[ eeestablishment @ 09.12.2021. 18:53 ] @
Pre neki dan mi je kisa ( i moja glupost ) unistila mobilni .

Dobio sam ga ( za 1.800 din ) svojevremeno u VIP-u uz ugovornu obavezu , nije bio nesto narocito ( SHAOMI ) ali ni ja nisam zahtevan korisnik .

Razmisljao sam i o polovnom ali se slabo razumem u materiju i zbog straha da ne natrcim na neki lom misljenja sam da ipak uzmem nov .

Sta mi preporucujete do 150 evra ?
[ Java Beograd @ 10.12.2021. 07:31 ] @
Prema cenama u Tehnomaniji, naj izbor do 18.000 din je:

- Samsung Galaxy A20e - malo manji i lakši
- Samsung Galaxy A12 - malo veći, teži, i veća baterija

Eventualno:
- Xiaomi Redmi 9


- Cene u Gigatronu se dnokle razlikuju, mrzi me da googlem baš toliko
- Cene u privatnim, malim dućanima su manje, pa vredi i tamo pogledati. Samo, tamo nema "na 12 čekova".
- Ne zaboravi da mobilni operateri nude novi telefon, novi ugovor i pre isteka postojećeg, samo ne znam tačno koliko meseci unaped. Vredi raspitati se.

[ bakara @ 10.12.2021. 08:33 ] @
Sto bi uzimao redmi 9 kada za te pare ima da se uzme redmi note 9 koji je mnogo bolji telefon.

takodje moze da se uzme i one plus nord n100, i realme 6 ili 7 sve su odlicni telefoni
jedino je xiaomi znacajnije poskupeo jer je redmi note 10 do skoro mogao da se uzme za 160eur sad je dogurao do 190-200e
[ iculibrk @ 10.12.2021. 08:42 ] @
Upravo, možda najbolji taj one olus nord, u tehnomaniji stoji da ga imaju, na sniženju je, a dobijaju se i poklon slušalice koje uopšte nisu loše a ni cena im nije zanemarljiva, tako da dobar poklon u svakom slučaju
[ Java Beograd @ 10.12.2021. 09:02 ] @
A čiji je to brend, taj, "OnePlus"?
Moram priznati, nisam za njega renije čuo.
[ ademare @ 10.12.2021. 09:09 ] @
OnePlus , Oppo , Vivo , Realme , iQOO , je sve jedna ista Kineska firma , a to su nazivi njihovih Brendova .

Firma se zove BBK .

Kad saberes sve njihove brendove , dobijes Proizvodjaca No.2 na planeti .
[ iculibrk @ 10.12.2021. 10:32 ] @
One plus nije ranije radio sa skromnijim hardverom što je rezultiralo visokim cenama telefona, mada i u ovom rangu Samsung nije ništa bolji, npr A02s.
[ Bradzorf012 @ 10.12.2021. 11:23 ] @
Kad sam već tu da pitam. Ima li neko iskustva sa Realme telefonima? Možda se odlučim za nov telefon, a sve mi se čini da Šaomi više nije cenovno tako povoljan, kao što je bio pre dve tri godine kada sam ga prvi put kupio.
[ dr0id @ 10.12.2021. 13:16 ] @
Citat:
eeestablishment:Sta mi preporucujete do 150 evra ?

Od novih https://www.kupujemprodajem.co...realme-8-6-128/oglas/127471450 tj. https://www.kupujemprodajem.co...e-8-nov-4-64gb/oglas/127431621
od polovnih Mi 8, Mi 9, Nova 5T, mozda P30
[ iculibrk @ 10.12.2021. 13:36 ] @
Taj novi telefon se u prodavnici ne može naći ispod 200 eura, tj drugi link 4/64
U prvom oglasu stoji 6-128 što bi trebalo da je 6/128. Taj se ne može naći isod 230 eura. Sad, ako imaju garanciju, onda ok, ali ako ne, ne bih ja to kupovao.
@Bradzorf012
U sličnim cenovnim rangovima, telefoni su veoma slični, sve zavisi da li ti treba malo bolja kamera, baterija...
[ dr0id @ 10.12.2021. 14:02 ] @
Pa jel ne vidis da je prvi iz Telenora (dakle racun, garancija) a drugi cak i na slikama ima racun i garanciju...a pre 10 dana su bili i po radnjama za 18k, koliko i vredi, kakvih 200, 230e
[ nenadovic85 @ 10.12.2021. 14:09 ] @
Bliži se nova godina - kupci pomislili sad će da pojeftini, a prodavci pomislili sad će navalica... i eto... ispade skuplja druga ruka nego prva :D
[ iculibrk @ 10.12.2021. 14:13 ] @
@dr0id:
Ja vidim mnogo bolje od tebe izgleda, da li si ti ikada kupio telefon koji je neko drugi kupio preko ugovora i da li si pokušao ostvariti garanciju bez vlasnika ugovora? Uglaavnom, verovatno telefon nije prodavčev dok ga ne isplati. Malo razmisli pre nego što nešto napišeš, nije ovo madzone.
A cene proveri, širok ti google
[ eeestablishment @ 10.12.2021. 14:32 ] @
Suzio sam izbor .

