[ pajper1 @ 09.02.2022. 20:15 ] @
Neradi pozadinsko svetlo demontirao polovinu stigao do panelai nemogu razdvojiti prednju plocu i poklopac sa diodama kako https://www.youtube.com/watch?v=UFOfQMFdLRY gledao sa ovog linka sve se slaze sem sto moj tv nema lajsne sa strane nego plasticni okvir.
[ gilopile @ 09.02.2022. 21:15 ] @
Plasticni okvir je standardica. Imas na svakoj strani po 2,3 zabice koje moras plasticnom spahlicom da odvojis i polako ides redom i dizes taj okvir, zatim plasticno leziste za panel...

Posle lagano podignes panel i one folije i onda su tu diode. Samo gledaj da posle sve istim redom vratis na mesto.
Kupi odmah nove trake i stavi.
[ pajper1 @ 11.02.2022. 16:48 ] @
Hvala na savetu otvorio zamenio stapove ali nemogu da vratim poklopac.U cemu je problem da li sam panel ostaje dole a na poklopac se namesti plastika koja spaja folije i poklopac ili sve bude dole pa se samo poklopac vrati i ukljucuju se zabice__
[ pajper1 @ 13.02.2022. 13:31 ] @
Evo nekih fotografija sta i kako?
[ gilopile @ 13.02.2022. 14:09 ] @
Ne mogu da shvatim nista po ovim slikama.

Pa lepo ides redom, kako si skidao tako i vracas.
Na diode ide prvo najdeblja folija, zatim one 3 tanje ( moraju biti pravilno vracene istim redosledom kako je i bilo ).
Zatim ide okvir koji ce drzati te folije i zatim na taj okvir se polozi panel, zatim na kraju i sam ram TV-a preko svega toga.
Da nisi mozda zaokrenuo jedan od ramova za 180 stepeni pa ne moze da udje? Prekontrolisi to sve po zabicama, obicno ne moze drugacije da se okrene, nego kako treba da udje sve.
Samo polako i bez zurbe, gledaj i shvatices sta i kako.

Jos jednom.
Na diode idu folije, prvo najdeblja, zatim one tanke.
Na to ide okvir koji ce drzati te folije i na taj okvir ide panel. Pzaljivo ga postavi i gledaj da je u centru. Ima odstojnike i panel mora bukvalno da upadne da nigde ne strci.
I poslednje ide ram TV-a na sve to.

P.S. Mislim da na prvoj slici ako se ne varam da si stavio okvir p[osle panela, a treba prvo okvir, pa na taj okvir panel.
Panel ne ide direkt na filije, ide okvir na folije pa tek onda panel i na kraju ram TV-a. Mislim da te to buni?

I ja se smotah dok nisam shvatio sta te zeza :)

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 13.02.2022. u 15:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 13.02.2022. u 15:21 GMT+1]
[ baresi @ 13.02.2022. 16:20 ] @
Zlatno pravilo: Kad nešto rasturaš slažeš delove redom, kad sastavljaš, obrnutim redom. Nema šanse da se zezneš, pogotovo danas kad ti za slikanje ne treba fotoaparat i film.
[ mrkabrka @ 13.02.2022. 16:44 ] @
Upravo taj mi je riknuo posle 28 meseci i pravo u servis Belielektronik., garancija 36meseci... Čovek odradio i sada radi videćemo dokle....bem ti led ....
[ baresi @ 13.02.2022. 17:32 ] @
To je dobro, šta bi bilo da ti je rtknuo posle 36 meseci i jedan dan, kao što obično biva.
[ pajper1 @ 13.02.2022. 20:21 ] @
Nisam vadio napolje plasticni ram posto mi se cini da je zalepljen negde na sredini razumeo sam te ali ovako je bilo i moje je pitanje bas u prvom postu bilo da li namotirati ovaj ram na poklopac pa poste spustiti na panel?
[ bordzija @ 13.02.2022. 23:54 ] @
Nikako jer ako omaneš krcne panel koji mora da leži u okviru kao dupe na noši.

