Izneto ovde kao vrlo povoljno i optimalno a ne spominju se neke sitnice .... :-)

Evo ja vam preporucujem da preko nekog lika u MUPu nabavite vrlo povoljnu ponudu za mobilni broj. Samo to je individualno. Treba da vam je neki rodjak tamo, da ne pomisli da ga zahebavate i da ne pozeli svoj % .... Nije poznato unapred kako ce se dati MUPovac ponasati !
[ calexx @ 04.06.2021. 18:50 ] @
Sve u svemu, svako bira ono što mu je potrebno. Nekome je dovoljno 100 minuta mesečno i 1GB, nekome je obaveza neo za razgovore i mnogo gigabajtova.

Par godina koristim Zmaja za 999 kinte (200min i 200 SMS plus 10GB) a pored toga i zzzuper sa 100 min/sms za 300. Najčešće dovoljno ali se ipak dešavalo da mi zafale minuti. Zato će moj sledeći izbor da bude obavezno neo razgovaranje (iako ću verovatno često da budem i ispod 200 ali ako bude neo, onda možda i mnogo više) i solidno gigabajta. Od pomenutih 10 na Zmaju sam uglavnom koristio 2-3 ... mada sam sve to trošio sa kontrolom.

Omorika 1 je na donjoj granici, daju 3GB za 1.399 pa je Globaltel sa srednjim paketom (8GB plus 100GB ako prenesem broj za 1.000) pa još i bez ugovora bolja opcija. Ako ne valja, lahko ga zaboravim. Napisaću mejl mts-u sa pitanjem da li imaju odgovor za ovu ponudu pa ako dodaju koji GB uz O1 i daju bolju cenu ili daju nekoliko meseci fraj onda možda i to uzmem. Svakako nije loše da probam Globaltel jer nema obaveze.
[ gilopile @ 07.06.2021. 07:12 ] @
Calex, totalno sve 50% je 100 kinti 125 min ka svima i 1GB 7 dana.
Ako ti je malo aktiviras cim potrosis i opet dobijes isto ili se sve zbroji. tj prenese ukoliko je unutar tih 7 dana.
Za par aktivacija se nakupi toga da ne mozes da potrosis.
Za mesec dana lako nakupis da si posle miran i da `lezis` na telefonu.
Realno dovoljno za neko normalno koriscenje. 2h razgovora je to ka svima 7 dana.
Ja se ubih zvajuci bar 5 poziva dnevno i nije mi se jos desilo da srajbim sve minute, uglavnom pola ostane.
1GB je vise nego dosta za surf, Viber. Sve osim video strima za 7 dana.
Svuda imas wifi, a ovo da se nadje u nekim situacijama gde nema...

Rodjak ima neki paket valjda 600min ka svima 5gb al placa debelo vise nego meni sto izadje 400 din za mesec dana.

Isto mu se prenosi i nakupio 20,000 min ka svima...
I pitam se koji ce mu.
Isti k imao 200 ili 200,000 ka svima.
Ako radis kao sekretarica ili u Aks, onda 999 din neograniceno i cao.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 07.06.2021. u 08:22 GMT+1]
[ Java Beograd @ 07.06.2021. 07:52 ] @
Potvrdio bih ovo šta @gilopile piše, sa drugog aspekta

"Neograničeni minuti i poruke" su zapravo jedna velika marketinška laž i iluzija. Jer, verujem da bar 3/4 ljudi nije u stanju da premaši, po mojoj proceni, oko 300 minuta mesečno.
Postoji možda oko 10% onih kojima treba možda 600 minuta. A ovima kojima zaista treba neograničeno - e za njih nije dozvoljeno!

Što reče gilopile "ja se ubih zvajuci bar 5 poziva dnevno" - slično i ja. Svakoga zovem sa mobilnog, razgovaram sasvim opušteno, i ne pređem 200 minuta.

A, posebno pokvarena fora svih operatera je da "neograničeni minuti i poruke" zapravo nije dozvoljena (!) call centrima, dostavljačima i onima kojima to zaista i treba.

Dakle, gnusna prevara i pokvarenjaštvo, zrelo za sud: "neograničeni minuti i poruke - ali ne i stvarno"
[ gilopile @ 07.06.2021. 08:14 ] @
Java, pa da.
Svi paketi i tarife vrlo mudro osmisljeni da uglavnom platis vise nego sto realno mozes da potrosis.

Recimo, zasto nema paket da je 50 din 7 dana 50 min ka svima?
Ili 30 din 30 min sto je itekako dovoljno da obavis 20 razgovora sasvim normalno. Pod normalno mislim ono 2 min poziv i cao, sve ostalo je vec druga prica.
Ili 125 min 100 din mesecno...
Eeee :)
Napisah gore, ono neograniceno min i net tipa 3500 din, a dole malim brojkama u zagradi 50 ili 100GB.
Da, neograniceno u smislu da neces ostati bez neta kad potrosis tih 100GB, imaces 64kbps posle toga, al imas i to jeste neograniceno. Marketinski trik i sve regularno.
[ Milan Kragujevic @ 07.06.2021. 09:16 ] @
@Java Beograd

Pa ja redovno probijem 1500 minuta na Telekomu a ne koristim to u svrhe bilo kakve delatnosti, tako da eto.

maj 2021.


jun 2021. (na dan 07.06.)


