[ bordzija @ 13.02.2022. 22:06 ] @
Sony mikro sistem uzeo sam polovnu za kuhinju. Cd krči i izbacuje eror, displej se slabije vidi.
Dakle ima li spasa kod displeja? Jel ima neke pozadinske led diode i jel mogu da se zamene?

Linija je cmt s20 sony

Pošto imam neke prekidače za svetlo sa plavim tinjalicama isto su utihnule.


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 13.02.2022. u 23:20 GMT+1]
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 08:20 ] @
Proveri napon na VF displeju između pinova 1/2 i 31/32. 1i 2 kao i 31 i 32 su isti pinovi (kratko spojeni.
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 08:25 ] @
Samo budi pažljiv pri rasklapanju

[Ovu poruku je menjao zeoN_Rider dana 14.02.2022. u 09:38 GMT+1]
[ bakara @ 14.02.2022. 09:59 ] @
To je mozda samo prasina sa unutrasnje strane.
[ gilopile @ 14.02.2022. 10:08 ] @
Otvori, obrisi iznutra vlaznom krpicom i to ti je sto ti je.
Verovatno malo ta sitna pradina + degradirao od koriscenja, tesko da ces to srediti.
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 10:31 ] @

Nije prašina 100%.
[ gilopile @ 14.02.2022. 10:36 ] @
I ja mislim da nije, ali nije zgoreg malo prebrisati.
Vakum fluorescentni su znali da gomilaju sitnu prasinu da se bukvalno jedva vidi.
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 10:42 ] @
Evo pa neka Trovač proveri:

[IMG]https://files.fm/thumb_show.php?i=4ujh37wxp[/IMG]
[ gilopile @ 14.02.2022. 10:49 ] @
Ma dok dodje do displeja ima da se usora.
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 11:05 ] @
Vala baš za....no...
[ bordzija @ 14.02.2022. 11:44 ] @
Juče sam ga uzeo pa se spremam da ga čačkam, nema ni daljinski mislio sam da ću se ovajditi o ove app za mobilni ali ima samo off on i pojačavanje i smanjivanje zvuka. Ovi što prodaju zamenske daljince na kp nemaju ništa.

Uglavnom još malo ga testiram pa krećem da čačkam. Vidim da i lift od diska zapinje. Sve u svemu krš kineski.
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 11:52 ] @
Citat:
bordzija Sve u svemu krš kineski.


A nekad' je Sony bio firma!
[ gilopile @ 14.02.2022. 11:55 ] @
Bila jbg. Sada sve otislo dodjavola.
Muzicki stubovi i ostala wnago za dvokratnu opotrebu.
Koliko samo otpada godisnje bude od te tehnicke robe, ccc.
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 11:58 ] @
Citat:
gilopile
Koliko samo otpada godisnje bude od te tehnicke robe, ccc.


I deo završi kod nas.......
[ Tannoy @ 14.02.2022. 13:29 ] @
Neki muzički uređaji imaju ugrađeni softverski dimmer. Na primer moj Onkyo 7.1 A/V risiver ima tu opciju zatamnjenja displeja pa kada se podesi na minimum- danju se jedva vidi tekst. A pošto se aktivira preko daljinca (ako se on izgubi) osvetljenje se ne vraća u normalu sve dok se ne resetuje risiver (određena kombinacija istovremeno pritisnutih tastera). I moj auto radio ima takvu opciju. Ne znam da li je to slučaj kod tebe. Potraži u uputstvu tvoje muzičke linije spominje li se tako nešto.
[ gilopile @ 14.02.2022. 13:37 ] @
@Tannoy i meni je to prvo palo na pamet.
Pogledao sam user manual i nigde se ne spominje da se dimuje displej i led u tipkama.
Tako da nije do toga.