Redmi note 9

Realme 8

Citat:
- Ne zaboravi da mobilni operateri nude novi telefon, novi ugovor i pre isteka postojećeg, samo ne znam tačno koliko meseci unaped. Vredi raspitati se.


Korisnik sam GLOBALTEL mreze , nemam ugovornu obavezu ( mislim da tako nesto tamo i ne postoji ) pa cu se raspitati kod ostalih mobilnih operatera

da li neki od ova 2 modela " daju " uz neki paket i koliko je to uopste isplativo ?

Cini mi se da su najmanje cene na K.P i jedino ne znam koliko je takva kupovina sigurna ?


[ dr0id @ 10.12.2021. 14:40 ] @
Realme 8 je po svemu bolji telefon od Note 9. Sta ima da bude nesigurno, narucis telefon dobijes ciglu? Pa nemoj kupovati od onih bez tj. sa par ocena ili idi licno po telefon i sve ok.
Citat:
iculibrk:
@dr0id:
Ja vidim mnogo bolje od tebe izgleda, da li si ti ikada kupio telefon koji je neko drugi kupio preko ugovora i da li si pokušao ostvariti garanciju bez vlasnika ugovora? Uglaavnom, verovatno telefon nije prodavčev dok ga ne isplati. Malo razmisli pre nego što nešto napišeš, nije ovo madzone.
A cene proveri, širok ti google

x puta, kad kupujes ko je uzeo na ugovor uzmes podatke (ime, prezime, broj ugovora i telefona) ili odradis ovlascenje kod notara, ovako dobijes fiskalni i nista komplikovanije nego kad si kupac, uvek je daleko veci problem samo resavanje reklamacije (odobrenje povrata novca, zamene, itd.) nego ko je vlasnik, kako je kupljeno i sl.
[ Java Beograd @ 10.12.2021. 14:41 ] @
Citat:
eeestablishment: Cini mi se da su najmanje cene na K.P i jedino ne znam koliko je takva kupovina sigurna ?


Ovo pitanje nema jedinstven odgovor, zato što na KP ne prodaje jedan prodavac, nego prodaje ko šta stigne.

Mislim, to je oglasnik preprodaje, i prodaje starih stvari i polovne robe, prodavaca koliko hoćeš.
Na koga ćeš da naletiš? I ko šta može da garantuje?

Eventualno ima smisla naći prodavca iz tvog grada, i onda se s njim lično vidiš, nađeš, pogledaš, proveriš, pa onda i platiš.
[ iculibrk @ 10.12.2021. 14:50 ] @
@dr0id kod notara overiš da si kupio nešto što nije prodavčeva roba, šta piše u ugovoru korisnika usluga? Ali ajde, neću više, nema svrhe.

Evo Telenor ponude za 6/128. Cena uređaja na rate bez kamate 26.640,00 dinara
U winx2 29.000,00 itd.
[ Java Beograd @ 10.12.2021. 15:14 ] @
Pokretač teme je naveo da nije zahtevan korisnik.