Imam tarifu i može mi se. A ne mogu da me u'vate zato što ja, iskreno, ne kršim Opšte uslove.

Istu stvar sam radio i u Globaltelu, i Telenoru pre toga, tako da ne vidim situaciju da su toliki minuti potrebni samo call centrima i kuririma. Postoje i ljudi sa dugačkim jezikom jednostavno.
[ Java Beograd @ 07.06.2021. 09:27 ] @
Svaka tebi čast, zemljače, ali ja se unervozim kad razgovaram duže od 4-5 minuta.

Nisam gledao statistike, ali duboko sam uveren da bar 90% mojih razgovora traje onaj fiksni minut, tj. traje desetak sekundi, ali se računa kao minut.


[ Inicijator @ 10.06.2021. 22:45 ] @
I ja sam planirao da jedan prepaid broj u Telenoru koji koriste moji prebacim u Globatel.

Sada sa nekim akcijama taj Telenor Prepaid ispada u toku jednog meseca 1600 (4x400 dinara).
Jedino sto me je navelo da jos malo istrazim i da se ne zalecem odmah jeste kada sam saznao da je vlasnik ruzicasti, ako je to istina.
[ calexx @ 07.03.2022. 19:27 ] @
Kad je već reč o Globaltelu, da pitam ovde. Imam jedan 063 broj koji sam davno prebacio u Vip mrežu i koristio neko vreme. Sada sam hteo da prebacim taj broj u Globaltel ali se nešto usporilo pa sam ih pitao i dobio odgovor:
Citat:
Vaš trenutni operater je kao razlog odbijanja naveo ‘’broj privremeno isključen iz mreže davaoca broja’’ odnosno broj nije aktivan.
Iz ovoga mi liči da su tražili prenos broja od Yettela a ne od A1 ako u odgovoru piše da je broj isključen iz mreže davaoca broja.

Čiji je taj broj, Yettlov ili moj? Da li sada ne mogu da ga prebacim iz A1 u treću mrežu?? Inače je broj aktivan, uredno registrovan na moje ime što su mi potvrdili u poslovnici, jedino što je kredit istekao pre neki dan ali mi je bzvz da sada uplaćujem i bacam pare.

Ratel kaže i:
Citat:
Pretplatnik koji je izvršio prenos broja ne može da ponovo traži prenos istog broja u periodu
kraćem od tri meseca od dana kada je izvršen prenos tog broja između operatora.
što znači da broj može više puta da se prenosi.
[ Milan Kragujevic @ 07.03.2022. 19:32 ] @
Status broja možeš proveriti na http://prenesibroj.rs/

Ukoliko je broj u mreži A1, proveri sa njima da li je broj aktivan i da li ne postoji neka zabrana na ime vlasnika broja (npr. dugovanje za neki drugi broj tj ugovor, ili je korisnik broja na black listi pa sistem odbija prenos).

Ukoliko je broj u Yettel-u, onda treba proveriti sa A1 da li su suspendovali broj i vratili ga matičnom operatoru numeracije 063, ili je matični operator zatražio taj broj nazad iz nekog razloga.
[ calexx @ 07.03.2022. 19:39 ] @
To je provereno, lepo piše da je broj u mreži operatera A1. U subotu sam išao u A1 poslovnicu da pitam, broj je uredno registrovan na moje ime i nema nikakve prepreke da bude prebačen. Jedino što sam hteo da pitam je da li je obavezno da broj bude u mreži davaoca broja što je za 063 Mobtel/Telenor/Yettel ili može da bude i u mreži davaoca usluge.
Pretpostavljam da u Globaltelu rade amateri koji misle da je 063 broj obavezno Yettelov pa su napisali
Citat:
Vaš trenutni operater je kao razlog odbijanja naveo ‘’broj privremeno isključen iz mreže davaoca broja’’ odnosno broj nije aktivan.
po čemu mi deluje da su pitali pogrešnog operatera.
[ Milan Kragujevic @ 07.03.2022. 19:43 ] @
Ne mogu da pitaju pogrešnog operatora zato što se to sve radi preko RATEL-ovog sistema za MNP, pri čemu se i proveravaju uslovi. Ja sam prebacivao broj iz Yettel-a u A1 pa u Yettel pa u Telekom pa u Globaltel pa nazad u Yettel i onda opet u Globaltel (imao sam problem sa prijemom SMS poruka iz inostranstva, nisam prestao sa prebacivanjem broja kroz mreže dok nije proradilo konačno - uvek na prepaid sam prebacivao), tako da iz ličnog iskustva znam da Globaltel-ovci znaju da urade prenos broja koji nije u mreži kojoj pripada numeracija.

Najbolje da pošalješ mejl Globaltel-u, da provere situaciju. Ne isključujem mogućnost da su zabrljali, ali isto tako je možda i A1 zabrljao.
[ calexx @ 07.03.2022. 20:09 ] @
Odmah sam im odgovorio, napisao sam još u prvom mejlu pre desetak dana da broj 063 ide iz A1 mreže, to sam izabrao i kada sam popunjavao ono za prenos broja a u subotu su proverili u A1 poslovnici, kažu da je sve u redu sa njihove strane i broj može da se prenese.

Ne znam onda kako da protumačim da je operater naveo da je broj privremeno isključen iz mreže davaoca broja. Jeste, broj je isključen iz Telenor mreže i aktiviran u Vip mreži, davaoc broje je svakako isključio broj iz svoje mreže ali to nema nikakve veze.

