[ srkiboy000 @ 23.10.2021. 13:33 ] @
Izdajem jednu nekretninu. Postavio sam oglas na mnogim našim i stranim sajtovima za free oglašavanje. I javi mi se na email jedna "ženska" osoba. Dopisujemo se evo već desetak dana. Svaki dan po jedan email.

Šta kaže. Da živi u Siriji, da su joj muža ubili prevratnici, kao i sina. Muž joj je bio neki "naftaš" i ima zaostavštinu od njega od 6,8 miliona evra. Slikala sef, slikala sebe, slikala zatvoren i otvoren sef.

Ja probam da nađem tu sliku na internetu. Postavim sliku sefa, ono google pretraga pomoću slike i nema takve slike na netu. Postavim sliku novca, nema takve slike na internetu. Ali postavim njenu sliku i nadjem jedan blog na španskom koji piše o takvim e-mail prevarama. Ista slika njena na tom sajtu. Iste-slične priče koje je servirala i naravno shvatim da je to prevara, ali vrlo mudro i posvećeno smišljana.

Ona mi za tu nekretninu nudila zakup od 50 godina, pošto ja nisam hteo da je prodam i prepišem na njeno ime. I kaže daće mi 10% sume. To je oko 680 000 evra. Ja izračunam, 50 godina, ovo ono, to je oko hiljadu evra mesečno. Ja sam planirao oko 300 evra mesečno, ali velikodušno, nema šta.

Neću sve detalje da vam otkrivam, posle trećeg mejla sam shvatio da je masna prevara. Ali nastavljam i dalje da se dopisujem sa njom i preganjam. Evo sad sam joj poslao poruku da IPAK pristajem na njene uslove, jer mi je novac potreban za operaciju.

... nemoj da se ljutiš, nadam se da to neće uticati na naš aranžman, ali ja sam gluvonem, pa mi novac treba za operaciju i dalje moramo da pregovaramo porukama, (jer ja naravno slabo pričam engleski)... pozajmiću novac od zelenaša pa nek me ubiju ili nek uzmu tu nekretninu za sebe.

Nisam je direktno pitao, ali kako kaže, paket-sef-kutija sa celokupnim novcem večeras treba da se pošalje preko crvenog krsta i diplomatskog agenta iz Sirije u Evropu, jer je u Siriji rat, ne rade banke i slično. Shvatićete kad vam celu prepisku dam.

Ali ja moram da platim carinske troškove i troškove isporuke. Iz Londona do Srbije, do moje kućne adrese. I eto, ja sam pristao na to, navodno platiću. E sad čekam da vidim kako će da reaguje kad pročita da sam gluvonem, da mi novac treba za operaciju, da moram da pozajmim novac od zelenaša, da hoće da me ubiju ako im ne vratim.

Mislim da će reći neku cifru od par hiljada evra, koje moram da platim.

Ali ja čekam da mi da te podatke, njen račun, ime, zemlju porekla i ostale podatke, kako bih poslao novac tom Agentu u Londonu. :)

Nadam se da sam je/ga ubedio svojom pričicom i da će mi dati podatke. E... onda ću ceo slučaj da prijavim policiji. Samo eto, i to da vas pitam, kome da prijavim slučaj?

Kad se ona igra sa mnom, OK igraću se i ja.