[ dragancesu @ 17.12.2021. 17:38 ] @
Imam disk Toshiba 1Tb, hteo sam da napravim nekoliko particija, postoje ali su tipa Dynamic, na to windows nece da se instalira

Srećom nema podataka na disku, pitanje je samo kako se rešiti ovih particija i napraviti normalne
[ dragancesu @ 17.12.2021. 17:58 ] @
Resenje je ovde https://docs.microsoft.com/en-...amic-disk-back-to-a-basic-disk
[ nenadovic85 @ 17.12.2021. 20:15 ] @
Može i da skine Partition Magic Free i naparavi particije kakve hoće, čini mi se da može a uz to je i visuelno lepo sređen program i lak za rad.
[ calexx @ 17.12.2021. 21:35 ] @
Šta je to Partition Magic Free? Onaj nekada ne radi odavno, ugašen i nije razvijan od Viste. Neki drugi se verovatno i zove drugačije. Ili misliš na Partition Master?

Inače za ovakav problem nije potreban dodatni program, sve se rešava na milion načina.
[ dragancesu @ 18.12.2021. 09:23 ] @
Za rad sa particijama obicno koristim
Minitool partition wizard, ali da ovo resi ima sam u placenoj verziji
[ nenadovic85 @ 18.12.2021. 09:46 ] @
Citat:
calexx:
Šta je to Partition Magic Free? Onaj nekada ne radi odavno, ugašen i nije razvijan od Viste. Neki drugi se verovatno i zove drugačije. Ili misliš na Partition Master?

Inače za ovakav problem nije potreban dodatni program, sve se rešava na milion načina.


Izvinjavam se, na ovo sam mislio: https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

[ calexx @ 18.12.2021. 11:12 ] @
Citat:
dragancesu:
Za rad sa particijama obicno koristim
Minitool partition wizard, ali da ovo resi ima sam u placenoj verziji
Kao što sam napisao, druga priča bi bila da je reč o popunjenim particijama koje ne smeju da se brišu nego konvertuju ili rade neke promene na njima. U ovom slučaju si našao rešenje u standardnim windows komandama, što znači da bi ovo morao da reši i svaki normalan program za particionisanje. Jednostavno brisanjem postojećih dynamic i kreiranjem novih basic. Čudno bi mi bilo da minitool to ne može.
[ nenadovic85 @ 18.12.2021. 12:54 ] @
Mora prvo da obriše sve particije, pa da napravi PARTICIONU TABELU, pa onda sve ostalo. To je verovatno preskočio, a to je osnovno.
[ dragancesu @ 19.12.2021. 11:24 ] @
Nisam zaboravio, disk je radio, hteo sam da stavim drugi sistem na njega.
Pravio sam particije ali u jednom trenutku particije postaše dynamic i tu je nastao problem, kako to da skinem.
[ nenadovic85 @ 19.12.2021. 12:20 ] @
Ja, iskren da budem, pojma nemam ni šta su to 'dynamic' particije. Nisam pratio tehnologiju poslednjih godinu, možda i dve. Mada sam sto puta gazio i windows i linux i uvek izaberem MBR ne UEFI, od UEFI me boli glava ako uopšte ima veze sa tim.
[ calexx @ 19.12.2021. 12:26 ] @
Nije to ništa novo, to postoji maltene oduvek mada nikada nisam overio čemu to uopšte služi. ;) Što se tiče GPT particije, tu već moraš da menjaš stav, mislim da Windows 11 neće na MBR a i za hardove preko 2T je obavezan.