Evo ovde ako je meni propaklo, al sumnjam. Neke su koliko se secam imale 2,3 nivoa osvetljenosti...al ovde mislim da nije slucaj.


https://www.sony.com.my/electr...ems-cmt-series/cmt-s20/manuals

Moze biti da je napon manji nego sto treba na tom drajveru za displej, a pre ce biti da se jednostavno istrosio...
Vide se neki segmenti da bas uocljivo losije rade, tako da je verovatno `zamor materijala`.
Te linijice neki ni ne gase, drnda to 24/7...
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 14:01 ] @
Citat:
gilopile
Te linijice neki ni ne gase, drnda to 24/7...


I ja videh u jednom kafiću sličnu liniju, mislim da je ne gase ni kad'odu kući.
[ gilopile @ 14.02.2022. 14:08 ] @
Eh, po kaficima ovakve linijice rade od jutra do sutra
A i ona varijanta na terasi, dvoristu, vikendica, vamo tamo se ne gase.
A sa druge strane, ima ih i one koje se ni ne koriste.
Kupe ljudi i stoji im za ukras ( a i jak pa ukras u pm ) negde na nekoj natkasni i to je to

Ova Bordzilova, na zalost, nije iz te price
On je kao magnet za te neke krseve sa KP. Uvek dobije nesto iz cega je iscedjen zivot
To ti je kad je svu tu robu donela tetka iz Nemacku i nije se imalo vremena za probati.
Kao svi stekeri u kuci zauzeti ili odgrizo mu ker kaziprst pa ne moze da stisne `power` i sl.
[ SASA M. @ 14.02.2022. 18:37 ] @
Kupovina ispravne linije obicno popravi situaciju sa displejem ...a tek nove....
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 19:27 ] @
Imam osećaj da je u pitanju buvljačka roba...
[ bordzija @ 14.02.2022. 23:20 ] @
Citat:
gilopile:
Eh, po kaficima ovakve linijice rade od jutra do sutra :)
A i ona varijanta na terasi, dvoristu, vikendica, vamo tamo se ne gase.
A sa druge strane, ima ih i one koje se ni ne koriste.
Kupe ljudi i stoji im za ukras ( a i jak pa ukras u pm ) negde na nekoj natkasni i to je to :D

Ova Bordzilova, na zalost, nije iz te price
On je kao magnet za te neke krseve sa KP. Uvek dobije nesto iz cega je iscedjen zivot :D :D
To ti je kad je svu tu robu donela tetka iz Nemacku i nije se imalo vremena za probati.
Kao svi stekeri u kuci zauzeti ili odgrizo mu ker kaziprst pa ne moze da stisne `power` i sl.


Paaa imam neka dva mala lg zvučnika stoje mi sto godina ispod stola ne znam ni odakle mi. Onda mi je palo na pamet da kupim neku mirkro linijicu pa da to sve povežem u kuhinji da svira. Ponudio sam iljadu ipo i dobio ovo i 4 zvučnika :D

Sad ukupno imam 6 malih zvučnika jbt ceo razred :P

Gledao sam ono uputstvo i ne pronalazim nigde podešavanje jačine displeja tako da verujem da su plave led didode uginule. Zanimljivo na tehniksu koji imam 20 godina ista tehnologija i boja sija isto kao prvog dana.



Aj dobro ima lep zvuk, 2x4 vata ako se ne varam, svira lepo radio, napravio sam i antenu zadovoljan sam. I još ima nešto da se čačka pa gde ćeš više!
[ bordzija @ 14.02.2022. 23:21 ] @
Citat:
zeoN_Rider: Imam osećaj da je u pitanju buvljačka roba...:)


Kupujemprodajem al to ti dođe na isto :)
[ zeoN_Rider @ 14.02.2022. 23:32 ] @
Citat:
bordzija: Kupujemprodajem al to ti dođe na isto :)


Vala baš.
[ SASA M. @ 15.02.2022. 08:54 ] @
Citat:
bordzija:Gledao sam ono uputstvo i ne pronalazim nigde podešavanje jačine displeja tako da verujem da su plave led didode uginule.


