[ TheSpiridon @ 31.01.2022. 16:06 ] @
Pozdrav...

Koliko sam informisan, strani hosting je jeftiniji kao i domen .com, ali treba mi Visa kartica, koju nemam, imam samo Dinu. Ali bez obzira. Imam par pitanja.

1. Koja hosting firma je najbolja, najjeftinija. Ne treba mi mnogo prostora, obična - "lična karta" - znači sve što bih stavio na vizitku staviću na taj sajt. Ali možda ću dodavati slike itd... Nekih 1-5 GB prostora?
2. Da li bi neko hteo u moje ime da otvori hosting i kupi domen, ako ima Visu, a ja da mu na račun uplatim Dina karticom?
3. Da li ima neki dobar hosting koji podržava Dinu?

Ćaoooosss...
[ korisnikk @ 31.01.2022. 17:16 ] @
Zašto ne ideš preko domaćih hosting firmi, nije nešto mnogo skuplje - a kao fizičko lice sve možeš da platiš preko uplatnice.
[ TheSpiridon @ 31.01.2022. 17:42 ] @
Pa ovi "naši" imaju neke takve male pakete sa 1gb na primer, ali za te pare, neki strani hosting daju deset puta više opcija i prostora. Videću...
[ bachi @ 31.01.2022. 18:50 ] @
Loopia ima povoljne hosting pakete sa dosta prostora koji mogu da se prošire.
[ popusicko @ 31.01.2022. 21:55 ] @
A sta ce ti vise od 1gb hostinga?
Warez?
Mp3?
100000 slika na sajtu?
[ djamsi @ 01.02.2022. 04:00 ] @
probao sam vise hosting provajdera i iskustvo koje imam nije svakiput ono sto je skupo to je i bolje. Moja preporuka ti je da ne ides sa GoDaddy, Bluehost, Hostgator iako ces cuti da su to the best kad surfas po googlom, ali nazalost nije tako, sto po meni to je samo dzubre. Kod nemas kontrolu na domainu preko hosta onda to za mene nije host, a upravo GoDaddy, Bluehost i Hostgator traze da stavis NS (nameserver) to ti je ustvari takeover so domainom. Racunaj da ne mozes nista da radis ukoliko zelis separate email ili da dodas neki externi data storage, pa moje ti je resenje da bezis dale od njih.

Dobar i jeftin ti je hostinger ako uzmes premium imas unlimited websites, imas 100 email addressa po websajtu i jos puna toga, imas custom DNS podesavanja za domain itd...

ukoliko me pitas za najboli po meni je inmotionhosting i nije jeftin kao hostinger, ali imas iste opcije kao i hostinger sa malo vise prednosti.

Sto se tice oko domain-a namecheap ti je naj jeftini.
[ dr0id @ 01.02.2022. 11:21 ] @
Citat:
TheSpiridon:1. Koja hosting firma je najbolja, najjeftinija. Ne treba mi mnogo prostora, obična - "lična karta" - znači sve što bih stavio na vizitku staviću na taj sajt. Ali možda ću dodavati slike itd... Nekih 1-5 GB prostora?

Onda ti je dovoljan instagram nalog
[ TheSpiridon @ 01.02.2022. 11:52 ] @
@dr0id , možda si u pravu.
[ kunc @ 01.02.2022. 11:54 ] @
Ako ti treba iskljucivo licna karta, onda napravi one page site, na Github-u ili na Cloudflare pages...

Ukoliko zelis da nesto i naucis kroz zezu i istrazivanje, onda preporuka za (Hetzner, NetCup - trebas proc proces verifikacije accounta zbog EU zakona, skeniran pasos), Linode, DigitalOcean, Vultr - napravis acc kroz 2 minute i gonis dalje. Moja preporuka za Linode i DigitalOcean.


DigitalOcean 100$ za prvih 60 dana - https://try.digitalocean.com/freetrialoffer/

Linode 100$ - https://www.linode.com/lp/free...S2ci75jJ3m3PfQ0qUaAucuEALw_wcB