[ EmmaR @ 29.08.2021. 20:15 ] @
Čime ISO pretvoriti u DMG. Sve što sam našla lako radi obrnuto.
Trebalo bi Nero da može, ali kod mene automatski se prebaci na upisavanje na disk, a i nema mogućnost čuvanja u .dmg formatu.

Može bilo koje uspešno rešenje za Win 10 ili Linux Mint.


[ calexx @ 30.08.2021. 06:06 ] @
Pominju MagicISO ili PowerISO ali i za Nero kažu da to radi. Nisam probao.
Citat:
Use Nero Burning ROM. Unlike PowerISO and MagicISO, Nero is capable of burning regular CDs and DVDs in addition to working with disc image files. Open Nero Burning ROM on your computer and click "File" and then "Open" to open your ISO file. Then, click "File" and then "Save As" to bring up the "Save As" dialog box. Change the "Output File Type" property to "DMG Disc Image" and then click "Save" once more. Your .ISO file will be converted to the DMG file format.
[ gilopile @ 30.08.2021. 06:53 ] @
Nema u opcijama, ali verovatno kada se doda ekstenzija .dmg i odabere save a$ konvertuje fajl.
Nelogicno je, ali mozda sljaka.

Probaj:

https://www.youtube.com/watch?...e8H39k&ab_channel=NZAnchan

Magic ISO za win:

https://filehippo.com/download_magiciso/
[ calexx @ 30.08.2021. 07:11 ] @
Sad sam probao i ništa ne radi. Nero ne nudi taj format, ostali nemaju opciju u Properties koja se izabere ... možda mi je Nero stara verzija pa ne prolazi a ostali su neregistrovani tj try varijanta. Ako se konvertuje u jabuka format, možda je bolje na nekom takvom kompu konvertovati.
[ valjan @ 30.08.2021. 16:46 ] @
Evo spiska softvera i za Windows i za MacOS koji radi ovakvu konverziju: https://www.file-extensions.org/convert-iso-to-dmg
[ EmmaR @ 30.08.2021. 18:44 ] @
Citat:
calexx:
Sad sam probao i ništa ne radi. Nero ne nudi taj format, ostali nemaju opciju u Properties koja se izabere ... možda mi je Nero stara verzija pa ne prolazi a ostali su neregistrovani tj try varijanta. Ako se konvertuje u jabuka format, možda je bolje na nekom takvom kompu konvertovati.

ije
Probala sam i ja sve to: Nero, PowerISO, MagicISO, ... i ništa. Može obrnuto, ali ne i iso u dmg.
Kasnije sam pročitala da navodno može i sa WinRar programom, ali to nisam probala.
[ EmmaR @ 30.08.2021. 18:47 ] @
Citat:
valjan:
Evo spiska softvera i za Windows i za MacOS koji radi ovakvu konverziju: https://www.file-extensions.org/convert-iso-to-dmg


Hvala. Probaću sa gBurner i AnyToISO.
[ EmmaR @ 31.08.2021. 18:33 ] @
NIŠTA ne radi.
[ Shadowed @ 31.08.2021. 19:50 ] @
Posto si isprobala gomilu programa, da li si primetila da neki moze od CD-a/DVD-a da napravi dmg image? Ako moze, mount-uj taj iso kao viruelni disk pa skini image.
[ EmmaR @ 31.08.2021. 20:12 ] @
Citat:
Shadowed: Posto si isprobala gomilu programa, da li si primetila da neki moze od CD-a/DVD-a da napravi dmg image? Ako moze, mount-uj taj iso kao viruelni disk pa skini image.


Ne. Imaš li predlog? Možda mi je nešto promaklo.
[ Shadowed @ 31.08.2021. 23:32 ] @
Nemam, nisam ja petljao sa tim programima dugo. Nego, posto ti jesi, kazem za slucaj da si naisla na neki koji moze od cd-a da napravi dmg image. Ako nisi.. Nemam bolju ideju :)
[ bokinet @ 01.09.2021. 00:07 ] @
ISO/DMG
yellowful729.weebly.com/convert-iso-to-dmg-windows-poweriso.html

Burn DMG file
www.poweriso.com/tutorials/burn-dmg-file.htm

Dodatno moze pomocu WinRar (znam za WinRar 4.11 a verovatno i novije to podrzavaju), otvori se u njemu iso file ili sta god pa onda FILE -> SAVE ARCHIVE COPY AS...
U delu gde se unosi ime file uneti <zeljenoimefile>.dmg
na primer: spremnozamac.dmg



[Ovu poruku je menjao bokinet dana 01.09.2021. u 01:32 GMT+1]
[ valjan @ 01.09.2021. 15:30 ] @
Na onom linku koji sam poslao stoji disclaimer:

Citat:
However, keep in mind that this won't work if you are trying to convert some Windows program installation disks to Mac one, that is simply not possible.


Da nije možda to ovde slučaj? Šta je konkretno u toj .img arhivi?
[ EmmaR @ 02.09.2021. 16:36 ] @
Citat:
bokinet:
ISO/DMG
yellowful729.weebly.com/convert-iso-to-dmg-windows-poweriso.html

Burn DMG file
www.poweriso.com/tutorials/burn-dmg-file.htm

Dodatno moze pomocu WinRar (znam za WinRar 4.11 a verovatno i novije to podrzavaju), otvori se u njemu iso file ili sta god pa onda FILE -> SAVE ARCHIVE COPY AS...
U delu gde se unosi ime file uneti <zeljenoimefile>.dmg
na primer: spremnozamac.dmg



[Ovu poruku je menjao bokinet dana 01.09.2021. u 01:32 GMT+1]


Ne može. To je ako postoji već .dmg.
[ EmmaR @ 02.09.2021. 16:38 ] @
Citat:
valjan:
Na onom linku koji sam poslao stoji disclaimer:

Citat:
However, keep in mind that this won't work if you are trying to convert some Windows program installation disks to Mac one, that is simply not possible.


Da nije možda to ovde slučaj? Šta je konkretno u toj .img arhivi?


Misliš .iso? Nije ništa od Windowsa.
[ bokinet @ 03.09.2021. 01:02 ] @
Citat:
Dodatno moze pomocu WinRar (znam za WinRar 4.11 a verovatno i novije to podrzavaju), otvori se u njemu iso file ili sta god pa onda FILE -> SAVE ARCHIVE COPY AS...
U delu gde se unosi ime file uneti <zeljenoimefile>.dmg
na primer: spremnozamac.dmg


Sa winrar radi.
[ EmmaR @ 05.09.2021. 20:25 ] @
Probacu ponovo sa WinRar.

Za sada sam problem "resila" tako sto sam pronasla .dmg faj.