[ oracle_kid @ 17.11.2021. 19:29 ] @
kupio ova klesta
Nedis blue Rj45

ali je samo rj45 jack otvoren, ostala dva su zatvorena sa jedne strane, u cemu je fora?
[ gilopile @ 17.11.2021. 19:38 ] @
Google
rj45 pass through
[ bakara @ 17.11.2021. 20:26 ] @
Gde ima da se kupe kod nas pass through konektori, i kako to da trazim na srpskom?
[ gilopile @ 17.11.2021. 20:37 ] @
Nisam radio sa njima, al da su zgodniji i pouzdaniji za krimpovanje - jesu.

https://www.eponuda.com/dodatn...nju-cena-pakovanja-cena-488789

http://shop.pemikom.com/RJ45-pass-through

Nema neki nas naziv.
[ bakara @ 18.11.2021. 13:49 ] @
To stvarno kosta jedan konektor 240dinara?

Koristicemo obicne, nekako su mi jeftiniji

ispala...
cena je za 10komada sto je vec prihvatljivo... (e budala)
[ gilopile @ 19.11.2021. 12:00 ] @
A pazi ove druge, 8.48€ 100 kom. Vise nego povoljno.
Jbt, ja u jednoj prodavnici kupovao, hitno mi trebalo par kom, po ceni od 50 din/kom. Haos koje dranje za obican konektor.
[ mjanjic @ 19.11.2021. 12:15 ] @
Ako postoji razlika u kvalitet, zavisi za šta je potrebno. Ako će se stalno "akati" kabl, tj. konektor, onda obavezno što kvalitetniji.
Meni su oni fabrički kablovi od 0.5-3.0m pravili tu i tamo problem, recimo mreža kao radi, ali računar dobije nevalidnu adresu ili tako neka glupost, probao 5 kablova dok nisam pogodio onaj koji ne pravi probleme. A nigde nikakvog oštećenja, ova 4 čak isprobana više puta i radila korektno.

Na kraju, bez kvalitetnog testra, odnosno uređaja za ispitivanje, ne vredi ništa. A ti konektori od 50-100 dinara... pa fabrički kabl od 0.5-1.0m sa konektorima košta toliko :)
[ bakara @ 19.11.2021. 16:26 ] @
@mjanjic

nije rec o kablovima, nego o pass through konektorima.

Gledao sam bas, iz kine da se poruce nisu nista jeftiniji tako da je ovde sasvim korektna cena.
[ mjanjic @ 20.11.2021. 10:09 ] @
Da, kod mene na poslu su pravili problem i konektori na onim "kutijama", tj. priključnicama za kablove, a na par mesta se desilo i na peč panelu.

A cene iz Kine... pola godine se nakanjujem da poručim panel za laptop, jer sam na uglu razbio zaštitno staklo (panel nije oštećen, ali staklo ide samo sa panelom u kompletu), u Kini preko 120$, a ko engleza ima za 45 funti.
Tako da i za te konektore proveri još negde kakve su cene.
[ gilopile @ 20.11.2021. 10:52 ] @
Nema sta da proverava, cena, ako je tacna, je skroz povoljna.
Nema ni u Kini jeftinije.
Cenim da mu ne traba 1000 kom pa da juri neku cenu.
10-ak puna kapa za kucnu zezanciju, povremeno krimpovanje...


Ja nabavih jedno 10-ak komada, al nisu oni klasicni, vec unutra parice idu cik-cak, pa je malo teze da se nabode kabel.

Al uz malo prakse ide i to :)
Zato je ovaj pass trough mama. Ostavis vise kabla i provuces do izolacije, krimpujes i sve je po PS-u.
Lepo se i izolacija ukrimpuje, odseces visak i milina.

Kod klasicnog, pogotovo kad se zbrza, lose svetlo je gde se radi...pa se desi da jedna od parica ne udje do kraja i imas problem, ili se naknadno desi da prekida, zeza konekcija...

Verovatno da postoje i kvalitetniji konektori.
Oni pac kablici od 10 din komad, duzine oko pola metra su zivi krs.
Po samom konektoru kako sugavo ulazi u uredjaj odmah zakljucis da je to klimav kontakt.
Pa ne skljoicne, vadi se. Malo izvuces onu zabicu a ona ti ostane u ruci :)