Sad čekam njihov odgovor pa ako su stvarno pitali A1 (recimo da mislim da je 25% šanse da je bilo tako) onda sutra idem da proverim. Ne znam kako bi zabrljali, broj je aktivan ali bez kredita, ne bacaju mi se pare sada. Normalno radi provera stanja u A1, nema nikakve smetnje.

Mislim da su ipak po automatizmu pitali Yettel a ovi odgovorili kako jeste. Jbg, nepouzdano sa koje god strane da je razlog.
[ Milan Kragujevic @ 07.03.2022. 20:14 ] @
Davaoc broja u ovom slučaju je A1, a privremeno isključen broj znači da je broj neaktivan, odnosno da su mu blokirani odlazni (i možda dolazni) pozivi.

Ne verujem da su pitali Yettel, radi se sve preko sistema RATEL-a, ne šalju oni to mejlom nekoj šalteruši.
[ calexx @ 07.03.2022. 21:45 ] @
Ne znam tačne termine, da li je davaoc broja onaj ko ima te brojeve od starta ili onaj na čijoj su mreži. Ako je broj kod mene i dalje aktivan, ako mogu da ga normalno pozovem ali ne mogu da zovem sa njega jer nema kredita, ako mi u A1 poslovnici kažu da je sa brojem sve u redu i da nema problema za prenos, onda mi nije logično da je A1 odgovorio da je broj isključen. A sasvim mi je logično da bi takav odgovor dobili od Yettela jer je broj stvarno privremeno isključen sa (njihove) mreže.
[ bordzija @ 07.03.2022. 21:45 ] @
koristim ih već oko 5 meseci i utisci su onako stim što sam ja uzeo novu karticu i planirao samo đubretom da plaćam znači totalno free. Ide nekako problem su reciklomati koji jedva rade ili nikako. Imam ih 3 u okruženju i uvek neki radi. Pratim pogledam nekoliko puta dal se povećava broj flaša i onda prošetam i usput svratim u prodavnicu. Recimo reciklomat na cvetnom trgu radi jednom mesečno pola dana recimo. Valjda je prometno i stalno bi bio pun pa su se oni dosetili i reciklomat izbacuje flaše ne prima ništa. Na komentar što je neispravan sam dobio vrlo bezobrazan odgovor šta hoćeš šta si ti napravio u životu. Dakle za 200 dinara razlike koliko košta u telekomu neograničeno pozivi ja se nebi smarao sa ovim šabanima.

E sad ono što vas zanima. Uglavnom ide preko A1 mreže (virtualni operater) ima manjih problema po zatvorenim podzemnim prostorima (recimo IDEA u podzemnim prolazima mi radi tek od skoro) dok sam bio u vipu njet.
Uspostava poziva zna da potraje i 10-15 sekundi! Zavisi koliko su mreže opterećene. Čim je špic tj preopterećeni predajnici globaltel gubi bitku opet verovatno po hijerarhiji ugovora ili uplaćenih sredstava korisnici ostaju nedostupni. Mada je to jako retko sećam se nekada kada je vip tako radio, pola godine sam bio nedostupan u svom stanu u centru bg a signal ful.

Internet radi odlično mada ja to slabo koristim a i gde god sam ima wifi koji se automatski prenose šifre u svaki nov telefon.

Imam dve kartice ovu sam reciklažom punio prvo po 500 din (150 min i 4 gb interneta) pa pošto mi je to mnogo sad sam stavio 300 din (50 min i 1 gb) kako imam stalno 10 gb interneta i 3 h razgovora. Po potrebi može da se aktivira šta vam padne napamet. Prvo mi je bila zamisao da reciklažom imam neki internet za nadzor i automatizaciju u vikendici pa sam iz radoznalosti ovo uzeo.

Ono što je mene iznenadilo đubretom može i parking servis da se plati

E sad ono za kirjanje kao što sam ja, posle isteka od 3 meseca stiže poruka da vam je istekao period korišćenja i da ćete moći samo da primate pozive. Posle 7 dana vam brišu sav neaktivirani kredit od reciklaže ali ako je aktivan paket on se ne poništava. Dakle posle trećeg meseca sačekajte sa nulom i aktivnim paketom, kada vam obrišu sve sa računa onda opet nastavljate sa reciklažom i tako možete do beskraja.

Ono što je isto zanimljivo mada ja ne gledam tv - imate godinu dana besplatno sve bitnije tv programe u globaltel aplikaciji a i one pink šit dodatne.
[ calexx @ 07.03.2022. 22:06 ] @
Uopšte ne planiram da mi broj bude jedini, ostaju svi prethodni u funkciji, barem za prijem servisnih SMS poruka a i kao veza sa mts bankom. Te probleme koje si imao sa đubretom ne možeš da imaš u istoj priči o 200 dinara razlike jer niko ne daje minute ili bilo šta za đubre. Nažalost, u ovim krajevima nema reciklomata pa i ne razmišljam o tome. I nije 200 razlike, osim ako se dobro cenkaš pa ti daju neki popust. Onda može da bude bolje ... ali se ja ni na pijaci ne cenkam. Trenutno je akcija da se za 888 dobije neo paket plus opet 200 giga poklon i 8 giga redovnog interneta. Ko nudi i blizu toga?