Memorija 6/128 je oho-ho !
[ nenadovic85 @ 10.12.2021. 15:18 ] @
@iculibrk, nije winx2 nego win^2 :D

Što se tiče teme, iz mnogo razloga ja bih odvojio telefon i provajdera (operatera) - kupi ti otključan tel nov ili polovan, pa posle vidi šta ćeš i kako..
[ iculibrk @ 10.12.2021. 15:24 ] @
Jeste, to je onaj iz prvog kp linka, na mts ima jednokratno jeftinije uz 24 meseca ugovora na post tarifu, 10.800,00 za model 4/64, tek sad videh. Mts ponuda
Znači 10.800,00 jednokratno plus npr 2000,00 za Omorika 3. Ako će Omoriku 6, onda je 6000,00 jednokratno. Sad, uz telefon Omorika 3 je 2000,00 bez telefona je 1500,00 što znači da za telefon još platiš 24 meseca x 500,00 dinara razlike u tarifi=12000

@nenadovic85
Hvala na ispravci.
[ dr0id @ 10.12.2021. 15:37 ] @
Citat:
iculibrk:
@dr0id kod notara overiš da si kupio nešto što nije prodavčeva roba, šta piše u ugovoru korisnika usluga? Ali ajde, neću više, nema svrhe.

Overis ovlascenje da mozes potpuno da raspolazes uredjajem X sa tim i tim serijskim/imei brojem, vlasnik taj i taj LK ta i ta i tvoji podaci, 400din...a realno ti ne treba, dosta su ti podaci vlasnika.
Koga briga sta pise u ugovoru, pola stavki su im protivzakonite. Garancija svakako vazi na uredjaj a ne na vlasnike, ugovore i sl.
Citat:
nenadovic85: @iculibrk, nije winx2 nego win^2 :D

Što se tiče teme, iz mnogo razloga ja bih odvojio telefon i provajdera (operatera) - kupi ti otključan tel nov ili polovan, pa posle vidi šta ćeš i kako..

Svi telefoni su otkljucani ima vec 3-4 godine
[ iculibrk @ 10.12.2021. 16:01 ] @
Da, da. Ajmo ovako, kupiš ti takav telefon. U međuvremenu vlasnik emigrira i ostane dužan telenoru. Oni ga tuže, naravno ti nemaš ništa sa tim. Jednog dana telefon se pokvari u garantnom roku i ti ga odneseš u telenor prodavnicu. Šta misliš da li će ti uvažiti reklamaciju telefona? Ja ti govorim o garanciji. Možda je sve i čisto 10/10, ali jednostavno treba biti obazriv i telefon se kupuje po meni jedino uz garanciju prodavnice.
[ dr0id @ 10.12.2021. 16:04 ] @
Naravno da hoce, nema veze dug sa reklamacijom. Sta si mislio da ce da zaplene telefon da naplate dug?!
[ iculibrk @ 10.12.2021. 18:17 ] @
Ne, pitanje je bilo ovo:
Citat:
Šta misliš da li će ti uvažiti reklamaciju telefona?

Al da ne trolujem više temu, ako si ti već reklamirao uz papir notara onda ok. Živeo sam do sada u neznanju ili me prevariše, šta već, nebitno. Znači nađeš telefon, pa kod notara i stvar rešena.

Pokretaču teme: možeš i jedan i drugi iz suženog izbora.

Hvala publiko.
[ anon70939 @ 10.12.2021. 20:12 ] @
Telefon kad izadje iz prodavnice, reklamacija vise nema nikakve veze sa tom prodavnicom nego sa servisom. Isto je sa bilo kojim drugim uredjajem.
Prodavac, u ovom slucaju neki mobilni provajder, samo ce te preusmeriti na servis.
Servisu je bitan samo fiskalni racun a ne vlasnik telefona. Nije garancija na vlasnika nego na telefon.

Citat:
Uglaavnom, verovatno telefon nije prodavčev dok ga ne isplati

Ovo je tek totalno besmisleno. Nije to lizing. Kupac je vlasnik telefona cim potpise ugovor.

Elem, Ja sam do sada svaki telefon uzeo preko KP sa fiskalnim koji je izdao neki operater jer je razlika u ceni u odnosu na prodavnicu enormna.
Ja ne pazim telefone, ne nosim ih u onim oklopima, pa kad mi ispadne ostane oziljak. Zato nisam nikada ni brinuo za garanciju, ocekujuci da cu pre da ga slomim nego sto ce se sam od sebe pokvariti.
A pored toga garancija na telefone se jako tesko ostvaruje. Dovoljno da padne jednom, pokvasi se i nista mu ne bude zbog toga, pa crkne posle godinu dana zbog neceg treceg... kad vide udarac na coskovima od pada kazu da se pokvario zbog toga.

