[ pixie @ 06.08.2021. 20:14 ] @
Kao što naslov kaže...Imam novu matičnu koja nije stigla sa šrafovima, imam kućište koje takođe nema šrafove i Marfi je odlučio da to skontam nakon što su se sve prodavnice zatvorile. Ako ima Novosađana koji mogu da me upute gde bih to sutra mogla da tražim bilo bi sjajno jer sam se već načekala za komponente, ovo mi nije palo na pamet.
[ gilopile @ 06.08.2021. 20:20 ] @
Moras prvo ustanoviti koji srafovi idu u tvoje kuciste. Ima dve vrste, jedni sa finim i drugi malo deblji sa grubljim navojem.

Najlakse ti je da odes u jedan od servisa i zamolis da ti daju po 5,6 komada od obe vrste.
Toga imaju na bacanje, nece ti ni naplatiti.

Kucas `srevis racunara novi sad` u google i pozoves neki od servisa i pitas.
[ pixie @ 06.08.2021. 20:35 ] @
Hvala na informaciji!
[ calexx @ 07.08.2021. 04:14 ] @
Koliko znam, šrafovi dolaze uz kućište i u kesici su i oni sa finim i oni sa grubim navojem, kao i odstojnici za ploču (metalni i plastični) pa je potrebno da prvo proveriš koliko čega ti je potrebno i svratiš u neki servis. Tamo imaju toga na hiljade, većina će to za dž da ti da, mada verovatno neki i na tome hoće da zarade.
Ja toga imam na stotine negde po sobi u raznim policama i fiokama ali si predaleko. ;)

Ne zaboravi da pored matične moraš da ušrafiš i hard/SSD, optiku i šta još imaš i planiraš.
[ mjanjic @ 07.08.2021. 14:26 ] @
Toga ima u prodavnicama elektronike, samo treba da znaš koji ti šrafovi tačno trebaju.
Ili pogledaš po oglasima nešto ovako: https://www.halooglasi.com/rac...racunare/srafovi/5425636258619
[ ssi @ 08.08.2021. 11:57 ] @
Ako te ne mrzi da sacekas imas gotove komplete na EBay.

Ukucaj u search:
PC Computer Screws Standoffs Set Kit

i za item location:
Asia
[ notebookFun @ 09.08.2021. 11:41 ] @
Citat:
pixie:
Kao što naslov kaže...Imam novu matičnu koja nije stigla sa šrafovima, imam kućište koje takođe nema šrafove i Marfi je odlučio da to skontam nakon što su se sve prodavnice zatvorile. Ako ima Novosađana koji mogu da me upute gde bih to sutra mogla da tražim bilo bi sjajno jer sam se već načekala za komponente, ovo mi nije palo na pamet.



Mislim da imam negdje u kutiji, pogledacu danas kad se vratim sa posla pa cu ti dati... Mozes me kontaktirati na PVT radi preuzimanja u NS.
[ pixie @ 09.08.2021. 12:01 ] @
Hvala ljudi na savetima, nabavila sam šrafove još u subotu u servisu.