Koristim zmajčeka bez UO i skoro su me zvali da potpišem jer možda uvedu da se bez UO naplaćuje veća cena. Zato sam opet pogledao šta se nudi i izabrao ove. Na novom zmaju mi nude da umesto 200 minuta dobijem 250, a ja potrošim 70-90, da umesto 200 poruka imam 250 a ja napišem 1-7 mesečno i pristojan internet. Globaltel za te pare nudi neograničene minute i poruke i 8 giga interneta mesčno plus 200 giga za prenos broja i sve se neograničeno prenosi.

Meni svakako ne znači ništa 250 umesto 200 a naročito neograničeno. Zato planiram posle mesec, dva da pređem na one sitne pripejd pakete (mada je sve u osnovi pripejd) sa manje minuta i manje interneta. Zašto da plaćam 250 minuta ako koristim 70? Ovako pređem na paket sa malo više minuta, prenošenjem uštedim pa pređem na paket sa manje minuta. I tako redovno, svakog meseca prođem sa računom 300 ili 500 umesto sa 1.000.

Ako se pokaže loše, ako mi bude zasmetalo, nema UO i sutra odem i sklopim novu UO gde god hoću. A do tada malo uštedim.
[ bordzija @ 07.03.2022. 22:56 ] @
Dva meseca uzmeš po 500 pa posle skineš na 300 kao ja što radim. U suštini mnogo dobra stvar teoretski gledano a u praksi danas jedno sutra drugo. Ja se ne vezujem za postpejd ugovore nikome ne dajem broj samo pripejd koji furam isti 20 i kusur godina. Promeniš provajdera bez razmišljanja dal si nešto zakačio na taj br neki servis nešto. Ćao zdravo.

Uzmi 2x500 a ostalo 300 jedino kažem ako ti smeta čekanje da se uspostavi veza. To jedino nervira.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 08.03.2022. u 00:07 GMT+1]
[ calexx @ 07.03.2022. 23:25 ] @
Otprilike tako planiram, mada ću da vidim posle prvog meseca sa 500 da li će da mi pretekne dovoljno ali svakako postoji izbor. Mislim da bar dvojica drugara koje povremeno zovem imaju Globaltel a i ubediću još neke pa aplikacija može da sačuva još minuta. Čini mi se da sam danas čekao koju sekundu kad sam zvao drugara a juče preko aplikacije nije bilo čekanja. Ma briga me, nigde ne žurim.
Citat:
Milan Kragujevic: Davaoc broja u ovom slučaju je A1, a privremeno isključen broj znači da je broj neaktivan, odnosno da su mu blokirani odlazni (i možda dolazni) pozivi.
Kad malo razmislim, smeta mi forma poruke koju su mi poslali. Zašto je trenutni operater naveo da je broj privremeno isključen iz mreže davaoca broja? Zašto nisu samo odgovorili da je broj isključen i nije aktivan? Po poruci mi deluje da trenutni operater i davaoc broja nije isto i da je A1 javio da je broj isključen iz Yettel mreže, što mi deluje čudno i zbog čega se i raspitujem o pravilima prenosa broja.
Svakako će ujutru da mi odgovore ko je ovde koga i zašto pa ću da dobijem odgovore na pitanja. A ionako opet idem do grada pa mi je A1 usput.
[ bordzija @ 07.03.2022. 23:45 ] @
Ja sam pre imao 100 min i nisam koristio ni 20 a sada koristim oko 100 minuta gore dole :D
[ calexx @ 08.03.2022. 12:21 ] @
I dalje gluvi telefoni, Globaltel mi javlja da su od A1 dobili info da je broj isključen pa pitaju da li sam dobio potvrdu od A1 pa da ponove zahtev. Sada sam napisao mejl A1 podršci da vidim ko ovde koga ... i jednima i drugima sam ponovio da je broj aktivan i da mogu da me pozovu da to provere.
Sačekaću još malo odgovore pa ću da razmislim da li imam još posla u gradu, nešto mi se ne izlazi na ovu ladnoću. ;)

Ništa od ovoga nije ispunjeno.
[ Milan Kragujevic @ 08.03.2022. 12:40 ] @
Naravno da jeste ispunjeno ako je A1 dostavio odgovor, citiram, da je: broj nepostojeći, privremeno ili trajno isključen iz mreže davaoca broja.

A1 je pogrešio. Mislim da je problem što ti broj nema kredit i samim tim su mu onemogućeni odlazni pozivi.

Obrati pažnju da je operator davaoc broja u procesu prenosa A1 a operator primalac broja Globaltel. Yettel nema apsolutno nikakve veze sa tim, osim što održava centralni registar prenetih brojeva numeracije 063, kako bi mogao da odgovara na All Calls Query za pozive ka toj numeraciji.
[ calexx @ 08.03.2022. 13:23 ] @
Kao što često napišem, po firmama rade ljudi koji nemaju pojma sa poslom pa ni sa temom a za nas koji nešto znamo nema mesta. Valjda A1 zna šta znači da je broj isključen iz mreže. To svakako nije broj koji nema kredit pa ne može da poziva. Pa ja imam još nekoliko brojeva koji nemaju kredit ali kartica je važeća i nije isključena. I taj A1 iliti Vip je preneo taj broj iz 063 mreže kada nije bilo kredita na njemu.