Znači svo vreme ti je pleh u kome su led diode na leđima, stavljaš difuzne folije pa okvir pa displej pa lajsnu. Displej mora savršeno da leži u okviru inače ga krcne završna lajsna.
[ gilopile @ 14.02.2022. 00:20 ] @
Upravo tako sjor Bordzi.
Nema tu proatora za taj vid eksperimentisanja.
Tvrtka je tako projektovala da bude koliko toliko zasticen panel i nemoj nista da preskaces.
Ocigledno nemas iskustva sa TV i do sada ti ni jedan panel nije kvrcnuo
[ bordzija @ 14.02.2022. 11:21 ] @
Mada vidim da u videu tako rasklapaju i sklapaju panel ostane da leži sa sve tim lajsnama. Nije ni čudo da ima toliko kvrcnutih 32" televizora na kp
[ pajper1 @ 14.02.2022. 19:01 ] @
Ako već imas iskustva molim te reci kako se pravilno zatvara ?
[ bordzija @ 15.02.2022. 00:04 ] @
Evo ti kako se tv rasklapa i sklapa:

[ gilopile @ 15.02.2022. 02:05 ] @
@pajper1, napisali smo ti proces sklapanja.
Evo, ovaj video sto je Bordzi postavio je uglavnom to sto ti treba.

Identican TV sa videa mi je ovde, bas jucer radio te diode cudnog oblika :D
TV je krs zivi, malo je to dioda, a i slabe su 3V neke jadne diode.
Po danu kada bije sunce ne bi nista video iako stavis pozadinsko osvetljenje na max 20.
[ bordzija @ 15.02.2022. 09:18 ] @
Gile a kako se otvaraju ovi 32 što nemaju šrafove? Imam jedan alfa doduše ima još 2 godine garancije ali sam radoznao. Jel to lepljeno?
[ ademare @ 15.02.2022. 10:28 ] @
Nije samo zabice .

Takvih je Zilion monitora , bez srafova .
[ bordzija @ 15.02.2022. 11:12 ] @
Okk kapiram ali ovo je baš tanušan ramčić ne vidim gde su butnuli žabice. Otvarao sam moj lg star sada već 4 god koji je na žabice ali ima klasičan ram.
[ gilopile @ 15.02.2022. 11:36 ] @
Mora da ima zabice.
Treba ti tanka plasticna ili celicna spahlica, zavuceses je i mora da cakne i tako redom.
Jebada jbg. Nisam radio konkretan model, ali pretpostavljam da je tako.

Ako ne, onda su mozda i lepili, vrag ce ga znati. Vidi se to lako sta i kako.
[ bordzija @ 15.02.2022. 14:20 ] @
Nema ništa kao da je izliven iz jednog komada. Moždase slajduje cela pozadina tj vadi lcd kao gramofonska ploča iz omota


[ gilopile @ 15.02.2022. 14:40 ] @
Hmm, a sa donje strane gde je postolje?
Mozda se sve izvlaci odatle.
Ili je ovo zacetak proizvodnje tv za jednokratnu uporabu :D

Napisi tacan model tog cuda da vidim ima li kakva slika sa neta.
[ bordzija @ 15.02.2022. 14:58 ] @
Odozdo je nezavisna lajsna pa mi je palo na pamet da se lcd slajduje nema druge, i oni su morali da sklope tv nekako. Verujem da će i ostali krenuti istim putem jer tu je velika ušteda na šrafovima! :D

Alpha 32 D5TDG
[ gilopile @ 15.02.2022. 15:02 ] @
Jasta, nema druge nego odozdo sve da se izvuce napolje.
[ gilopile @ 15.02.2022. 15:02 ] @
Ma kakva usteda na 10-ak srafova.
Ne kostaju ni 3 pare.
Katastrofa kvalitet srafova, pravljeni od nekog otpadnog materijala...na tone se kupuju.

Stedi se na AiO cipovima. Za par godina ploca ce biti samo 2 konektora i jedan ic i cao.

Usporedi plocu jednog LCD/plazma LG TV od pre 15-ak godina i ove nove.

Te stare treba proizvesti, gomila komponenti. Ove nove jedan Hibrid ic, par napajanja na ploci, audio cip i to ti je.

Jos samo da se pojavi neka kompanija koja ce stancati bas jeftine panele...i pristojan tv ce ih u proizvodnji kostati 30 eur :D
[ bordzija @ 15.02.2022. 20:25 ] @
Pa vidiš da će uskoro tjuner biti implementiran u lcd a konekcija će biti preko wifi. Zato se i bore za 5g kako bi uštedeli na šrafovima za početak :)
Uskoro će biti umesto ovi naši debili što razbijaju televizore pocepaš ga i zgužvaš :D
[ bordzija @ 15.02.2022. 23:40 ] @
Pajper jesi uspeo da okripiš bude? Pazi sad je najnapetije prilikom sastavljanja :)
[ pajper1 @ 17.02.2022. 19:54 ] @
Uspeo sam sklopim panel TV kompletiran radi Ok sve hvala svima na pomoći pozdrav.