Nisam doziveo to, ali moj kolega jeste.
[ eeestablishment @ 10.12.2021. 21:00 ] @
Citat:
Jeste, to je onaj iz prvog kp linka, na mts ima jednokratno jeftinije uz 24 meseca ugovora na post tarifu, 10.800,00 za model 4/64, tek sad videh. Mts ponuda
Znači 10.800,00 jednokratno plus npr 2000,00 za Omorika 3......................................... Sad, uz telefon Omorika 3 je 2000,00 bez telefona je 1500,00 što znači da za telefon još platiš 24 meseca x 500,00 dinara razlike u tarifi=12000


GLOBALTEL mreza za 1000 din. u Freepaid ponudi nudi isto sto Omorika 3 ( za 1.500,00 ) . Kad sada tih 1000.00 din razlike pomnozimo sa 24 meseca i dodamo pocetnih 10.800,00 dobijemo znatno vecu sumu ili negde gresim ?

Uglavnom , ne bih da menjam mob. operatera da bi kroz razne pakete uzimao telefon ako bas nisam siguran da je tako osetno jeftinije .

Code:
Pokretač teme je naveo da nije zahtevan korisnik.

Memorija  6/128 je oho-ho !


U pravu si , vremenom malo ulazim u materiju pa mi rastu apetiti , mada nista ne bih imao protiv ni da su ove cifre prepolovljene .

Hvala ekipi na savetima . . .
[ miki069 @ 11.12.2021. 21:16 ] @
Kupi Motorolu ili Nokiu.
Bez od tih ćaomija i ostalih kung Fu modela.
Samsung je bezobrazno skup.
[ ademare @ 11.12.2021. 22:13 ] @
Motorola su Kinezi - Lenovo .

Nokia je samo Brend . Licencu je kupio Finski HMD koji ima samo 900 radnika ?!

Tih 900 ljudi je nedovoljno da godisnje osmisli 20-tak modela ! Dizajn , Hardwer , Softwer !


Xiaomi ima 22.000 radnika , a Apple kome telefoni daju vise od 50 % prihoda ima 147.000 zaposlenih ! Koliko njih direkno za iphone nije poznato ali mnogo , mnogo vise od 900 i to za par modela godisnje !
[ mjanjic @ 13.12.2021. 16:54 ] @
Motorola je OK, ja imam dve, Android maltene čist, bez raznih bloat-a i dodataka na GUI, samo je problem kakva je ona koja ima za 150€, jer sad bez najmanje 4GB telefon može normalno da se koristi samo za pozive i SMS.
[ eeestablishment @ 19.12.2021. 10:16 ] @
Citat:
Java Beograd:

Eventualno ima smisla naći prodavca iz tvog grada, i onda se s njim lično vidiš, nađeš, pogledaš, proveriš, pa onda i platiš.


Tako i bi , uzeo sam polovan

Bio je deo nekog paketa , ima jos god.dana garancije a platio sam ga 100 evrova .

Jeste da sam budzet pruzio do 150 ali nigde kod mene nisam uspeo da nadjem realme 8 ili redmi note 9 . . .

Zadovoljan sam kako radi i jedino mi smetaju prevelike dimenzije .

Nije za terenski posao koji obavljam , ( zimus jos i nekako , ubaci se u bluzu , jaknu ili vetrovku ) ali

letos ce biti muka , ne volim da nosim torbice a on nije za bilo kakav dzep .

No , trebao sam o tome da mislim ranije .

Imam neki stari mali model LG pa nesto mislim sto bi bilo dobro da postoji duplikat kartica sa istim brojem i lepo jedan ostavim na poslu

a drugi ( novi ) koristim ostalo vreme .

Nesto kao dvojnici nekada u fiksnoj telefoniji ?

Ili kupim lepo jos jednu pripejd karticu i preusmerim pozive sa realme na lg !

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 19.12.2021. u 11:43 GMT+1]
[ nenadovic85 @ 19.12.2021. 10:48 ] @
@eeestablishment, kakva mu je kamera zadnja? Mogao bi ako ti nije teško da napraviš nekog vidoja od par sekundi ;)