Sad sam proverio na 1234, kažu da nemam odlazne pozive i da karticu mogu da aktiviram uplatom kredita. Da li je moguće da traže pare pa da je priznaju kao aktiviranu?? Kako je kartica neaktivna ako mogu da primam pozive? Da li to znači da je isključena sa mreže??

Kako beše, da li A1 ima opciju prenosa kredita drugom broju? Ili da bacim 200 kinte i da se više ne nerviram?
[ calexx @ 08.03.2022. 15:36 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:Davaoc broja u ovom slučaju je A1, a privremeno isključen broj znači da je broj neaktivan, odnosno da su mu blokirani odlazni (i možda dolazni) pozivi.
Sve u svemu, kada kredit istekne onda mesec dana mogu da se primaju pozivi, kada to prođe onda se gase i dolazni i odlazni a sam broj traje 13 meseci. Po meni bi kartica morala da bude važeća sve dok je ne ugase, tako je mislilo troje u A1 poslovnici dok četvrti nije prijavio da prenos broja nije moguć ako na njemu nema kredita. Pa sam uplatio 200 i sada će verovatno da prođe.
Ne znam za ovo, deluje kao obična otimačina pa se nadam da ću na vreme da saznam da je prenos odobren pa da sve pare prebacim na neki humanitarni broj a ovo su bila moja tri pokušaja sa A1, prvi, poslednji i nikad više. Obični lopovi.

Kad malo razmislim, ja sam zahtev za prenos broja podneo dok je kredit bio važeći, onda je neko razvlačio, ili Globaltel sa prijavom prenosa ili je A1 sačekao pa je posle odbio. Svakako qrvinski.
[ Milan Kragujevic @ 08.03.2022. 16:32 ] @
Činjenica da ti 1234 govori da je kartica neaktivna potvrđuje da je A1 odbio prenos a Globaltel te uredno obavestio o tome sa ispravnim obrazloženjem.

A1 inače ne voli da pušta ljude da ih napuste, posebno na Globaltel, i ako npr. te korisnike drže na blacklist-i i u pitanju je prepaid broj.

Ako budeš i dalje imao problema, javi mi se u PM da ti prosledim kontakt Branke Pudrlje-Durbabe, glavne direktorke za tržište A1, da bi se taj prenos odobrio.

Pričam iz iskustva, poslednje brojeve koje sam selio iz tadašnjeg Vipa sam radio uz "pomoć" Dejana Turka, čiji sam lični mejl i telefon dobio od poznanika, pa sam apelovao CEO-u da me pusti da odem iz te paklene mreže jednom za svagda.
[ calexx @ 08.03.2022. 17:07 ] @
Teoretski gledano, u pravu su ako po njima broj mora da ima kredit da bi ga pustili. To je ono loše i idiotski. Dobro je što sada više nemaju osnova a ako je Globaltel bio brz pa poslao zahtev pre nego je legla moja uplata, javiću im sutra da ponove jer više ni to ne važi. Možda povučem priču i do datuma kada sam tražio prenos jer ako su tada i oni prosledili a A1 odugovlačio, tu već ima osnova za prijavu.

Meni ne znači ništa, imam više brojeva koje mogu da iskoristim a ovaj ću lako da rešim neki drugi put. Ionako sam ga jedva koristio, čak i dok su bili mesečni planovi a kada su ukinuli prenos, bilo mi je jasnije kako igraju.

Od Globaltela sam dobio privremeni broj i mogu da koristim paket koji sam platio pa ne gubim ništa a javiću ti se ako počnu da brljaju, mada mislim da ima i boljih adresa gde mogu da prijavim ako ne dozvole. Svakako neću ni ovih 200 dinara da im ostavim. Svakako hvala.
[ bordzija @ 09.03.2022. 01:56 ] @
Biće da oni nisu uopšte pokrenuli proceduru prenosa broja pa se vade na tih 200 din. Ja sam imao puno problema sa hrvatskim tcomom kada sam otkazao internet i tv, ostao sam i bez broja a uredno su slali račun kao da ništa nisam otkazao. Onda sam opet dobio broj ali dupliran račun iz nekog razloga. Ulagao sam prigovore koji su nestajali i tek kada sam pretio advokatom i tužbom odustali su od zlostavljanja i maltretiranja. Jednostavno mogu da rade šta hoće jer smo balkanske kolonije.

Zavrću te i kradu eto šta rade.
[ calexx @ 09.03.2022. 11:05 ] @
Ne, ja nemam štetu od Globaltela jer sam odmah dobio privremen broj i neo uslugu a u A1 poslovnici su mi na kraju rekli da broj prestaje da bude aktivan ako nema kredita, pa iako je u funkciji, može da prima pozive i slično. Zavrće A1 jer traže da im se daju pare da bi dozvolili prenos broja a ja ću da se potrudim da ih ne dobiju. Iako sam sumnjao i u Globaltel, oni izgleda nisu uopšte ovde krivi.

Dobio sam odgovor i od A1.
Citat:
Nakon dopune kredita kartica je vraćena u aktivan status i postoji moogućnost da ponovo podnesete zahtev za prenos broja u drugu mrežu.
Po ovome, da bi neko preneo broj u drugu mrežu, mora da bude kredita na broju a ako nema, doplatiš pa preneseš a njih častiš.

