[ blaki @ 02.09.2021. 08:36 ] @
Imam jedan stari Alcatel POP3 mobilni telefon kojeg sam mislio da iskoristim u vikendici da "glumi" modem, odnosno da se preko njega na internet kaci jedna sigurnosna kamera. Sve sam to napravio i u pocetku je sve funkcionisalo vise nego odlicno. Sve funkcije na telefonu su radile i mogao sam i da se javim i razgovaram, a kamera je imala odlicnu vezu.

Posle nekog vremena poceli su problemi tipa "kako se googlemail srusio, kako se facebook srusio...", sve ovo sam ignorisao i sve je i dalje bilo u funkciji.

Sledece su nastali problemi "kako i Onetouch ne radi i pri pokusaju podesavanja da su se i podesavanja blokirala". Tastatura za pozivanje vise nije prikazivala sve brojeve i bilo je nemoguce zvanje ali je internet i dalje funkcionisao besprekorno.

Moja je greska sto sam dopustio da se baterija potpuno isprazni i posle pokusaja da ponovo ukljucim telefon vise nista ne radi - "zakucava se" na pocetnom ekranu prilikom pokusaja podizanja Androida. Pokusao sam vracanje na fabricke postavke drzanjem 3 sek istovremeno start dugmeta i dugmeta za pojacavanje zvuka, udjem u meni, izaberem fabricki reset, sve prodje ali na kraju nema rezultata.

Moje misljenje kao laika je da je sustina u tome sto su ga automatski apdejti Androida i aplikacija koje nisam znao ili nisam ni mogao spreciti jednostavno (1 GB RAM-a) "sahranili". Da li sam u pravu?

Pitanje je za znalce: Da li je moguce flesovati novi (stari) OS i nekako trajno spreciti bilo kakav apdejt, bilo OS, bilo aplikacija? Planiram da telefon nosim kod strucnih ljudi pa mi molim vas recite sta tacno da trazim da urade, ako je ovo moguce i na sta obratiti paznju da opet nesto ne "promakne" pa da imam istu situaciju za nekoliko dana ponovo?

Hvala unapred na odgovorima.

Pozdrav svima,
blaki
[ dusans @ 02.09.2021. 10:07 ] @
Interna memorija crkava.
Čak i da uspeš da oživiš telefon, opet će da te pravi probleme.
Nema tu neke opravke.

Što se tiče update-a, uglavnom je dovoljno isključiti sistemski update i update aplikacija iz play storea, npr:
https://www.lifewire.com/stop-auto-updates-on-android-5189949
[ blaki @ 07.09.2021. 10:06 ] @
Evo da javim. Telefon bio kod majstora, ništa se nije moglo uraditi, navodno je memorija oštećena.