Nisu to diode jos manje "led diode", mogu biti samo LED, ali kao sto rekoh, nisu ni to.
[ zeoN_Rider @ 15.02.2022. 09:14 ] @
U pitanju je FL displej te priča o diodama otpada.
[ bordzija @ 15.02.2022. 09:48 ] @
Znači zamor materijala tj displeja dobro ok to sam hteo da znam da ne rasturam džabe jedino ću cd da pogledam jer i lift zapinje cenim da je zapušten. Lepo svirka za svaki dan od jutra do sutra.
[ zeoN_Rider @ 15.02.2022. 10:25 ] @
Citat:
bordzija: Znači zamor materijala tj displeja


KP je u pitanju...
[ gilopile @ 15.02.2022. 14:08 ] @
Citat:
bordzija:
Znači zamor materijala tj displeja dobro ok to sam hteo da znam da ne rasturam džabe jedino ću cd da pogledam jer i lift zapinje cenim da je zapušten. Lepo svirka za svaki dan od jutra do sutra.


Najverovatnije je to. Vidi se da neki segmenti jako lose rade. Da su svi identicno slabo svetle, onda i da gledas sta je uzrok.
Ne vredi se ebavati kad ionako nista neces uraditi.
Batali i sredjuj taj lift i cao.
[ zeoN_Rider @ 15.02.2022. 14:33 ] @
Možda bi vredelo malo dići napon napajanja displeja uz pomoć šeme sa predhodne strane ali i ako uspe skratiće vek samog displeja!
[ gilopile @ 15.02.2022. 14:44 ] @
Verovatnpo bi moglo, al sto kazes, crci ce to vrlo brzo.
Bolje i ovako da se donekle vidi, nego da crkne pa potpuni mrak.
Ne bih ja to cackao.
Linija je verovatno iz nekog dragstora :)
[ bordzija @ 15.02.2022. 14:54 ] @
Evo sada sam gledao malo bolje, stoji na podu pa se treba sagnuti neki segmenti kada se promeni natpis sijaju jače neki slabije, definitivno zamor materijala tj rok upotrebe.

Jel postoje neki zamenski daljinci za ove mikro linije? Jel postoje neki univerzalni? Jel zna neko app za android a da radi još ponešto sem paljenja i volume?
[ zeoN_Rider @ 15.02.2022. 18:16 ] @
Citat:
bordzija
Jel postoje neki zamenski daljinci za ove mikro linije? Jel postoje neki univerzalni? Jel zna neko app za android a da radi još ponešto sem paljenja i volume?


Ovo je originalni i cena je u dinarima: https://www.aliexpress.com/item/32855414052.html

Ako si iz Beograda svrati na pijacu Zeleni Venac ulaz na ćošku Narodnog Fronta i Kameničke, postoji tezga sa daljincima, verovatno ćeš naći šta ti treba.
[ gilopile @ 15.02.2022. 18:32 ] @
Evo na online buvljaku.
https://www.kupindo.com/Oprema...-daljinski-upravljac-RM-AMU179
[ bordzija @ 15.02.2022. 21:18 ] @
Citat:
zeoN_Rider: Ovo je originalni i cena je u dinarima: https://www.aliexpress.com/item/32855414052.html

Ako si iz Beograda svrati na pijacu Zeleni Venac ulaz na ćošku Narodnog Fronta i Kameničke, postoji tezga sa daljincima, verovatno ćeš naći šta ti treba.


Kile? Ma nema prvo sam njega zvao samo ima za tv.