Nikad više A1.
[ bordzija @ 09.03.2022. 13:03 ] @
Pa kažem da te vip a1 zavrće i krade tj maltretira.
[ bordzija @ 10.03.2022. 02:17 ] @
Bajdvej RT mi jedino rabots preko globaltelove ap

[ bordzija @ 26.03.2022. 01:14 ] @
Dal je moguće da Vip A1 NEMA baznu stanicu u IDEA supermarketu ispod beograđanke a samim time ni globaltel KAKVA SRAMOTA! I posle 15 godina!
[ Milan Kragujevic @ 26.03.2022. 09:33 ] @
Nema. Ima na zgradi u kojoj su Pošta, neke banke, vodovod i EDB (preko puta privrednog suda), i ima u resavskoj na zgradi gde je NUNS.

A1 tu ima dosta loš kvalitet servisa i ako je signal dobar, zato što je izuzetno prometna lokacija.

Bolje ćeš proći sa Telekomom ili Yettel-om, koji imaju baznu stanicu na zgradi robne kuće Panda. Yettel ima jako dobre brzine tu.
[ bordzija @ 27.03.2022. 12:46 ] @
Ma problem mi je samo kada uđem u IDEA market u beograđanki tu nema nikakvog signala i kada izađem dobijem nekoliko propuštenih poziva. Nije mi ova kartica prioritetna inače bi bio problem. Svi operateri dobro rade u toj prodavnici tako da je pitanje zašto i globaltel ne funkcioniše jer je virtualni operater.
[ calexx @ 27.03.2022. 14:01 ] @
Ako tu ima interneta, uključi pozive preko aplikacije pa će da radi. Valjda, ako sam dobro shvatio tu aplikaciju.
[ calexx @ 27.03.2022. 14:36 ] @
Inače sam našao jednu manu, previd ili loše smišljenu organizaciju. Pre mesec dana mi je krenulo 30 dana fripejda, pre deseak dana sam dopunio kredit a pre 4-5 dana sam dodao paket. Umesto fripejda sam izabrao uzbudljiv pripejd, čisto da vidim koliko mi je mesečno potrebno minuta. Taj "dodati" paket je počeo odmah da traje, danas je završen onaj fripejd paket i ostalo mi je 26 dana od novog. Valjda dodavanje paketa znači da će da važi kad završi postojeći a neće da sabiraju sve istovremeno. Od danas mi traje taj uzbudljiv pripejd, ako danas dodam neki fripejd, on će da traje od danas 30 dana što je bzvz. Ako na početku trajanja fripejd paketa dodam još jedan takav, imaću istovremeno dva neo paketa na istom broju. Niđe logike.
[ Milan Kragujevic @ 27.03.2022. 18:34 ] @
Pa ne, mislim jeste nelogično ali to tako radi oduvek, ako povećaš paket na veći, on počinje da važi odmah. Ako smanjiš na manji - isto odmah, ako aktiviraš drugu vrstu paketa, imaš dva paralelno.

"To tako treba", i to je jedan od vidova pilićarenja koji su odabrali. Kao što je A1 ukinuo prenošenje sadržaja iz pripejd dodataka.
[ calexx @ 27.03.2022. 19:21 ] @
Ček malo, platim mesec dana fripejd pa posle nekoliko dana dodam drugi fripejd i oba su plaćena a koristim jedan? Ili imam fripejd i neograničeno, onda dodam onaj sa minutima i imam neograničene pozive i one koji se mere? Pa kako će da mi odbijaju od tih minuta ako imam i neo? Onda to i nije dodavanje nego mešanje.

Nije to isto pilićarenje jer je A1 ukinuo prenošenje i to je to, ovde se ovo što sam prijavio lako reši time što paket dodaješ poslednjeg dana ... i sve to je na njihovu štetu. Ja sam mislio da uplatim malo više kredita (tj koliko može) i da onda dodajem pakete prema nekim planovima ali i eventualno menjam te planove jer je kredit moj a pare njihove. Sada imam 550 kredita, kroz 26 dana će da se automatski produži ovaj trenutni (ako ne promenim plan) i praktično ću tek kroz 55 dana da im uplatim još neku kintu. Umesto da koliko sutra uplatim kilo, dva para i da im to legne na račun?? Ovako dan pred istek uplatim koliko košta paket, ostavim automatsku obnovu i nema pilićarenja. Ipak mislim da nisu uspeli da naprave program koji bi sve ovo što sam napisao kontrolisao pa im ovako najlakše.

Šteta za A1, mesečni planovi su bili na nivou ovih uzbudljivih pripejdova. Ovde je prednost što časte sa dosta interneta u startu pa može da se koristi aplikacija da se malo uštedi na minutima. Kod oba je razgovor u mreži fraj.

