[ Dominator08 @ 12.07.2021. 08:30 ] @
Ne mogu nikako da nateram ovo da radi pa bi mi pomoć baš značila:

imam samo .DUMP fajl Postgre baze iz koje treba da izvučem neke podatke. Baza je ogromna, u smislu da ima gomilu tabela, izveštaja i funkcija. Mislim da bih uz pomoć funkcija mogao da izvučem podatke koje mi trebaju ali ne uspevam da pronađem način da ih iskoristim. Baza poseduje funkciju npr.
Code:
convert_cirilica_latinica(input character varying)
i pokušavo sam da je pozovem sa
Code:
select convert_cirilica_latinica('sadsađćč');

međutim pgAdmin izbacuje grešku:
Code:
ERROR:  function convert_cirilica_latinica(unknown) does not exist
LINE 1: select convert_cirilica_latinica('sadsađćč');
               ^
HINT:  No function matches the given name and argument types. You might need to add explicit type casts.
SQL state: 42883
Character: 8


Pokušavao sam i sa perform, drugačijim navodnicima, i sa navođenjem character varying, međutim uvek izbacuje neku grešku, kao što je npr.
Code:
ERROR:  column "sadsađćč" does not exist
LINE 1: select convert_cirilica_latinica("sadsađćč");
                                  ^
SQL state: 42703
Character: 27


Da li neko zna gde grešim?
[ master037 @ 12.07.2021. 08:50 ] @
Mozes li da uvuces bazu u lokalnu masinu.. Ceo dump fajl?
[ Dominator08 @ 12.07.2021. 09:24 ] @
Da, to sam zaboravio da napišem,
u pgAdmin-u sam importovao bazu, koliko vidim on je importovao celu bazu (šeme, tabele, funkcije, izveštaje i neke sequence),
jedine greške koje je izbacio prilikom importa su ovog tipa:
Code:
pg_restore: error: could not execute query: ERROR:  could not access file "$libdir/plpython2": No such file or directory
pg_restore: error: could not execute query: ERROR:  language "plpythonu" does not exist

i još par nekih linija upozorenja,
ali pretpostavljam da to ne utiče ni na koji način na funkcionalnost / validnost same baze?

Koristim Win 10.
[ Sadun @ 12.07.2021. 09:37 ] @
Probaj sa punim domenom...

select šema_gde_je_fnja_tabela.convert_cirilica_latinica('ćč');
[ master037 @ 12.07.2021. 09:38 ] @
Ima vise elemenata koje mogu biti problematicne...
Nemas plpythonu jezik, samim tim poziv ka svim funkcijama i procedurama koje koriste navedeni jezik su nevalidne. Pretpostavljam da je u tome napisana funkcija za konverziju - cirilice u latinicu i zbog toga ne funkcionise.
Druga stvar je kompatibilnost dump-a sa koje verzije PG-a je skinut i na koju verziju si importovao - probaj uvek da importujes u istu verziju odakle si skinuo dump.
[ Dominator08 @ 12.07.2021. 10:25 ] @
Citat:
Sadun:
Probaj sa punim domenom...

select šema_gde_je_fnja_tabela.convert_cirilica_latinica('ćč');


Jeeeeeeeeeeee6ote... na koju glupost sam ja izgubio tri dana.. evo sad sam probao i proradilo je!
Hvala puno na pomoći, živ bio!! :)


Citat:
Ima vise elemenata koje mogu biti problematicne...
Nemas plpythonu jezik, samim tim poziv ka svim funkcijama i procedurama koje koriste navedeni jezik su nevalidne. Pretpostavljam da je u tome napisana funkcija za konverziju - cirilice u latinicu i zbog toga ne funkcionise.
Druga stvar je kompatibilnost dump-a sa koje verzije PG-a je skinut i na koju verziju si importovao - probaj uvek da importujes u istu verziju odakle si skinuo dump.



Plpython podrazumeva instalaciju Python-a za Win?
Hvala na savetu, baš sam i gledao da pogađam verzije PG-a..



[ master037 @ 12.07.2021. 10:54 ] @
E super,... drago mi je da je proradilo...

Kad nije default sema - ispada kao da nema funkcije.

Mislim da ne podrazumeva instalaciju pytona - vec dodavanje jezika u PG-u,

Pogledaj ovaj post: https://stackoverflow.com/ques...to-install-plpythonu-extension
[ Dominator08 @ 12.07.2021. 12:00 ] @
Hvala još jednom :)