[ nem @ 22.11.2021. 10:47 ] @
Pozdrav, treba mi ideja kako ovo da uradim...
- Na stranici izaberi_ulicu.php imam dropdown popunjen sa ulicama iz mysql baze.
- Kada se klikne na dugme 'Odaberi' ide na stranu 'spisak_korisnika.php' gde se nalazi tabela popunjena sa korsnicima iz odabrane ulice. Ovako prenosim variablu:
Code:
<?php $odabrana_ulica=$_POST['odabrana_ulica'];  ?>
 Mol,
<?php
$select = $connection->prepare("SELECT  DISTINCT ulica_naziv FROM ulica where ulica_sifra = $odabrana_ulica");     
$select->execute();
while($row=$select->fetch(PDO::FETCH_OBJ)){
echo $row->ulica_naziv;}
?>

- Kada kliknem na dugme 'Izmeni' u nekom redu tabele otvara stranu 'korisnik_izmena.php', tu izmenim podatke koje treba i kliknem na dugme 'Sačuvaj', ukoliko je uspešno preusmeri nazad stranu 'spisak_korisnika.php' i to nastaje problem jer $odabrana_ulica više nema vrednost...
Na koji način ovo rešiti? Probao sam sa sesijama i nisam u uspeo, kao i na ovaj način header('Location: page_2.php?variable=value'); ali neuspešno.
Mislim da mi AJAX bio rešenje ali bih da izbgnem ako može da se reši sa čistim php.
Hvala
[ Predrag Supurovic @ 22.11.2021. 10:51 ] @
Promeni da umesto POST koristis GET metod, tad ti je lakse da prenosis vrednosti, posto se radi o konstrukciji samog URL-a.

[ Nemanja Avramović @ 22.11.2021. 20:40 ] @
I nikad direktno varijable u query, pogotovo one koje dolaze od korisnika, nego "where ulica_sifra = ?", pa posle u ->execute() proslediš user input.

https://www.php.net/manual/en/pdo.prepare.php