U svakom slučaju meni odgovara ovakva ponuda jer ne trošim mnogo a sada imam priliku da ne platim nešto što neću da koristim. Mislim, do skoro sam imao Zmaja sa 200 minuta, ponudili mi UO i 250 minuta a ja potrošim do 90. Šta dobijam osim UO?
[ bordzija @ 27.03.2022. 21:23 ] @
Šta da vam pričam kad u globaltelu februar traje 30 dana pilićarska firma.
[ calexx @ 27.03.2022. 21:53 ] @
Ne razumem kakve veze ima kalendar sa Globaltel paketima koji traju 7 ili 30 dana? Misliš da bi u februaru taj paket trebalo preseći posle 28 dana? Pa i kod drugih operatera plaćaš isto za februar i za mart iako ima manje dana ali ovde imaš 30 dana bez obzira na kalendar.
[ Drivee @ 31.03.2022. 08:54 ] @
U RS nas kradu na tele/tv uslugama. Na zapadu za 20 eura iams net+tv+telefon. Kod nas to ne moze bez 35 eura.
[ calexx @ 31.03.2022. 09:37 ] @
Stvarno ne znam cene na zapadu ali evo osnovni box 4 je 25€ dok na zapadu često postoji fup a i nije da baš svuda svako ima dobru ponudu za 20€.
[ whitie2004 @ 01.04.2022. 06:59 ] @
Kako od 4.499 din. za crveni box 4 dodjosmo do 25 eura .... na Globalovoj temi.
[ calexx @ 01.04.2022. 09:46 ] @
Došli smo tako što sam odgovorio na poruku u kojoj se pominje net+tv+telefon paket na zapadu. Box 3 sa tom ponudom je 2.899 (mada sad vidim da postoji i opcija plaćanja 50% do deset meseci UO) a recimo *S ima neku ponudu koja izađe u proseku 22€ mesečno.

Nisam prvi počeo ali ne volim poruke u obliku ... u tuđega tatka pogolema ...... ;)
[ bordzija @ 01.04.2022. 10:08 ] @
U centru pariza 20 evra optika tv, net, telefon. I to još pre 7-8 godina ako se ne varam. Slika bila fantazija u odnosu na ovaj grob koji prodaje telekom.
[ pctel @ 01.04.2022. 11:19 ] @
Citat:
calexx:
Ako tu ima interneta, uključi pozive preko aplikacije pa će da radi. Valjda, ako sam dobro shvatio tu aplikaciju.

Da li si ispitao kako radi ta aplikacija? Ja sam je koristio par puta kad sam van srbije da zovem ljude koji nemaju viber/whatsup/mesendzer, ali nikada nisam mogao da primam pozive, nedostupan sam. Da li je to predvidjeno da radi tako, ili sam ja mozda nesto zeznuo sa podesavanjima dozvola za aplikaciju u telefonu?
[ calexx @ 01.04.2022. 11:40 ] @
Nisam probao sa inostranstvom, ni ovde ne radi savršeno jer se nekad desi da po 2-3 puta jednostavno ne pozove ali ako budem uporan, proradi.

Ono što je meni rečeno je da bi trebalo da radi tj:

Citat:
Dolazni saobracaj kroz APP je besplatan bilo gde da si (samo da imas internet).

Za uspesno primanje poziva preko APP moras da iskljucis optimizaciju baterije za aplikaciju. Inace telefon nece da se "razbudi". (ovo nema veze sa dolaznim pozivima na SIM kartici - to radi normalno).

Postoji toggle u aplikaciji, da li zelis da primas pozive preko nje uvek, kad si nedostupan na SIM kartici, ili nikad. Ume da bude korisno.


Negde vidim da piše da su dolazni pozivi besplatni ako koristiš roming pakete ali nemam pojma kako je sa wifi internetom.

Kako god, meni je bitno da ne moram da plaćam minute koje ne iskoristim jer se sve prenosi. Aplikacija je plus koji drugi nemaju pa makar ne radila baš uvek kako se očekuje. Sa 1000 mesečno sam prešao na 500 a uskoro ću i na 300 dinara. ;) Malo li je??
[ bordzija @ 03.04.2022. 11:24 ] @
Šrta će vam to pozivanje preko aplikacije to vam je ista stvar kao vajber i vacap. Dobra stvar globaltela je što može đubretom da se dopunjava a istim plaća i parking po standardnoj tarifi. Ja imam nekoliko reciklomata u okruženju od kojih samo jedan radi ali bolje išta nego ništa. Usput mi je, u stanu se nakupi nedeljno 20tak koječega tetrapaka i flaša.

Ako nagurate malo više u reciklomat kako nebi ostali bez tog reciklažnog novca morate svaka 3 meseca da uplatite minimum neki keša. Inače radi pristojno ko je to napravio i ko održava. Jedino mi smeta što u idei ispod beograđanke nema dometa.
[ calexx @ 03.04.2022. 11:37 ] @
Sad sam ukapirao da ipak aplikacija troši minute iz paketa pa je verovatno bitna tamo gde nema dometa ili u inostranstvu. Eto to može da se koristi i kad si u Idei ispod Beograđanke. ;) A tebi bolje da napišu spisak stvari za kupovinu nego da iz prodavnice zoveš da pitaš. ;)

U svakom slučaju je Globaltel odličan i za nas koji jedva trošimo i za one koji razgovaraju neograničeno. Ja sam za nekoliko dana potrošio samo minut, nekoliko poznanika je prešlo u mrežu pa se ne troši, pa sada lagano prelazim na paket 50/1 za 300 kinte. A i to može da bude manje, kako koji drugar prelazi, ubacujem ga u ekipu i dobijam jedan paket. Šteta što ovde nema reciklomata, skoro sam bacio desetine plastičnih flaša a ionako se to kod mene stalno troši.
[ bordzija @ 03.04.2022. 19:33 ] @
Meni se nakupilo 13 gb internet uopšte ne trošim a telefon onako uvek sam na 250 min plus minus isto sipam 30 flaša u reciklomat :D

U stvari toliko recikliram da ne mogu ni da potrošim, mesečno barem 1000.