A to je mnogo para za daljinac da imam te pare bio bih na havajima ili azurnoj obali odakle bre :-)
[ bordzija @ 15.02.2022. 21:19 ] @
Pa toliko sam platio liniju sa zvučnicima taman posla da dajem još toliko. Našao sam aplikaciju koja podržava paljenje i gašenje i pojačavanje tona ismanjivanje. Fali mi jedino prebacivanje stanica.
[ zeoN_Rider @ 15.02.2022. 21:59 ] @
Citat:
bordzijaNašao sam aplikaciju koja podržava paljenje i gašenje i pojačavanje tona ismanjivanje. Fali mi jedino prebacivanje stanica.


Probaj sa ključem od Tvinga, naravno kada ga/ako ga središ.
[ gilopile @ 16.02.2022. 06:19 ] @
Da bre, skup daljinac kao da je od aviona.
Pa ako imas onaj univerzalac koji se programira, pitaj coveka da li mozes uzeti samo da prebacis komande sa njega na tvoj i cao.
Platis mu 500 rsd i svi srecni i zadovoljni. On dobije kintu nit ora nit kopa

Ma uzmi mu daljinac samo da bajagi proveris kuci, pa iskopiraj, vrati mu i kazes da neradi i cao
E to bi bila fora do jajca
Naravno, ne treba tako da se radi.

haha, Zeonko, jesi lud..od twinga
[ bordzija @ 16.02.2022. 14:54 ] @
Ma može i ovako da se drnda ionako je uzet za statično puštanje radia a ovo sve ostalo je bonus ako naleti jeftino što da ne. Gledao sam ove aplikacije za android podržavaju samo televizore a ovo ostalo ko te pita.

Razmišljao sam i ja o tom kodiranju ali i ta akcija je skup daljinac plus idem tamo vamo glumatam lažem a takav nisam...

Ima jedan što pravi daljince on je i najskuplji 1800 din plus poštarina 😱
[ zeoN_Rider @ 17.02.2022. 09:21 ] @
Setih se, za daljinski vidi kod Belog mislim da su oko 500 dinara a možeš i liniju da poneseš i probaš...
[ baresi @ 17.02.2022. 10:01 ] @
Najveći problem u celoj priči je taj, što je @bordzija promašio izbor audio uređaja za kuhinju. Za kuhinju do "četiri grla" dovoljna je jedna "Unitra" model "jowita 2" po mogućnosti da je kasetofon pokvaren. U suprotnom, jako brzo dođe do svađe između "grla" za vreme obedovanja, koji CD ubaciti, koju stanicu slušati, može čak doći i do zloupotrebe alata za hranjenje. Ne tako davno, bio sam kod jedne "sretne" porodice na marendi jer sam im nešto popravljao, klinac i klinka za stolom sa telefonom i slušalicama, a mama i tata se svađaju. Još da im ubaciš jednu liniju od 20W, bila bi prava fešta.
[ bordzija @ 17.02.2022. 10:46 ] @
Ma nije ovo svirka ceo dan, u kuhinji je jedino dozvoljeno pušenje ako me razumeš tako da se sedi po ceo dan. Fali još jedino televizor neki 32" i to ćemo polako mada jedino zbog ambijenta da se upotpuni. Stanica radio se ne menja po pola godine bitno da svirka.
[ zeoN_Rider @ 17.02.2022. 11:14 ] @
Citat:
bordzijau kuhinji je jedino dozvoljeno pušenje ako me razume.


E meni je tebe žao
[ bordzija @ 17.02.2022. 11:27 ] @
Žali me slobodno ne pada mi na pamet da krečim salonac 150m2

Dakle fali jedino još disko kugla.
[ zeoN_Rider @ 17.02.2022. 12:21 ] @
Citat:
bordzija: Žali me slobodno ne pada mi na pamet da krečim salonac 150m2 :D


E salonac 150 kvadrata a kupuješ mini liniju sa KP-a...ccccccccccc
[ bordzija @ 17.02.2022. 13:59 ] @
Šta fali kriza je ali je zato SONY to samo snobovi kupuju :)
[ zeoN_Rider @ 17.02.2022. 14:41 ] @
Citat:
bordzija: Šta fali kriza je ali je zato SONY to samo snobovi kupuju :)


