[ michaelJordan @ 15.01.2022. 12:59 ] @
Imam problem sa povezivanjem wifi usb adaptera:
https://www.tp-link.com/us/home-networking/usb-adapter/tl-wn821n/

sa mts optikom koja mi je ugradjena pre par dana (Huawei HG8245W5-6T)

Sve ok radi i iPhone i androidi se ok konektuju kao i MacBookPro 2019.
Problem je kada preko ovog TP linka pokusam da konektujem jedan stariji desktop win7.
Komp prepozna adapter i instaliraju se svi potrebni drajveri ali posle toga on nevidi ni jednu mrezu?!

Na ovom kompu sve super funkcionise sa starim TP Link adapterom (150Mbs), sem naravno brzine koju ovaj ne moze da izgura!

Ima li neko ideju sta je problem.
Ovaj komp je star otprilike 7 godina.

Probao sam i sa drugim wifi usb adapterom (neki Asusov model) i desava se isto. Nevidi se ni jedna mreza....ona ikonica za wifi je ugasena i precrtana


Hvala,

M




[Ovu poruku je menjao michaelJordan dana 15.01.2022. u 15:34 GMT+1]
[ ademare @ 15.01.2022. 13:47 ] @
Probaj , ako nisi da ga ubodes pozadi u USB koji je direktno na ploci , ne oni prednji.

Pa vidi jel ima razlike .
[ gilopile @ 15.01.2022. 13:55 ] @
Skini ti lepo i instaliraj drajvere i mora da radi:

https://www.tp-link.com/us/support/download/tl-wn821n/
Ona ikonica reba da ima crveni `x` sto znaci da je adapter prepoznat, ali nije konektovan ni na jednu mrezu.

Klikom na ikonicu treba da otvori padajuci prozor gde su mreze.

Ipak pokusaj sa instalacijom drajvera.
[ genesys @ 15.01.2022. 14:05 ] @
Huawei ima dual band WiFi, taj USB stik radi samo na 2.4Ghz i podržava
stari N standard (802.11n). Da li imaš pristup Huawei ruteru da proveriš da
i je uključen 2.4G i da li je uključena i podršku za 802.11n na njemu ?

>
[ gilopile @ 15.01.2022. 14:23 ] @
Po difoltu treba da su ukljuceni svi standardi, a i cim mu radi stariji 2.4Ghz TP link USB adapter ne bi trebalo da je tu problem.

Ako ne radi ni sa instaliranim drajverima, ili je neispravan ili su neka od podesavanja u device manageru/ advanced za taj adapter. Treba i tu pogledati.
Ali i to je po difoltu uvek kako treba podeseno.
[ michaelJordan @ 15.01.2022. 14:43 ] @


Da, radi stari TP Link koj je na 2.4GHz...a cekirana su oba i 2.4 i 5GHz na ruteru

Probao sam i rucno da instaliram drajvere i opet nista
[ gilopile @ 15.01.2022. 15:10 ] @
Probaj instalirai drajver auomatski i onda ces dobiti i TP link klijent aplikaciju pa preko nje se konektujes.
A jel to sa strane WPS taster ili prekidac, pa proveri i to.
[ michaelJordan @ 15.01.2022. 16:03 ] @
Probao i to. Aplikacija ne reaguje kao ni WPS dugme.
[ michaelJordan @ 15.01.2022. 20:52 ] @
Upravo sam probao i na dva prastara laptop.

1. Star 13 godina, winXP.....drajveri su uspesno instalirani, vidi wifi mrezu ali ne moze da se konektuje
2. Star 10tak godina, win7....sve je uspesno instalirano, cak i WPS programcic, vidi mreze i konektuje se na wifi ali net ne funkcionise bas kako treba. Npr. NetSpeed test ne moze da se izvrsi
[ ademare @ 15.01.2022. 21:26 ] @
Jesi li siguran da ti taj TP link USB uopste radi . Da je ispravan ?
[ michaelJordan @ 17.01.2022. 13:36 ] @
Ispravan je, probao sam ga kod komsije...a pomenuh gore da sam kupio i neki slican, Asus koji se isto ponasao...

Inace, upravo sam kontaktirao i mts support!
Krajnje su neljubazni, ne interesuje ih nikakva dodatna oprema sem onoga sto su mi oni ugradili!
Naravno, cuveni odgovor da probam preko "kabla", wifi je generalno nesiguran

Inace, merio sam brzinu na laptopu (sa njim se mogu konektovati), smesne su..izmerio sam 30/28 par puta...max 48-50/45
Nema nista ni blizu nihovih 200/80Mbs
[ calexx @ 17.01.2022. 15:14 ] @
Da li stvarno misliš da oni mogu da pruže podršku za sve postojeće wifi adaptere do sada proizvedene? Zato i postoji podrška samo za ono njihovo a ti bi možda mogao da se obratiš podršci TP-Linka koja mora da zna kako se to rešava. Ako je u pitanju ono što su oni dali na korišćenje, mogu da znaju rešenje a u svakom trenutku mogu da zamene uređaj.

Na prvi pogled ne valjaju drajveri ako taj adapter radi na drugom uređaju, mada ni tamo nije najbolje. MTS-ov uređaj je ok, adapter kod komšije radi dobro, ostaje samo tvoj stari komp, drajveri, neko podešavanje ... podigni neki live linux i probaj, oni obično u startu imaju sve potrebne drajvere.