Kako bi mogao da se koristi globaltel u onom sim ruteru? Jel bi mogla aplikacija da se instalira na telefonu a ubaci sim u taj ruter? Za vikendicu pa bi onda i kameru i alarm iautomatizaciju svetla i zalivanja eventualno
[ calexx @ 03.04.2022. 19:51 ] @
Jaka ti ušteda, ja imam preko 211GB i sabiraće se. Do sada sam trošio nešto tipa do 2GB mesečno pa vidi koliko će ovo da potraje, čak i da ne dodajem mesečno. Šteta što ovde nema reciklomata, imao bih stalno nove minute a da ni dinar ne dam. A ako ubedim još drugara pa i od njih dobijem koju pretplatu ... svakako bolje nego dosadašnjih 1.000 mesečno za minute i ostalo koje i ne potrošim.
[ bordzija @ 03.04.2022. 22:14 ] @
Pola reciklomata u beogradu ne rade uopšte što se ne dogovorite dođete pokupite neki, popravite i instslirate u svom mestu?!??

Evo ovi su neaktivni skroz:



Ovaj Novak Đoković je u prekidu od prvog dana:



Ovaj na cvetnom trgu izbacuje flaše non stop i napuni se kada neko gurne nekoliko flaša.

[ Strale @ 11.10.2023. 20:27 ] @
Gase staru aplikaciju u novembru, ne mozes istovremeno da koristis vise brojeva u aplikaciji nema tv-a.
[ ademare @ 12.10.2023. 10:19 ] @
MTS je kupio tu propalu Virtuelnu firmu za ko zna koliko Miliona Eura !

Ne bi me zacudilo ni da sve ugase jer ej ceo taj koncept neisplativ.

Ali zato nije problem da MTS nase pare da Mitrovicu !
[ pctel @ 12.10.2023. 11:12 ] @
Citat:
Gase staru aplikaciju u novembru

Izvor?
[ bachi @ 12.10.2023. 12:04 ] @
Citat:
Operator Globaltel obavestio je sve svoje korisnike SMS porukom da se od 11.11.2023. godine ukida Globaltel aplikacija, te da od tog dana više neće biti moguće pozivanje i prijem poziva kao i prijem i slanje SMS poruka preko aplikacije, niti gledanje TV programa u aplikaciji. Takođe, od tog dana ukida se mogućnost korišćenja virtuelnih brojeva, a korisnici koji ne podnesu zahtev za prenos virtuelnog broja na fizičku SIM karticu do tog dana, trajno će izgubiti svoje virtuelne brojeve.

Dragi korisnici Globaltela,

U želji da unapredimo Vaše korisničko iskustvo obaveštavamo Vas da od 11.11.2023. Globaltel aplikacija neće biti u upotrebi. Sve funkcionalnosti koje se odnose na kontrolu korisničkog naloga će biti dostupne u našoj novoj aplikaciji - Moj Globaltel https://www.globaltel.rs/globaltel-aplikacija . Moj Globaltel će vam omogućiti jednostavan pristup svim vašim podacima, aktivaciju tarifnih dodataka i mnogim drugim opcijama koje vam olakšavaju upravljanje vašim Globaltel korisničkim nalogom, osim funkcionalnosti korišćenja više brojeva na jednom korisničkom nalogu.

Vaš Globaltel


https://telesrbija.com/globalt...ikacije-i-gledanje-tv-programa
[ pctel @ 01.12.2023. 17:44 ] @
Da ugasili su. Globaltel je promenio vlasnika i kvalitet usluge se mnogo srozao. Nema vise telefoniranja preko IP, kad nema signala a ima interneta, sto mi je bila jedna od omiljenijih opcija. Međutim, ono kako sada sistem radi je tragikomedija. Evo mog slučaja:

Uplatio sam prekjuče 500din sa bankovne kartice i stiklirao na sajtu da upamti karticu i kad mi nesto treba automatski naplati. Dobio sam sms sa informacijom da je uplata uspesno izvrsena i raspolozivi kredit uvecan za 500 din. Ali nije uvecan, ostao je koliki je bio, nedovoljan da posaljem poruku za parking. Shvatio sam da im treba vremena, pa sam morao naci karticu drugog operatera, pa iglicu za promenu kartice, pa uplatiti dopunu za tog operatera, pa konfirmacija banke, pa sms za parking i sve to pre nego sto naiđe oko sokolovo. Kontam kako zu se sve te digitalne "usluge" uortačile u nastojanju da čoveka drže u stanju stresa i psihoze... Ali, sticajem okolnosti nekako sam uspeo. Nego drugo je tu interesantno. Obavestim podrsku, posjem broj transakcije iz sms-a na email, sutradan stize odgovor da im posaljem broj telefona i broj kartice. Posaljem odmah, proslo 24h nema odgovora i ja odem u postu i uplatim jos 600 din gotovinom. I sad interesantno, nesto sto je tesko poverovati - oni skinu jos 600 din sa kartice! Da li se jos nekad nekom desilo kad placa gotovinom da skidaju i sa kartice?! Zvao sam podrsku, naravno naplatili su poziv, ali operatera nisam docekao. Tragikomedija od usluge