Mmmmmm, da.....
[ mrkabrka @ 17.02.2022. 18:46 ] @
Jesi li probo factory reset ..
[ mrkabrka @ 17.02.2022. 18:46 ] @
Malo po googlu ...
[ bordzija @ 17.02.2022. 22:20 ] @
Nisam probao našao sam to kako se radi ali iskreno nemam hrabrosti da ne ostane bez radija tj da se nešto zezne još dodatno :D
[ gilopile @ 18.02.2022. 09:19 ] @
Ma nema sta da zeznes ako postoji takva opcija vracanja na fabricko.
Ako postoji nekakva opcija za jacinu prikaza na displeju, ovim ces da je resis valjda.
Cepni to Bordzi.
[ gilopile @ 18.02.2022. 09:21 ] @
Ma nema sta da zeznes ako postoji takva opcija vracanja na fabricko.
Ako postoji nekakva opcija za jacinu prikaza na displeju, ovim ces da je resis valjda.
Cepni to Bordzi.
Preuzimam potpunu odgovornost.
Ako se nesto desi, uplaticu ti 200 din koliko si je i platio

Edit, izvinjavam se na duploj poruci, nesto krenulo po zlu pri slanju i promeni.
[ zeoN_Rider @ 18.02.2022. 09:26 ] @
Trovač udri reset, evo ja refundiram sa 250 dinara
[ gilopile @ 18.02.2022. 09:52 ] @
E da, factory reset je skroz bezbedan, jer ce samo sve vrednosti da stavi na default, nikakva dzambo mambo ucitavanja, brisanja flesa, reprogramiranje i sl. pa da nesto krene po zlu.
Odradi to, sto si se ukakao

I da je shebes, dobijas od Zeonka ( ponudio je najvise ) 250rsd i kupis 2 takve oma.
[ baresi @ 18.02.2022. 10:18 ] @
Ako pomaže, ja imam PayPal i spreman sam za donacije.
[ zeoN_Rider @ 18.02.2022. 11:30 ] @
Citat:
gilopile:
I da je shebes, dobijas od Zeonka ( ponudio je najvise ) 250rsd i kupis 2 takve oma.


I kafa u 150 kvadrata
[ bordzija @ 18.02.2022. 13:15 ] @
A šta ako se posle reseta aktivira onaj Sony demo horor?!?? 😱😱😱

Mogu bacim liniju oma 😂

Edit: ne može da se resetuje bez daljinca sony pokvarenjaci su na sve mislili

[ bordzija @ 18.02.2022. 15:45 ] @
Probao sam sa telefona koji ima volume down i eq na liniji da držim i ništa se ne dešava, neće da resetuje liniju 🤔
[ gilopile @ 18.02.2022. 22:50 ] @
E moj trovač . Nemas ti damu da to resetujes kako treba
Stisni muški volume+ i Power pa da pricamo
[ zeoN_Rider @ 18.02.2022. 22:54 ] @
Citat:
gilopile: E moj trovač :D . Nemas ti damu da to resetujes kako treba :D
Stisni muški volume+ i Power pa da pricamo :)


E neka si mu rek'o.
[ gilopile @ 18.02.2022. 22:58 ] @
Mislio sam da je jak lik.
A ono ispade mlakonja.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 19.02.2022. u 00:44 GMT+1]
[ bordzija @ 19.02.2022. 00:10 ] @
Ma kakvi sad sam probao sa volume up i eq držim ništa se ne dešava. Više puta sam probao sa čupanjem iz zida i paljenjem. Samo nabije volume do max i tako drži. Normalno da sam isključio zvučnike jer je 1 ujutro.

Dakle uputstvo je nejasno hold down pa fali šta logično mi je bilo volume. Imate neku ideju?
[ ademare @ 19.02.2022. 08:54 ] @
Lepo ti rekli ljudi pogledaj preko Googla . Tako da neko mora za tebe


Evo prvi hit - pogodak googla .


This is how to do it:

Disconnect the power cord for 60 secs, and then reconnect, and then turn on the system.

Hold down the stop button (■) on the remote and the EQ button on the radio until “RESET OK” appears.

Znaci to je redosled . Iskljucivanje iz zida Nece samo od sebe da izvrsi reset vec je jedna od operacija u nizu .


To je sa SONY foruma , sa SONY sajta je malo drugacija kombinacija .

Press the On/Standby button to turn on the system.
At the same time, press and hold the FUNCTION and EJECT buttons until RESET appears on the display window.
[ bordzija @ 19.02.2022. 10:15 ] @
Jesam našao neko uputstvo kome su falile sličice znakova posle sam našao pravo, problem je što nemam daljinski sa tom stop (■) funkcijom da ga resetujem. Ništa od toga do daljnjeg.


[ gti2 @ 19.02.2022. 13:11 ] @
Da li na liniji postoje tasteri iz poslednje rečenice posta od @ademare?
[ bordzija @ 19.02.2022. 16:56 ] @
Probao sam naravno da ne funkcioniše, za svaku tu mini liniju je drugačije koliko sam primetio. Raznorazne su kombinacije.
[ Turmen @ 21.03.2022. 08:58 ] @
@Bordžija - si rešio problem?

Kad ćeš da prestaneš da kupuješ đubre preko KPa, vidiš da je veća dara nego mera? :)

Meni lepša polovina letos kupila ovakvu mini liniju - https://www.kupujemprodajem.co...sonic-sa-pm250/oglas/134276624

Mislim da je koštala oko 15k nova..Jest kineska igračkica, ali lepo radi, fin je zvuk, čita MP3 diskove, rezane diskove..Meni je u maloj sobi koju koristim kao kancelariju, pa baš prija dok radim.

Možda na ovoj iz oglasa i Bluetooth radi (zabaguje kad se odpari sa nekog uređaja, pa se ne vidi posle, mora da se resetuje), nego prodavac ne zna. Daljinac je nepotreban, ja sam ga za pola godine pipnuo možda 2-3 puta.
[ zeoN_Rider @ 21.03.2022. 12:12 ] @
Citat:
Turmen: @Bordžija - si rešio problem?
Kad ćeš da prestaneš da kupuješ đubre preko KPa, vidiš da je veća dara nego mera?


To se zove neizdrž
[ gilopile @ 21.03.2022. 12:16 ] @
Nema ga nesto Borzi sa svojim mukama.
Znaci li to da je prestao da pazari sa kp?
[ zeoN_Rider @ 21.03.2022. 12:21 ] @
Citat:
gilopile: Nema ga nesto Borzi sa svojim mukama.
Znaci li to da je prestao da pazari sa kp?


Verovatno čeka ove naše sa zapada da pohrle za Uskrs..
[ gilopile @ 22.03.2022. 12:41 ] @
Auu, sta ce se sve dovuci :)
Lukav je i strpljiv nas Bordzi.
[ zeoN_Rider @ 22.03.2022. 13:00 ] @
Citat:
gilopile: Auu, sta ce se sve dovuci
Lukav je i strpljiv nas Bordzi.


Kažu da je viđen na Horgošu
[ gilopile @ 22.03.2022. 13:03 ] @
Sto je sigurno, sigurno je.
Bordz nista ne prepusta slucaju :D
[ Living Light @ 23.03.2022. 05:50 ] @
Bordži,
Podsecam te da još jednom procitas pitanje člana @gti2:
Citat:
gti2: Da li na liniji postoje tasteri
iz poslednje rečenice posta od @ademare?


Nemoj da preskaces savete članova.
ipak su to saveti ljudi koji su puni dobre prakse.

Više očiju više vide, minuli rad ipak znaci.